„Jestem postacią fikcyjną”. Andrzej Seweryn w Gliwickim kinie AMOK na specjalnym pokazie filmowym

„Jestem postacią fikcyjną” reż. Arkadiusza Bartosiaka to nie film biograficzny, a uchwycony w ruchu portret wybitnego europejskiego artysty. Za tajemniczą tytułową postacią ukrywa się nie kto inny jak Andrzej Seweryn. Pokaz filmu z jego udziałem odbędzie się w kinie AMOK we wtorek, 28 maja.

 
Andrzej Seweryn to aktor, reżyser, dyrektor, społecznik, a w filmie Arkadiusza Bartosiaka przede wszystkim człowiek, który nie osiada na laurach i wciąż szuka nowych wyzwań. Jak prawdziwie sportretować artystę, który się nie zatrzymuje? Który pędzi przez życie i przez swoją sztukę z siłą tornada?

Uznałem, że jest tylko jedna skuteczna metoda – dać się tej sile porwać. Rzucić się w wir. Mam nadzieję, że właśnie taki jest nasz film

– wyznaje reżyser dokumentu Arkadiusz Bartosiak.


„Osiągnąłem w życiu wszystko, co chciałem” – mówi wybitny polski aktor Andrzej Seweryn, a potem porywa nas w dynamiczną podróż po kolejnych wyzwaniach zawodowych, jakie podejmuje wciąż z młodzieńczą werwą. To nie jest biografia podsumowująca jego życiowy dorobek artystyczny – setki wybitnych ról filmowych i teatralnych, działalność polityczną czy wieloletnią rolę dyrektora Teatru Polskiego. Aktor pozostaje u szczytu kariery i ani na chwilę nie zwalnia. Kamera staje się towarzyszem jego codziennych zajęć, dzięki czemu z bliska widzimy rodzące się na gorąco emocje i pasję do pracy.

Film otworzy tegoroczny Krakowski Festiwal Filmowy, otrzymał Znak Jakości ZEF; pokaz w kinie AMOK jest pierwszym dla publiczności kinowej w Polsce.

Po seansie odbędzie się niefikcyjne SPOTKANIE Z MISTRZEM. Ceny biletów: 28 zł (N), 26 zł (N/GKM), 23 zł (U), 21 zł (U/GKM) – do kupienia na stronie kina Amok (ul. Dolnych Wałów 3).

Wtorek, 28 maja, godzina 19:00.

(żms)/Amok Gliwice
fot. mat. organizatora

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
1 Komentarz
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze