Kajetan Gornig zaprezentował program: Wybory samorządowe nie wymagają wielkiej polityki (TV)

– Wybory samorządowe nie wymagają wielkiej polityki. Tutaj lokalnie musimy się zajmować sprawami, które są najbliżej mieszkańców, trudno żeby któryś z polityków warszawskich mógł stwierdzić czy np. Gliwickie Spotkania Teatralne są potrzebne czy nie

– powiedział Kajetan Gornig, kandydat na prezydenta Gliwic. W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyli również członkowie sztabu wyborczego, Wojciech Nurek i Dominik Dragon.

Kajetan Gornig stawia na poprawę komunikacji z mieszkańcami. Zapowiada stworzenie specjalnej aplikacji dostępnej na smartfonach. – Chcemy żeby każdy mieszkaniec mógł za jej pomocą wypowiedzieć się na dowolny temat. W bardzo szybki sposób będziemy mogli się dowiedzieć, co mieszkańcy myślą na te tematy, który my proponujemy do przemyślenia.

REKLAMA

Jednym ze sposobów na rozwiązanie problemów z parkowaniem samochodów w centrum jest według kandydata rozwój miejskiej komunikacji. – Mieszkańcy nie wybierają autobusów, bo mają daleko do przystanków. 500 metrów do przystanku, to granica, którą ustalono w Europie i to jest ta granica decyzji – podkreśla Gornig.

– Bez transportu miejskiego, bez użycia rowerów, hulajnóg, autobusów, kolei metropolitalnej nie da się rozwiązać problemu parkowania. Nie da się zbudować tylu parkingów, żeby każdy mógł zaparkować pod klatką schodową swojego bloku. Parkingi trzeba budować, ale to jest system, który musi pasować do transportu miejskiego. Brakuje miejsc parkingowych i będzie brakowało jeszcze bardziej, jeśli nie rozwiążemy tego od początku do końca.

Gornig zwraca też uwagę na problem ładu przestrzennego w Gliwicach i kwestię estetyki. – Widzimy różne obiekty w Gliwicach, które nie pasują do reszty. Brak wspólnej koncepcji, którą miał właśnie Karl Schabik. Konieczne jest biuro, które konsultuje konkretne rozwiązania. (…) Proszę zwrócić uwagę, co jest wokół Radiostacji Gliwickiej, przestrzeń, która powinna być zagospodarowana w zupełnie innym kierunku, a powstają tam dramatycznie brzydkie sklepy.

– Myślę, że sport zawodowy zostanie oceniony przez mieszkańców poprzez zakup biletów. Zarząd klubu sportowego, jeśli to jest sport zawodowy, będzie rozliczany z wyników piłkarskich, a także liczby kibiców, którzy przychodzą na mecze. Jestem gorącym zwolennikiem Piasta, ale uważam, że nic na siłę. Jeśli stadion będzie pełny, to jest sens inwestować w zawodowy sport – deklaruje Kajetan Gornig.

Podczas spotkania omówione zostały również założenia dotyczące służby zdrowia, szpitala, kultury, przebudowy ul. Zwycięstwa, gospodarowania odpadami, dbałości o drzewa. Szczegóły w pliku filmowym.

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
KOCHAMY GLIWICE

Gratuluję ! Stosunkowo młodzi ludzie . Sensowne przemyślane propozycje.
Widać wiedzę oraz zaangażowanie w sprawy miasta.
Z całym szacunkiem dla wieku ale propozycje kandydowania ludzi w wieku przedemerytalnym, szczególnie takich co wcześniej pełnili decyzyjne funkcje w mieście i mieli wpływ na to jak dziś to miasto wygląda to nieszczęście dla Gliwic !
Potrzeba nam zmian, świeżego spojrzenia, nowych niepartyjnych merytorycznych kadr.
Tutaj przynajmniej rysuje się taka nadzieja ! w przeciwieństwie do beznadziejności pozostałych dotychczas zgłoszonych kandydatur.
WALCZCIE PANOWIE !

:)

Skoro tak kochacie, to gdzie są kandydatki? Chociaż jedna, żeby było kogo pokochać, zamiast średnio atrakcyjnej kupy cegieł i asfaltu? Gliwiczanki oddały miasto bez walki męskim szowinistom?

Szowinista

Jakby były choć trochę mądre to by startowały a tak….. no coż

:)

Tak po ludzku, współczuję kobietom w twoim życiu. Matce, narzeczonej, żonie, znajomym.

----

Mój głos ma…

''

Mój też, jak tylko zacznie obiecywać, że w Kłodnicy odżyją raki.

krzysztof

jeszcze raz napiszę kandydatom startującym na prezydenta Gliwic JA NIE PRODUKUJE ŚMIECI, JA JE NABYWAM W SKLEPACH,moim osobistym odpadem, który ja wyprodukuje, jest to co oddam dolnym otworem do rury kanalizacyjnej

:)

Możesz nabywać towary z większą świadomością, ale jak sam napisałeś, nabywasz śmieci i trudno będzie ci pomóc.

krzysztof

idź do sklepu kup np ryż w paczce 4x 100 g i płacisz za ryż + opakowanie które jest 3 x większe niż potrzeba – to nazwałem śmieciami kobieto, kiedyś w sklepie jeszcze przed skasowaniem towaru wypiłem napój w kasie zapłaciłem ,jakie było zdumienie kasjera bo nie chciałem butelki bezzwrotnej,nie wiedział co ma biedak począć z tym szklanym opakowaniem – widok bezcenny,dawno , dawno temu czasy ,których nie pamiętasz np po mleko czy śmietanę szło się z własną kanką , opakowania szklane i nawet takie srebrne dekielki od butelki na mleko były w każdym sklepie odbierane , były punkty skupu… Czytaj więcej »

Paweł

Pretensje proszę kierować do lokalnych przedstawicieli trzech partii, które tworzą rząd. To im zawdzięczasz frustrację i takie a nie inne rozwiązania i koszty utylizacji śmieci.

Dziadek

Wystąpmy z Unii Europejskiej…nie będziemy musieli spełniać…wyśrubowanych norm w recyklingu,ilości składowanych odpadów,norm dotyczących czystości powietrza i wielu innych rozwiazań które KOSZTUJĄ coraz więcej…co do tego tematu w Gliwicach ,to można mieć pytania do osób które wybierały: pana Z.Frankiewicza ( i do Niego samego )na prezydenta Miasta, radnych którzy głosowali tak jak głosowali w tych sprawach przez 26 lat!!!
Są miasta które prowadziły i prowadzą mądrą i rozsądną politykę w temacie odpadów -nie zwalają winy za wszelkie zło w tej materii na rządy.
Te miasta są zarządzane przez prezydentów i burmistrzów wywodzących się z RÓŻNYCH opcji politycznych.

:)

Prezentujesz siebie jako małego krzysia, który niewiele rozumie. Ryż można kupić w opakowaniu 1 kg zamiast w torebkach 4×100 gram. Mleko znajdziesz w szklanej butelce, inne produkty też można kupić w opakowaniach, które podlegają recyklingowi i nie zwiększają ilości odpadów. Kaucja, to problem na poziomie rządu, a nie samorządu miasta. Twój życiowy problem, to wygoda vs cena. Wybierasz wygodę, a co za tym idzie więcej śmieci i końcowo wyższą cenę. Każde opakowanie po spożytym towarze wyrzuca się do kosza na śmieci, a nie zostawia kasjerowi, który nie prowadzi zbiórki odpadów i wyobrażam sobie twoje zdumienie w chwili, kiedy to czytasz.… Czytaj więcej »

krzysztof

no tak i ręce mi opadły,dałem przykład prosty, paczki ryżu,aby takie osobniki zrozumiały.
Teraz napisz że ,za czasów socjalizmu był na półkach tylko ocet

:)

Myślę, że opadnięte ręce, to twój najmniejszy problem. Większym jest **** tęsknota za szczęśliwą młodością w realnym socjalizmie z półkami pełnymi kartek z napisem “brak towaru” i parogodzinnymi kolejkami po masło i kawę, które to czasy, paradoksalnie, socjalizowały społeczeństwo na skalę nieosiągalną przez dzisiejsze social media. Nieumiejętnie dobrany “prosty przykład”, to “kanka betonu” uwiązana do szyi w głębokiej wodzie. Ale w tym opresyjnym świecie złodziei, którym codziennie dajesz się okradać na własne życzenie, masz kropelkę radości w postaci lajków innych kretynów, którzy podzielają twoje sentymenty. Ale czy równie chętnie pochwalą twoje konstruktywne propozycje na lepsze życie, które ciągle ukrywasz? Bo… Czytaj więcej »

krzysztof

jakie musisz mieć smutne życie pouczając innych, zabierając głos jak wyrocznia,przekonując innych jak każdy złodziejski polityk , który jedną ręką daje nie swoje cukierki a drugą łapą zabierając im czekoladę,masz mózg przesiąknięty wizjami idiotycznymi wizjami politycznych kłamców ,którzy już zdążyli rozmiękczyć to co zostało w czaszce

:)

No, tak, nie inaczej. Twoje życie jest radosne i szczęśliwe, dlatego codziennie piszesz tu, że wszystkich masz za złodziei, nawet tych, którym płacisz za ryż w torebkach. Na na drugie masz Jezus, a na trzecie, ostatni sprawiedliwy. Jak widać, martwica mózgu niekoniecznie objawia się utratą zdolności do klepania bzdur w klawiaturę.

55

“se ne vrati”, ale u Niemca butelki da się w każdym sklepie przyjąć! Butelki plastikowe, szklane po piwie, szklane po napojach i wodzie, ba puszki “ameliniowe” także. U nas trzeba wszystko do żółtego pojemnika wywalić, bo dur .na Biedra nie przyjmuje opakowań, a w innych sklepach słyszę: A PARAGON PAN MA OD NAS NA TE OPAKOWANIA? Niedawno u “onkla ” będąc oddałem w pierwszym lepszym sklepie skrzynkę butelek po piwie, która stała u mnie 2 lata, a Pani z uśmiechem mi podziękowała za zwrot i oddała dwa i pół euro o paragon nie pytając!. I dalej uważasz, że śmieci takie… Czytaj więcej »

:)

Jeszcze jeden z brakiem umiejętności czytania ze zrozumieniem. Za to wylewny, jak Wisła.

\\\\

Prawda o mądrej gospodarce boli?

Max

Reorganizacja komunikacji miejskiej, zmiana siatki połączeń, przystanków,kolej regionalna ,powrót tramwaju
poprzez min skomunikowanie dworca, Politechniki , hali Arena i Sośnicy.
Powołanie na drodze konkursu “architekta miejskiego”

Loko

Wiesz z Sośnicy do hali Arena to pieszo znajdziesz za spoko15-20 minut to autostrady tu akurat nie potrzeba.

:)

Czytanie ze zrozumieniem bywa arcytrudne. Max wie, o czym pisze, ty błędnie go odczytałeś. Gornig raczej nie ma pojęcia jak nabity pasażerami jest autobus wiozący młodzież do gliwickich szkół z okolicznych wiosek i miasteczek. Nie wie jakim absurdem jest busik kursujący w pętli między Halą Arena, a Placem Piastów. Ta młodzież z autobusów, co roku przesiada się do niechcianych na Zachodzie gratów i w coraz większym stopniu zatruwa miasto. Nawet na tym portalu “prawdziwą rewolucją” nazwano banał w postaci zmiany nazw przystanków, nawet się nie zająkając o tym, że system jest przestarzały i niewydolny. Takie jest podejście do komunikacji miejskiej… Czytaj więcej »

ToBi

Nie architekta a URBANISTY, kogoś co ma wizję sensu całości

ta z sikornika

Niestety, są to tylko fragmenty z całej audycjii ! Zapoznajcie się z całym programem , bo warto : https://www.gornig.pl/program/ POPIERAM !

Weryfikator

Czyli jak właściwie chcecie naliczać opłaty za śmieci?

Dziadek

Sposób wyliczania opłaty za “śmieci” to jest osobny temat.Ważny dla mieszkańców ale nic nie mający wspólnego z firmami zajmującymi się gospodarką odpadami! Jestem ciekawy jak zachowa się Remondis który jest WŁAŚCICIELEM 80% wszystkich kontenerów i kubłów do zbierania odpadów z nieruchomości zamieszkałych, na podział gminy-tyczący wywozu -zabierze swoje zabawki,czy będzie dotował Gminę,lub innego “wywoziciela”?Jak zachowa się Remondis przy przyjmowaniu przywożonych odpadów do Śląskiego Centrum Recyklingu(którego jest większościowym udziałowcem) a Gmina mająca w tej spółce 49% udziałów ,ma tyle w Niej do powiedzenia…co ja ! Panie Kandydacie: Remondis jak też inne firmy nie będą UCZYĆ mieszkańców segregacji odpadów! Te firmy są… Czytaj więcej »

:)

Dziadku, setnie się uśmiałem. Wymaganie niewygodnych odpowiedzi od kandydata na prezydenta, który współtworzył chory system, jest z gruntu naiwne tym bardziej, że jeszcze nie działa apka konsultacyjna ewentualnego przyszłego prezydenta. Hala Arena nigdy nie będzie zarabiać, a nawet wychodzić na zero. Stadion Narodowy najlepszym przykładem, że o ile dziś sam się finansuje, to kosztem takich wpadek jak ostatnia z murawą. Mając pod nosem Katowice z bogatą ofertą rozrywkowo-kulturalną, gliwicka stodoła nie ma szans i to się nie zmieni. Z jakiegoś powodu, przez centrum Katowic nie przejeżdżają rolnicze traktory z pługami i kombajny, a przez centrum Gliwic tak.

Cookie Monster

Wiem, ze zaraz mnie tu zminusują czuwający zwolennicy kandydata, ale – dla mnie to nie program, tylko działania. Program powinien zaczynać się od wizji Gliwic – jakim miastem chcemy być i co nam obecnie brakuje. Dopiero z tego wynikają działania

ta z sikornika

Niestety, są to tylko fragmenty z całej audycjii ! Warto zapoznać się z całym , ciekawym programem ! Po wysłuchaniu tego , mialam jakis niedosyt…

ToBi

Też nie czuję spójności, jakiegoś od dawna przemyślanego planu. Tej wizji miasta marzeń… ja taką mam… Miasto musi zacząć przyciągać ludzi, przestać się wyludniać, musi być atrakcyjne nie tylko ze względu na rynek pracy, ale przede wszystkim ze względu na wartość dodaną jaką tworzy jako społeczność. Tego tu kompletnie nie ma. Żałosne są te przystanki…i gnioty bez pokrycia np służba zdrowia – gdyby miał to przemyślane to… nowy szpital powstanie za 3 lata…, nie ma alternatywy dla tramwaju, 1000 mieszkań komunalnych w kadencji, w ciągu 5 lat zabuduję: otoczenie DW PKP, Nowy Świat,…. Konkrety a nie wodolejstwo – nie ma… Czytaj więcej »

Obserwujący

Sensowne założenia programu.Frontem do mieszkańców a nie,jak obecnie,urzędasy mają gdzieś mieszkańców.
Chyba to nie będzie “łatwe “zwycięstwo neumanna, jak niedawno wieszczył zygmunt-co zwiał- do senatu.Neumanna może przegrać, jego szanse na wygraną maleją z kolejnym kandydatem.Obecnie ma mniej niż 19% na wygraną.
Ciekawe czy w peło panikują.

tr

Mała nieścisłość – ograniczanie się do lokalnych problemów jest po prostu upośledzeniem tego całego programu. Stety lub nie, ale Panie Kajtek – otwórz pan oczy, polityka szczeblu rządowego tworzy nam realia np. ustawa śmieciowa, a budowanie świadomości ws odpadów to profilaktyka i edukacja. Kończąc podsumuję – słabo, gościu bo jeśli nie chcesz zwracać uwagę na to, że jesteśmy w Metropolii i jednak z nią trzeba układać pewne programy np. spalarnie odpadów to .. co dalej ? Budujemy fosę i mur na granicach miasta? Serio Panie Kajtek, bierz pod pachę syna marnotrawnego Dragona i odpalcie się na księżyc. Nawiasem mówiąc –… Czytaj więcej »

''

Sklepy w okolicy radiostacji powinny być drewniane tak jak wieża.

Ola

Zmienic ulice Zwycięstwa ale sami nie wiedza jeszcze jak zamiast propozycji robienia i testowania moze tańsza bedzie wizualizacja ? , co do parkowania to raczej budować ale nie iść w metraż a w parkingi piętrowe a komunikacja z mieszkańcami to ile osób bedzie analizować wypowiedzi ? a jak padnie 200 propozycji ktora okaże sie najlepsza kto bedzie decydował ? i dialog szlak trafi

:-)

Jak zmusić ludzi do korzystania głównie z komunikacji miejskiej jak wiele osób pracuje poza Gliwicami a w samych Gliwicach mnóstwo jest osob ktore z pobliskich miejscowości przyjeżdżają tu do pracy, co puści miejski A4 do np. Katowic? bez szans , chyba ze metro wybuduje

:)

Jak ktoś ma gąbkę zamiast mózgu, to produkuje brednie. Tu jest zarejestrowanych 166 tys samochodów. Mieszkańców wg GUS jest ok 180 tys. Tego nie ma w statystykach, ale można odjąć kilkanaście, a może więcej tysięcy przebywających na stałe zagranicą, ale ciągle zameldowanych w Gliwicach. O jakich wielu pracujących poza miastem mówisz? O 3 tys. dojeżdżających do Katowic, z których część korzysta z pociągu? Żeby pojąć z jakim problemem masz do czynienia, sprawdź, jak z Orlickiego dojechać komunikacją miejską na Portową. Jak to ogarniesz, to może zaczniesz jarzyć, że z tym miastem jest grubo nie tak.

Szpagin

W dużych miastach normą są parkingi na obrzeżach, koło węzłów komunikacji miejskiej. Parking jest darmowy dla posiadaczy biletów okresowych. Idea jest taka, by dojechać do rogatek, zostawić tam auto i przesiąść się na autobus. W Gliwicach takie parkingi powinny powstać na Rybnickiej, Pszczyńskiej, Tarnogórskiej czy Chorzowskiej.

:)

Toszecka! Ten widok poranny i popołudniowy, kiedy kilkukilometrowy sznur jednoosobowych samochodów wlecze się do i z miasta, to coś pięknego. Oni wszyscy chcą dla swoich gruchotów parkingów w mieście, najlepiej za darmo. Kolejny problem, to przedszkola i szkoły. To co się pod nimi wyprawia dwa razy dziennie, to istny sen idioty. Warto zobaczyć na własne oczy, jak chamscy i nieodpowiedzialni są rodzice.

55

Jedź na “jedyne” skrzyżowanie w Pyskowicach, zobaczysz, ile trwa wjazd do miasta. Gliwice to pikuś(pan).

Po wnuki jeżdżę i do szkół i przedszkoli. Widzę wychowanie tych “milenijnych” matek, które wychowały dzieci bezstresowo(jak i one wychowane były), a na zwróconą uwagę, odpowiada tak, że strach stać przy takiej! Jako 65cio latek jestem przerażony tym co się dzieje z młodymi!

Globus

A może by tak w centrum miasta postawić piętrowy parking tak jak to zrobiono w Rybniku.

The Tiger@

A to nie ma dwóch na dworcowej?

:)

Przydługi wstęp, słaby orator. Nietrafiony pomysł na apkę konsultacyjną, chyba że oceną nadsyłanych pomysłów i skarg będzie się zajmować jakiś Morawiak, za 6 lub więcej tysięcy miesięcznie. Niestety Gornig już zapowiedział majstrowanie przy trasie linii A4 na Wieczorka, a Dragon chce zamknąć Dolnych Wałów, co w konsekwencji spowoduje wyłączenie z dostępu do komunikacji miejskiej kolejnego dużego obszaru w centrum. To się mocno gryzie z dobrym pomysłem przystanku w odległości 500 m. Nie dowiedziałem się jaki pogląd mają trzej Muszkieterowie na tzw. “pojazd alternatywny”, który jest przewidziany na Zwycięstwa? Wbrew opinii Gorniga, zamknięcie dla ruchu Wieczorka jest porażką, piesi nadal chodzą… Czytaj więcej »

Beton

Przepraszam, mamy może wybudować centrum kultury ukraińskiej z salą kinoteatralną serwującą filmy i sztukę po ukraińsku?
Zaznaczam, że nie mam kompletnie nic przeciwko ukraińcom w naszym pięknym kraju. My też jeździmy za robotą na zachód. Warto o tym pamiętać

:)

Jeżeli polski rząd przyznaje bez bicia, że chociaż jest antyuchodźczy, przyjął 1,5 mln uchodźców z Ukrainy i Białorusi, to chyba należy ich zauważyć, wypowiedzieć i zatroszczyć? Tak robi się w krajach, które przyjęły zaledwie setki tysięcy Polaków. Zadałem pytanie, i przepraszam, ale niektórzy już zauważyli Ukraińców i Białorusinów oferując im sprofilowane usługi. Jeżeli uchodźcy stanowią rosnącą mniejszość w mieście, to uważam, że należy o nich i z nimi rozmawiać. Mniej liczni i słabo zsocjalizowani Cyganie mają swój coroczny festiwal opłacany z budżetu miasta, ale dyskusja o ich udziale w pracy na rzecz gliwickiej społeczności skończy się szybciej niż pisanie tego… Czytaj więcej »

Ampuła

Zdystansowanie się od klasy, ogłady i kultury podczas ważnej prezentacji publicznej. Na rzecz krzepkiej stylizacji “spotkanie murarskiej trójki z redaktorami z prasy i rozgłośni”. Zakasane po robociarsku rękawy i jedna marynarka na trzech, pożyczona od działacza z powiatu. Przemówienia programowe napisane nocą przy karbidówce. Koślawe i pokreślone. Dlatego potem wystękane i niezborne.
Żeby tak bez krztyny fasonu i dobrego tonu zgłaszać aspiracje do rządzenia 160 tysiącami mieszkańców i półtoramiliardowym budżetem?

Gliwiczanka Niegazowana

Ubranie się w garnitur i krawat nie gwarantuje mądrości, chyba że urzekło Cię wystąpienie Światowego kandydata. A skoro mowa o świecie to tam ludzie w t shirtach zarządzają wielo miliardowymi finansami
Dla mnie prezydent nie musi chodzić w krawacie poza jakimiś szczególnymi sytuacjami.
Pozdrawiam i szanuję Twoje wybitne komentarze.
Ostatni o poszukiwanym przestępcy to prawdziwy majstersztyk !

Ampuła

Mądrością już byłoby uzewnętrznić szacunek. Brakło go tutaj w odniesieniu do powagi sytuacji i wobec rozumu, sumienia i emocji wyborców, do których usiłowała odwoływać się “trójka murarska”.
W tak niedbałym enturażu, urzędujący prezydent ze świtą mogą odwiedzać miejski piknik letnią porą, ale nie zgłaszać aspiracje do rządzenia.
Na wpół mityczny miejscowy wzór cnót heroiczny, Karl Schabik zdejmował kamizelkę i krawat dopiero przed snem. Bez marynarki na widoku publicznym, urzędowo czy prywatnie, czułby się jak parweniusz-ekshibicjonista.

:)

Jeżeli brak ciasnej marynarki i krawata jest decydującym zarzutem wobec Gorniga, to z tobą już wygrał. A zarządzać chce nie tyle 1,5 mld budżetem, co ponad 700 mln długiem, w który nas “ubrał” wspaniały wizjoner Frankiewicz.

Co mi zrobisz jak mnie złapies

Z piątkowego (22.11.2019 r.) wywiadu z Dziennika Zachodniego.

Tytuł:
Frankiewicz: Nie będę w Gliwicach żadnym nadprezydentem.

“……..Wszystkim już zapowiedziałem, że będę pomagał, o ile ktokolwiek będzie potrzebował. Sam jednak nie będę ingerował. Choćby mnie korciło”.

Pytanie drugie: Nawet jak będzie pan widział, że pański następca robi coś niedobrego?

Odpowiedź(Frankiewicza): Jeśli będzie coś nie tak, to przyjdę i powiem. Raz, dobitnie …………”

STRACH SIĘ BAĆ.

:)

Uczeń Neumann i karcący nauczyciel Frankiewicz? Ciekawe co o tym sądzi 60-letni Neumann i popierająca go Koalicja “żeby było, jak było”?

Olek

Klapsa jak bedzie niegrzeczny ?

Fan

Program z unii wolnosci frankiewicza potem peło frankiewicza jako pelnomocnoka na slask pptem wierny przyboczny zygmusia a teraz kandydat z placzkiem ktory w tv wyplakiwal oczka jak go zygus na miejscu do rady przekrecil niejaki slon dominik moze czas czas. Sie do roboty zabrac klada prozniaczo tutaj szpitale juz obstawione

Tomek

Panie Kajetanie. Nie będę mógł oddać na Pana głosu, gdy mówi Pan hasła typu “nie da się” i proponuje mi Pan przesiadać się z samochodu, którym uwielbiam jeździć, na autobus. Nie po to ciężko pracuję, żebym jeździł autobusami. Tylko m.in. po to, żebym sobie jeździł moim ulubionym autkiem. Nie chcę, żeby mi Pan wciskał linię autobusową pod domem w żernikach. Nie chcę sponsorować biletów, dopłącać do biletów tym, co nie mają samochodów, tak jak nikt mi nikt do benzyny nie dopłaca, a jest w niej opłąta m.in. na infrastrukturę drogową. Chcę sobie moim autem podjechać do centrum pozałatwiać sprawy, albo… Czytaj więcej »

Bajtek

A nie pomyślałeś, że jeśli będzie dobra komunikacja, infrastruktura, to inni jednak przesiądą się do autobusu, na rower czy hulajnógę i znajdzie się więcej miejsca dla Twojego samochodu? Nie wszyscy są przyklejeni do auta, sporo mieszkańców korzysta z niego bo nie ma wyboru. Zmieszczenie wszystkich samochodów w centrum jest po prostu niemożliwe, nie nalejesz 2 litrów mleka do litrowej butelki.

Ola

Powodzenia w deszczu czy zimie na rowerze jak dasz swoje zdjęcie ze teraz tak jeździsz to szacunek inaczej swoje rady sobie mozesz…., co do komunikacji to juz widze jak np. Żerniki obstawią przystankami jak tam żadnego wewnątrz domków niema jak i w innych częściach miasta gdzie na dużym obszarze masz tylko zabudowę domków jednorodzinnych, dzieci autobusu szkolnego nie maja i poginają z buta lub ich po prostu rodzice worzą , pomyśl a pozniej sie wypowiadaj geniuszu

Andrzej

No, pojęcie o życiu w mieście to ty masz słabe. Miasto pełni jakąś funkcję, jest m.in. skupiskiem ludzi. Szanuję twój stosunek do samochodu i wygody, ale z takim podejściem w XXI wieku, to powinieneś mieszkać w leśniczówce albo na pustyni.
Miasto powinno dążyć do kompaktowości, symbiozy mieszkańców i funkcji, jakie miasto pełni. Na pewno przejawem tego nie jest używanie pojazdu przez każdego mieszkańca z osobna.
Ja także kocham prowadzić, ale gdy bym mógł szybko i sprawnie przemieszczać się po mieście, tobym auta nie używał.

Fan

Aaaa zwolenik strefy ciszy bo sie musi wyspac wiec miasto bez aut wiec biznesmeni zaczynajcie zwalniac pracownikow i wynosic sie bo bedzie strefa ciszy

Marian Jabłoński

Jak się szuka informacji sprzed lat w zasobach UM o wynikach głosowania przez radnych na opcję płacenia za śmieci od metra, na opcję budowy hali Podium, na opcję wonderfa, na opcję wynajęcia akurat tej firmy na budowę systemu parkometrów a nie innej. Jak głosują radni za obsadą w radach nadzorczych miejskich spółek, jak głosują …. starczy, kontrola panowie kontrola !

atas

postawi na powrot tramwaje to ma nasz glos