„Jesteśmy wkurzonymi normalsami. Wkurzonymi na Kaczyńskiego i Tuska”

– Od któregoś momentu okazało się, że nieżądanie głowy Donalda Tuska za katastrofę smoleńską, jest już przesłanką do tego, żeby traktować kogoś jako zdrajcę.

W tych okolicznościach nie było sensu dalej pozostawać w Prawie i Sprawiedliwości

– powiedział w programie „Gość dnia” Paweł Poncyljusz, poseł „Polska jest Najważniejsza”.


W programie gościliśmy posłów PJN, Pawła Poncyljusza i Lucjana Karasiewicza.

– Proszę zobaczyć co robi Platforma. Podwyższa podatki, a nie obniża, wprowadza kolejne przepisy zamiast je likwidować (…) To są wszystko rzeczy, z którymi się nie zgadzamy i dlatego nie jesteśmy w PO. Nie wiem czy z jej programu z 2007 roku zostało zrealizowane chociaż 5 procent – zwraca uwagę Lucjan Karasiewicz

– Jesteśmy naprawdę wolnorynkowi. Mówimy: płaski podatek 19 procentowy dla każdego, niezależnie od tego czy zarabia 50 tysięcy czy 500 tysięcy złotych. Mówimy o jednym systemie emerytalnym i jednym wieku emerytalnym dla kobiet i mężczyzn. Mówimy, że nieważne czy szpital jest samorządowy, publiczny czy prywatny, ważny jest pacjent, ważny jest płatnik, i chcemy, żeby tym płatnikiem były kasy chorych – mówi Poncyljusz. (…)Program chcemy realizować w szacunku do takich instytucji, które w Polsce mają wielowiekową tradycję, czego brakuje m.in. Ruchowi Janusza Palikota. Myślę tu o Kościele, który Palikot chce kompletnie zmarginalizować.

– Jeśli inne partie będą tylko wywoływać sztuczne emocje, po to, żeby się bić niczym maczugą, to jest ich problem. My mamy nadzieję, że Polacy powiedzą: dość, stop bezsensownym jałowym sporom, które niczego nie wnoszą do naszych codziennych problemów – skomentował Karasiewicz.

Paweł Poncyljusz podsumowuje – Też jesteśmy wkurzonymi „normalsami, wkurzonymi na Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska, za to, że zajmują się tylko sobą i masują słupki poparcia, żeby dobrze to wyglądało a zewnątrz.

———————————————
Program prowadził: Marek Morawiak
Zdjęcia, montaż: Łukasz Gawin
Redakcja, opracowanie: Marcin Fabrykowski