Jak zakodować stuprocentowe ulgi dla uczniów w nowym systemie Transport GZM? „Nie trzeba jechać do POP-u”

W systemie Transport GZM️ uproszczone zostało kodowanie ulgi metropolitalnej dla dzieci. Nie trzeba już iść do Punktu Obsługi Pasażera ZTM, żeby przedstawiać dokument i oświadczenie. Co w takim razie trzeba zrobić, aby dziecko mogło bezpłatnie podróżować komunikacją miejską?

 
Wyjaśnienie na ten temat pojawiło się w mediach społecznościowych Trasport GZM. Na początek należy założyć konto imienne dla dziecka w aplikacji mobilnej Transport GZM lub w portalu transportgzm.pl.

W zakładce moje dane wybieramy „ulgi”, następnie „transport miejski” i ulgę „U-100 uczeń Metropolia”. Wprowadzamy dane zgodnie z instrukcją, wybieramy miasto zamieszkania z listy (ulga dostępna jest tylko dla mieszkańców GZM) i zatwierdzamy zgodę. I już! Ulga jest zdefiniowana – czytamy na profilu.

Nie ma już konieczności udania się do Punktu Obsługi Pasażera. –Warto pamiętać, aby dziecko podróżowało z legitymacją szkolną do czasu pierwszej kontroli. Kiedy dziecko okaże legitymację kontrolerowi, ten zatwierdzi ulgę i legitymacja nie będzie już potrzebna podczas podroży – wyjaśnia metropolia.

Czy dziecko musi mieć telefon?

Dziecko nie musi korzystać z telefonu komórkowego. Konto można założyć na portalu (stronie transportgzm.pl) i do takiego konta otrzymać nową Metrokartę. Metrokarty będą dostępne od 1 października w kioskach, automatach biletowych i POP-ach.

Jeżeli dziecko posiada w tej chwili ważną kartę ŚKUP z zakodowaną ulgą, można taką ulgę zmigrować do konta w nowym systemie. Instrukcję, jak to zrobić zamieszczono na stronie Transportgzm.pl.

Nawet jeśli nie dokonacie migracji, ulga będzie widoczna dla kontrolera na starej karcie ŚKUP. Sprawdźcie tylko, czy nie minął termin ważności samej karty – zaznacza Metropolia.

(żms/mat. Transport GZM)
fot. Transport GZM

15 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze