Jak szybko stracić prawo jazdy? Ten kierowca BMW zarobił kilkadziesiąt punktów karnych (TV)

BMW pędzące ponad 100 km/h w terenie zabudowanym wyprzedziło nieoznakowany radiowóz policyjnej grupy SPEED. To był dopiero początek wyczynów nieodpowiedzialnego kierowcy, który niestety potwierdził najgorsze stereotypy towarzyszące użytkownikom tej marki samochodów.

 

Sytuacja miała miejsce w środę, około godziny 16:30. Kierowca BMW wyprzedzanie zaczął na “podwójnej ciągłej”.

Kamery radiowozu zarejestrowały karygodne wykroczenia popełniane przez kierowcę bmw. Oprócz poruszania się z prędkością ponad 100 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym, z ogromną prędkością przejechał obok autobusu, nie pozostawiając sobie możliwości zareagowania, gdyby nagle pojawił się zza niego pieszy – relacjonuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.


Patrol zatrzymał 30-letniego kierującego i podsumował jego „wyczyny”. Przekroczenie prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym spowodowało zatrzymanie uprawnień

– dodaje Słomski.

Jak się okazało, mężczyzna zebrał łącznie kilkadziesiąt punktów karnych, co skłoniło mundurowych do wydania wniosku administracyjnego o skierowanie na kontrolne sprawdzenie kwalifikacji do prowadzenia pojazdów. Jego bmw odholowano na policyjny parking strzeżony.

Policja ostrzega, że mundurowi w sposób szczególny reagują na drastyczne przekraczanie limitów prędkości. – Może warto już teraz pomyśleć, czy dla chwilowego przypływu adrenaliny wolno ryzykować życie swoje i innych lub, bardziej prozaicznie, prawo jazdy oraz wysokie grzywny – zaznacza oficer prasowy.

(żms)/KMP Gliwice
fot., wid. KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
zagadka

Po co w samochodach BMW montuje się kierunkowskazy, skoro właściciele ich nie używają?

The Tiger@

Używają.

Clackson

Chyba do otwierania piwa

The Tiger@

Nie, do wskazywania, że będą wykonywali manewr.

Wiesława

Dobrze tak dziadowi!

Clackson

Kierowcy BMW nie oddadzą swojej “reputacji” kierowcom Audi bez walki. Będą walczyć do upadłego.

Przemo

Bo 90procent posiadaczy BMW to tępe bezmozgowce

A i owszem

Ex aequo z posiadaczami czterech zer.

Blofeld

Debili za kierownicą można znaleźć w samochodach wszystkich marek (na rowerach także), ale coś jest w tych beemkach, że przyciągają idiotów…

Odd

Za niewielkie pieniądze masz dość szybkiego trupa z którego jak ucieknie połowa koni to dalej jest stosunkowo mocny. To chyba cała magia przyciągania.

Tom1983

Droga że Szczyglowice do Knurowa… Mało kto w bmw i merolach i władzy pierścieni używa kierunków. Po co im jak są sami na drogach cymbały.

kapiszon

Gdzie to konkretnie było? Nie mogę namierzyć…
Edit: A już mam, Knurów, Niepodległości.

Danuta

od dawna widzę że coraz więcej idiotów po drogach jeżdzi,jak dostali prawo jazdy nie używając kierunkowskazu a przecież to odruch bezwarunkowy

Ad

Niezła marka samochodów, niestety w Polsce kojarzona jedynie z D-E-B-I-L-A-M-I.

Cliper

W Niemczech obowiazkowo idiotentest

Obserwujący

Beeeemowski suweren szaleje.Wlepić mu mandat w wysokości 200 tys zł plus 5 lat więzienia.

SZOFER

brawo tym razem sie udalo poskromic bandyte za kolkiem a na egzaminie powinien dostac dodatkowe pytania jak znam zycie to tacy de—le nie znaja na nich odpowiedzi i tak do skutku czyli im dluzej tym lepiej dla nas

Urko

“..,najgorsze stereotypy towarzyszące użytkownikom tej marki samochodów.” Eee .. tam wczoraj coś podobnego na zjedzie z A1 na DK 88 a potem na Tarnogórską odwalił jakiś idiota w Sandero. Dacii Sandero.

Imiu

Miasto Knurów ul. “Niepodległości”.
W nowszych autach 90km/h to jak 50-60km/h.
Dobrze się prowadzi :-D

Clackson

Nie słyszałem o takim przeliczniku. Jest przelicznik ogniskowej FX/DX (1:1,5), Jest przelicznik psich i kocich lat na ludzkie, jest przelicznik KM na kW, ale 90 km/h w bmw to takie samo 90 km/h co w dacii.

Imiu

Bmw miało licznik w milach XD
Choć i tego możesz nie zrozumieć.

Clackson

Chyba egzemplarz szwagra ściągnięty ze szrotu w USA i wyklepany w stodole. U nas samochody muszą mieć homologację. Ale możesz tego nie wiedzieć i nie rozumieć z czym to się wiąże.

Imiu

Brnij dalej swoistym tokiem. Nie myl z potokiem i nie wskakuj od razu do wrzątku czy stu dni.