Jechała ul. Dworcową pod prąd, na widok policji wrzuciła wsteczny bieg. To był początek kłopotów zabrzanki

Widok samochodu jadącego pod prąd ulicą Dworcową w Gliwicach do najczęstszych nie należy, siłą rzeczy na pojazd uwagę zwrócili policjanci z drogówki.

 
Rzecz działa się w niedzielę po południu, więc ruch na ulicy Dworcowej był zapewne mniejszy, aniżeli bywa to w dni robocze. I… całe w tym szczęście nieszczęsnej zabrzanki.

Sytuacja zaskakująca i skrajnie niebezpieczna. Na widok oznakowanego radiowozu francuskie auto zmieniło kierunek i zaczęło jechać na biegu wstecznym. Okazało się, że 30-letnia kierująca, mieszkanka Zabrza, najprawdopodobniej prowadziła w stanie nietrzeźwości – jej mowa była bełkotliwa, dało się też wyczuć woń alkoholu. Kobieta zaproponowała stróżom prawa łapówkę – przekazuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

Zjawisko łapownictwa jest zwalczane z całą surowością i przynosi efekty. Tego typu propozycji ze strony kierowców jest coraz mniej. Dzięki m.in. informowaniu o tych przypadkach, w świadomości ludzi ugruntowało się przekonanie, że nie warto ryzykować sprawą karną i wyrokiem

– komentuje Słomski. Mieszkanki sąsiedniego Zabrza nieprzyjemności te jednak nie ominą. Najprawdopodobniej czekają ją też kolejne problemy.

Wspomniana kobieta została zatrzymana oraz przewieziona do szpitala, gdzie w celach dowodowych pobrano od niej krew. Następnie 30-latkę doprowadzono do prokuratury, gdzie usłyszała zarzut próby przekupstwa policjanta – dodaje podinspektor.

Sprawę do dalszego prowadzenia przejął Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP Gliwice. Po otrzymaniu wyników badań krwi zarzuty będą uzupełnione o kierowanie pod wpływem alkoholu

– podsumowuje rzecznik.

Policja przypomina treść art. 229 § 3.: Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa, aby skłonić osobę pełniącą funkcję publiczną do naruszenia przepisów prawa lub udziela albo obiecuje udzielić takiej osobie korzyści majątkowej lub osobistej za naruszenie przepisów prawa, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

(żms)/KMP Gliwice
fot. 24gliwice/MS

13 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
Wieśniak
01/08/2022 18:44

Jak nie Zabrzanin to znowu Zabrzanka i czy miała wizę na wjazd do Gliwic?Gliwice dla Gliwiczan

Nowy
02/08/2022 22:28
W odpowiedzi na  Wieśniak

A po co wiza gliwice stały sie dzielnica sosnowca czy jak

Wrzodzisław
01/08/2022 12:06

„Zjawisko łapownictwa jest zwalczane z całą surowością i przynosi efekty. Tego typu propozycji ze strony kierowców jest coraz mniej. ”
Panu Słomskiemu gratulujemy dobrego samopoczucia. Z tego co ja słyszałem, po radykalnym wzroście taryfikatora mandatów jest dokładnie odwrotnie, bo co prawda „kary bez faktury” znacznie wzrosły, ale są i tak dużo niższe, niż te „z fakturą” , więc obie strony są zainteresowane w pieczołowitym ukrywaniu procederu.

panda
02/08/2022 08:13

Mieszkając przy ul. Dworcowej, pojazdy jadące pod prąd to niestety smutna reguła. Jeszcze w tę niedzielę to samo zrobiła ciężarówka, zjeżdżając w ul. Dolnych Wałów kilka sekund przed jadącą z ul. Wyszyńskiego policją. Całe skrzyżowanie ul. Dworcowej i Jana Pawła to jeden wielki bałagan.

Piotr
04/08/2022 08:02
W odpowiedzi na  panda

Hm….”Mieszkając przy ul. Dworcowej, pojazdy jadące pod prąd to niestety smutna reguła”…… Czyli kto mieszka przy ul. Dworcowej ? Te pojazdy ????….. Język polski….trudna język..;)

Hmm
03/08/2022 22:29

Tylko ten przepis nie będzie miał tu zastosowania.. Bo będąc pod wpływem i to znacznym nie miała świadomości co robi.. Nie będą mogli jej postawić takuch zarzutów bo każdy nawet praktykujący od tygodnia adwokat je obali w 2 minity..distsnie za złamanie przepisów narażenie w ruchu lądowym i za stan nietrzeźwości.. Czyli zabiorą jej prawko.. Pomijam ze zabrzanka to już raczej stan…

out
01/08/2022 09:03

Dylemat: Kara powinna być łagodna bo jest nadzieja, że będzie miała nauczkę na całe życie i nigdy nie wejdzie w kolizję z prawem, czy to mrzonki i powinni ją posadzić na kilka lat?

resocjalizacja
01/08/2022 09:45
W odpowiedzi na  out

Powinni posadzić na kilkanaście lat a za dobre sprawowanie wypuścić po roku.

Urko
01/08/2022 07:26

Ahh…. Słomski Marek Podinspektor wrócił na tzw. „łamy” i już werbalnie rozpogodził poniedziałek.
Jakimż to tajemniczym „francuskim autem” poruszała się zabrzanka ? Czy było ono produkcji francuskiej ? Czy li tylko zarejestrowane we Francji ? I dlaczego sprawą zajmuje się Wydział d/s Zwalczania Przestępczości Gospodarczej ? Czyżby Pani uczyniła z jazdy na wstecznym , po pijaku , francuską furą źródło stałego , opodatkowanego dochodu ? Tyle pytań . Ale zastanawiam się nad nimi z uśmiechem wywołanym cytatem w stylu nieocenionego porucznika Zubka: „Zjawisko łapownictwa jest zwalczane z całą surowością i przynosi efekty.”
Pozdrawiam

AndrzejD
01/08/2022 19:19
W odpowiedzi na  Urko

@Urko
Mnie jeszcze ciekawi czy na ten wsteczny, pani wrzuciła od razu z czwórki na widok tej milicji ?
….i jeszcze czy na asfalcie zostały w tym miejscu ślady opon lub inne artefakty które wypadły np. z silnika.

resocjalizacja
02/08/2022 10:07
W odpowiedzi na  AndrzejD

Może wsteczny wrzuciła z szóstki bo po mieście zawsze jeździ na szóstce zgodnie z zasadami ecodrivingu, nawet jak jest trzeźwa.

fanatyk napoi alkoholowych
02/08/2022 16:23
W odpowiedzi na  resocjalizacja

Dzięki takiemu stylowi jazdy pieniądze zaoszczędzone na paliwie może przeznaczyć na wódkę.

Desyh
02/08/2022 07:35
W odpowiedzi na  Urko

Baba, to baba. Miała zaproponować miłość francuską w francuskim aucie.

Teraz to dożywocie! Jeśli faktycznie jest z Zabrza to może poćwiczymy i odpalimy po latach stos? Chrust mamy, wierni mieli by trochę radości. Księża chętnie poprowadzą ceremonię.
Sława na cały świat!