Jakie wykroczenia w rejonie przejść najczęściej popełniają kierowcy? Statystyki z jednego dnia

Policja podsumowała wyniki ogólnopolskiej akcji NURD, ale w skali Gliwic. Jak zachowują się względem siebie piesi oraz kierujący? Jak zwykle druga z grup użytkowników wypadła gorzej, jednak osoby poruszające się piechotą też mają swoje grzeszki.

 
Policjanci w radiowozach oznakowanych, jak i nieoznakowanych bacznie obserwowali w środę wytypowane przejścia dla pieszych. Wykroczenia rejestrował też monitoring miejski. – Nasi funkcjonariusze będą wzywać do komendy osoby, które złamały przepisy ruchu drogowego – zapowiada podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

Podczas akcji „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” więcej patroli niż zwykle skierowano w Gliwicach do bacznej obserwacji kierowców i pieszych w rejonie skrzyżowań. Niestety, ale działania tego typu muszą być prowadzone z uwagi na zbyt dużą ilość potrąceń na pasach

– dodaje rzecznik policji. Jak łatwo się domyślić – nie obyło się bez mandatów tak dla kierujących jaki i pieszych.


W czasie działań ukarano 13 kierowców za wyprzedzanie na przejściach, 6 kierujących za nieudzielenie pierwszeństwa pieszemu, 5 zapłaciło mandaty za omijanie pojazdu, który zatrzymał się, aby przepuścić pieszego. Wobec 11 kierowców sporządzono wnioski o ukaranie do sądu. W 34 przypadkach zakończyło się pouczeniem. Również pieszych rozliczano za ich przewinienia – łącznie 23 osoby zapłaciły mandaty.

(żms)/KMP Gliwice
wid, fot. KMP Gliwice

19 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze