Jest pozwolenie na rozbiórkę przy ul. Toszeckiej. Na razie nie wiadomo co powstanie w tym miejscu

Należący do PKN Orlen Zakład Produktów Naftowych położony na działce między ulicami Toszecką a Składową ma zostać rozebrany. Wydano już pozwolenie na rozbiórkę budynków na tym terenie.

 
Przypomnijmy, że według ustaleń badaczy z gliwickiego Muzeum obiekt był częścią majątku właściciela huty szkła Scharffa, ciągnącego się aż po stację paliw państwowego giganta.

Jeszcze w ubiegłym roku wykonano tam przyłącza kanalizacyjne i odtworzono teren. W połowie listopada Orlen złożył wniosek o pozwolenie na wyburzenie istniejących tam jeszcze zabudowań. Dosyć szybko, bo już w grudniu wydana została zgoda.


Nazwa zamierzenia budowlanego to rozbiórka budynku biurowo-administracyjnego, budynku magazynowego, budynku agregatu prądotwórczego, a także budynku warsztatowego.

W niedalekiej przeszłości w zabudowaniach tych mieściła się m.in. siedziba przeniesionej już na ulicę Pszczyńską firmy Naftopol. Wraz z budową w sąsiedztwie Zakładu Centrum Przesiadkowego, obiekt opuściły działające tam firmy. Jeszcze w trakcie tej inwestycji pojawiły się niepotwierdzone informacje, że Orlen ma plany wobec tej działki. Gdy spytaliśmy o to właściciela, ten nie doprecyzował swoich zamierzeń.

Grunt będzie wykorzystywany na wewnętrzne potrzeby biznesowe lub inwestycyjne koncernu. Aktualnie prowadzone są analizy w zakresie możliwości jego optymalnego wykorzystania – przekazał PKN Orlen.

W grudniu br. prezentowaliśmy galerię zdjęć z tego miejsca. Więcej na ten temat: Dawny Zakład Produktów Naftowych do rozbiórki. Orlen „analizuje możliwości” wykorzystania terenu

(żms)