Interesujące znalezisko na nielegalnym wysypisku śmieci. Ktoś porzucił pędy…

Funkcjonariusze Straży Miejskiej podczas kontroli podrzuconych odpadów, znaleźli przy okazji częściowo ogołocone z liści krzaki marihuany. Sprawą zajęła się policja.

Podczas wtorkowego patrolu Strażnicy dokonali kontroli nielegalnego wysypiska śmieci w rejonie Osiedla Ostropa. Zlokalizowali tam wyrzucone odpady komunalne, wśród nich interesujące znalezisko.

W jednym z kartonów ujawnili susz roślinny koloru zielono-brązowego. Pakunek zabezpieczono i przekazano funkcjonariuszom KMP Gliwice. Policjanci po wykonaniu testów zidentyfikowali susz jako marihuanę o wadzę 257 gramów. Jeżeli wśród śmieci znalazł się również odpad wskazujący na dane osobowe ich “właściciela”, policyjne dochodzenie nie będzie należało do najtrudniejszych.

Jaka kara grozi za taką ilość?

W przypadku posiadania nawet znacznej ilości marihuany rzędu kilkudziesięciu, czy nawet kilkuset gram, oskarżony nadal zachowuje szansę na wymierzenie kary pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania. Za uprawę konopi indyjskich na własny użytek, sąd może wymierzyć karę do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli jednak osoba wprowadza do handlu czarnorynkowego znaczne ilości tego narkotyku, wymiar sankcji może się zwiększyć do 6, a nawet 8 lat.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
ers
ers

Tak, ścigajcie studencików za trawkę. A w międzyczasie prawdziwe bandziorstwo pokazuje wam terefere…

A co
A co

“Donald smażi” czyli WINA TUSKA

Janek
Janek

Szukaj wiatru w polu .

ja234
ja234

Niech SM zacznie lepiej wlepiać mandaty półprzytomnym kierowcom…

gmG
gmG

Może straż miejska zajmie się flejtuchem który na Bojkowskiej w okolicach wiaduktu pod A4 i centrum logistycznego wywozi na jezdnię tony błota. Telefony do straży miejskiej nie skutkują, syf jak był tak jest – dużemu wolno!.

ryszard
ryszard

Największy przekręt 20go wieku – zakaz handlu narkotykami. Wielkie łapówki, rozbudowane służby, rozbudowane więzienia, wzrost przestępczości bo ceny wysokie, napady, rozboje i zabójstwa – bo ceny wysokie i jeszcze informacje w radiu i telewizji o aktualnych cenach czarnorynkowych. Kto policzył ilu ludzi zginęło lub zostało skrzywdzonych bo ktoś chroni idiotów sięgających po dragi. Każdy ma prawo wybrać sobie sposób na życie. W tym przypadku nie — z tego zakazu jest kasa dla rządzących tym światem.