Jak nadawać bezpiecznie przesyłki do USA?

USA to nie tylko miejsce popularne wśród turystów, ale też polskich przedsiębiorców współpracujących z amerykańskimi firmami, stąd częsta potrzeba wysyłek kurierskich do USA. Jak zorganizować taką wysyłkę i na co zwrócić uwagę?

 

Mimo że Polskę i USA dzieli spora odległość to przesyłki wcale nie muszą być drogie, a czas dostawy długi. Usługę wysyłki paczek do USA oferują m.in. takie firmy kurierskie jak TNT, FedEx czy UPS. Przesyłki kurierskie umożliwiają szybką wysyłkę paczki także do mniejszych miejscowości w USA.

Paczki do USA – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim paczka musi być odpowiednio przygotowana i zapakowana, aby przetrwała długą podróż. Do pudełka warto wsadzić np. folię bąbelkową, która zabezpieczy towar przed uderzeniami. Wolne przestrzenie w kartonie można dodatkowo wypełnić np. papierem. Pudełko z przesyłką powinno być szczelnie zamknięte. Dokumenty warto zawsze wysyłać w kopercie wyłożonej folią. Przygotowując paczkę do USA trzeba pamiętać, że niektórych produktów nie wolno tam wysyłać. Prawo amerykańskie zabrania przesyłania m.in. papierosów, narkotyków i alkoholu, roślin oraz lekarstw, materiałów łatwopalnych, skór dzikich zwierząt i poroża, surowego drewna, a także takich produktów spożywczych jak mięso, przetwory mięsne i rybne czy słodycze. Przesyłki wysyłane do USA podlegają odprawie celnej. W zależności od wartości przesyłki, a także tego, czy wysyłana jest przez osobę prywatną, czy firmę, mogą być konieczne inne dokumenty do odprawy celnej. Wszelkie informacje na ten temat można znaleźć na stronie https://www.globkurier.pl/cennik/przesylki-miedzynarodowe/paczki-i-przesylki-do-usa. Ze względu na sporą odległość wysyłka do USA jest obarczona pewnym ryzykiem, dlatego warto wykupić ubezpieczenie przesyłki.

Jak nadać przesyłki kurierskie do USA?

Wysyłka do USA zajmuje zaledwie kilka minut. Przesyłkę trzeba odpowiednio zapakować i dołączyć wszystkie niezbędne dokumenty do odprawy celnej. W formularzu wysyłki trzeba podać wymiary i wagę paczki oraz dokładny adres, pod który przesyłka ma być dostarczona. Następnie wysyłka zostanie odpowiednio wyceniona, z opcją wyboru między różnymi firmami kurierskimi. Cena usługi kurierskiej zależy od wielu czynników. Inna cena będzie za wysyłkę listu, a inna za paczkę. Standardowa przesyłka do USA o przeciętnych wymiarach i wadze to zazwyczaj koszt rzędu 200-300 zł. Im większa i cięższa paczka, tym wyższe będą koszty jej doręczenia. Na cenę przesyłki wpływa również szybkość jej doręczenia. Jeśli zależy nam na czasie to warto wybrać opcję przesyłki ekspresowej, która będzie droższa niż standardowa przesyłka ekonomiczna.

Wysyłka do USA – środki transportu

Standardowo towary wysłane kurierem do USA docierają do odbiorcy w ciągu 10 dni roboczych. Czas dostarczenia paczki kurierem zależny jest m.in. od wybranego przewoźnika, a także okresu, kiedy wysyłamy paczkę np. przed świętami Bożego Narodzenia czas doręczenia może się wydłużyć. Nie bez znaczenia jest również miasto docelowe. Towary wysyłane do dużych miast gdzie znajdują się międzynarodowe lotniska tj. Waszyngton czy Nowy Jork będą doręczone szybciej, niż do mniejszych miejscowości. Ważny jest również środek transportu. Przesyłka lotnicza jest zdecydowanie droższa, ale też czas realizacji jest krótszy, nawet do kilku dni. Jeżeli zdecydujemy się na wysyłkę statkiem to transport może zająć nawet kilka tygodni. Najpopularniejsze jeśli chodzi o dostawy do USA są firmy kurierskie FedEx i UPS, które posiadają własną flotę, dzięki czemu czas dostawy jest krótszy. Wysyłając paczkę do USA warto korzystać z opcji śledzenia przesyłki, od momentu nadania paczki w Polsce, aż do dostarczenia jej do odbiorcy.

materiał partnera