Kandydat Konfederacji widziałby w Gliwicach drugi Dubaj. “Jestem kandydatem światowym” (TV)


– Inni kandydaci to są kandydaci lokalni, czyli ludzie, którzy tutaj się urodzili, mieszkali, pracowali, ale faktycznie nie widzieli wiele więcej poza własnym miastem. Ja widziałem pół świata

– przekonuje prof. Włodzimierz Korab-Karpowicz, kandydat Konfederacji na prezydenta Gliwic.

W piątek na gliwickim Rynku KWW Konfederacja przedstawił popieranego przez siebie kandydata na prezydenta Gliwic. W prezentacji uczestniczyli również posłowie Dobromir Sośnierz i Krzysztof Bosak. Prof. Włodzimierz Korab-Karpowicz w naszym mieście chciałby utworzyć “Dolinę Krzemową”. Jak sam o sobie mówi, jest kandydatem światowym.


– Nie mam zamiaru nikogo krytykować, z nikim walczyć, nie mam takiej natury, za to myślę, że można czegoś Gliwicom dodać. Jak ja bym scharakteryzował moją kandydaturę wobec kandydatów innych – inni kandydaci to są kandydaci lokalni, czyli to są ludzie, którzy tutaj się urodzili, mieszkali, pracowali, ale faktycznie nie widzieli wiele więcej poza własnym miastem. Ja widziałem pół świata, pracowałem w wielu miejscach, więc ja, można powiedzieć, jestem kandydatem światowym, więc teraz macie państwo wybór: lokalny czy światowy. Ja reprezentuję coś co można by nazwać światowym. Więc jeżeli nagle w Gliwicach pojawi się drugi Dubaj to proszę się nie zdziwić – to właśnie będzie coś światowego – mówił Włodzimierz Korab-Karpowicz.

Hasłem wyborczym kandydata Konfederacji jest “Dolina Krzemowa w Gliwicach – najnowocześniejsze pod względem technologicznym i naukowym miasto w Polsce”.

W ramach swej prezydentury chce popierać polską innowacyjność i przedsiębiorczość w mieście oraz polską myśl naukową i technologiczną. Jest nowym człowiekiem spoza obecnego układu. Przewiduje ulgi podatkowe dla firm pragnących inwestować w Gliwicach. Chce poprawić bezpieczeństwo i warunki bytowe mieszkańców, a także zadbać o rozwój terenów rekreacyjnych, lepszą komunikację, system przedszkoli i służbę zdrowia.

Nazwisko kandydata, w Gliwicach nie jest szerzej znane. W notatce biograficznej na Wikipedii znajdziemy min. informację, że urodził się w 1953 roku w Gliwicach, jest polskim filozofem, historykiem myśli politycznej, politologiem, byłym wiceprezydentem Gdańska. W latach 1990–1998 był członkiem Porozumienia Centrum. Bezskutecznie ubiegał się z listy tej partii o mandat poselski w wyborach parlamentarnych w 1993. W wyborach samorządowych w 2010 bez powodzenia kandydował (jako kandydat bezpartyjny) do Sejmiku Województwa Śląskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach prezydenckich w 2015 zadeklarował chęć startu pod szyldem komitetu Przyszła Polska. Zarejestrował komitet wyborczy, jednak zdecydował nie składać podpisów wymaganych do rejestracji kandydatury, udzielając poparcia Januszowi Korwin-Mikkemu.

(żms)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
CZERWONY KAPTUREK

Taka nuda do tej pory. Zwykła nawalanka między partiami.
A tu mamy nareszcie ŚWIATOWEGO kandydata !
Czekaliśmy tutaj na Ciebie wiele lat !
Dziękujemy , że jesteś !
Dziękujemy, że zgłosiłeś swoją wybitną kandydaturę !

AndrzejD

…może zanim zbuduje w Gli. Dolinę Krzemową, to zacznie od remontu placyku przy “Lampce Vattenfala” naprzeciw dworca PKP tudzież nakłoni do remontu właściciela tej ślicznej odrapanej elewacji. Jak się sprawdzi, to niech kontynuuje – Plac Piastów czeka na remont. Następnie w ramach rozgrzewki przed budową Doliny Krzemowej, niech się zabierze za ul. Zwycięstwa. Do pomocy może wziąć Pomysłowego Dobromira. Bosakiem może jedynie wyrywać nieużywane tory tramwajowe ze Zwycięstwa

Gliwiczanin

Na drugiej zmianie może mógłby zabrać się za nieczynny tunel przy ulicy Bohaterów Getta? To jest dopiero zadanie niewykonalne, bo schody miejskie, tunel PKP, przewody Tauronu, rury wodociągów itp więc tego remontu skoordynować się do tej pory nikomu na świecie nie udało.

''

PKP w ogóle nie są zainteresowane tworzeniem udogodnień dla gliwiczan po przez remont tunelu, bo co ich to obchodzi.

Dziadek

Na Prezia Banku Światowego..taki światowiec powinien kandydować ,a nie na prezia w takie wioseczce jak Gliwice…..nie pamiętam ,że On się tu w Gliwicach urodził..;)))

Rafał

Włodek!!!
Wydupiaj… Do Dubaju tam Cię potrzebują!!!

Rankin

Czy dziadunio już mieszka w Gliwicach? Bo żeby zostać prezydentem, a nawet radnym, trzeba mieszkać w Gliwicach. Meldunek nie wystarczy.

Maria

Bzdura. Radnym- tak. Ale nie prezydentem. Może być nawet z Gdańska czy Szczecina

jacuniek

Mieszkać w Gliwicach? A po uj, w takiej zapyziałej dziurze. Nie rozumiecie, gość chce skłonić gliwicką klasę “średnią” do służenia zagubionemu “społeczeństwu”. Furda lampki i tory, ja chcę kupić Sośnicę, nakręcić tam “Śląskie Nieszpory”. Tak czy inaczej kokietuje elektorat politechniczny. Szczęść Boże!

atas

gdzie masz program i dubaj ci sie marzy tusku muwil o iplandiji a sam uciekl co ztorowiskiem na chorzowskiej moze by tak jak w dubaju tramwaj znowu puscic

jacuniek

Nocą?

krzysztof

Jestem ciekawy , kiedy to mieszkańcy wybiorą gospodarza miasta nie związanego z żadną partią polityczną -w tym także byłych partyjniaków i mieniących się kandydatem niezależnym-choć byli już w iluś ugrupowaniach politycznych,którzy kandydowali do różnych wyborów ,lecz zostali wykluczeni przez wyborców.Gliwice jako miasto przyjmuje spady polityczne , czarodziejów licząc na wybór, lecz ani jeden nie przedstawił nic konkretnego dla Gliwic i mieszkańców , opowiadają dyrdymały. kampania wyborcza odbywa się na Rynku pod okiem kamery ,ale żaden spad polityczny jeszcze nie spotkał się z mieszkańcami, takich polityków społeczeństwo powinno się pozbyć ze sceny politycznej ,a tym bardziej z Gliwic

Marcin

Ja też się zastanawiam, kiedy gliwiczanie wybiorą w końcu kogoś młodego, z energią i siłą do zmieniania miasta na lepsze. A nie same stare dziadki, których jedynych celem jest utrzymać się na stołku aż do emerytury albo którzy szukają zajęcia na emeryturze. Kiedy wybiorą kogoś, kto będzie wykonywał wolę mieszkańców, a nie wolę kolegów z Warszawy albo znajomych rozlokowanych po lokalnych spółkach. Dla kogo ważniejsza będzie opinia gliwiczan, a nie opinia byłego prezydenta albo umowa podpisana z partią, lokalne układy, grupy wsparcia i grupy wzajemnej adoracji. Kto nie będzie się bał wsadzić kij w mrowisko, jeżeli tylko będzie to korzystne… Czytaj więcej »

MariaMaria

Panowie jesteście taki mądrzy inteligentni obeznani z Gliwicami, wszystkich kandydatów krytykujecie.Startujcie Wy do wyborów i pokażcie co potraficie, anie siedzieć i wszystko krytykować. Droga otwarta odwagi ??????

jacuniek

Konfederacja walczyła, a ty się zastanawiasz, kiedy wybiorą kogoś “młodego”. Młody, czyli głupi. Typowy roszczeniowiec. “Won do PiS-u.”

jacuniek

Bzdury gadasz, tu się nic nie da zmienić bez zmiany całego idiotycznego systemu. I o to się teraz toczy gra. Tu nie chodzi o naprawianie ławeczek w parku i ile urzędniczek ma ile dzieci, a to jest najwyraźniej obecny stan umysłu gliwickiego Detroit.

Fan

O ludzie zaczyna sie egzotyka dubaj z korwinem ale zygus narozrabial to sie porobilo same kononowicze

harry portier

Związany z naszym miastem wyłącznie poprzez metrykę urodzenia. Czy stwworzy Dubaj pod względem kulturowym?

jacuniek

Gliwice są zapyziałą prowincją wzdychającą do Wilusia. Konfederacja próbuje was nauczyć, że nie potrzebujecie księgowych i ekonomów, tylko dzielnego przywódcy, który poprowadzi was ku samodzielności. Wot gliwickie inteligienty. Gdy osiągnęło się wyższy poziom, niższy przychodzi z łatwością i jakiegoś ekonoma się wynajmie, coby nie przeszkadzał.

Joe

Mi się wydaje, że ten miły pan nie powinien rozpoczynać kampanii od mówienia gliwiczanom, że są zaściankiem a on jest światowcem. Gdyby jeszcze na tych swoich wojażach konstruował mosty albo budował fabryki. Ale jako historyk filozof to chyba siedział na zmywaku…

guy fawkes

Tak związany z miastem, że nawet nie wie jak poprawnie nazywa się mieszkaniec naszego miasta.

Kurt V

No, no… to ci kandydat… “widziałem Francję, widziałem Chiny, widziałem majtki jednej dziewczyny…” Będzie Dubaj. Na Trynku odwierty ropy i a na Sikorniku meczet albo i kilka. A na Zwycięstwa kobity w burkach.. I to Bosak tego niewiernego ściągnął do Gliwic?

trzeźwo myślący

Każdy kandydat jest dobry po za marionetką Frankiewicza w postaci jego byłego zastępcy Adama N jest odpowiedni.

:)

A jednak… Długo sie nudziłem, ale z pomocą jak zawsze przyszedł korwinista, tym razem syn pisowca, Sośnierz, i jego młody, dynamiczny i rześki kandydat z otwartą głową, profesor obieżyświat z chlubną kartą w PC i PiS, ale już zradykalizowany tak, że nadszedł czas na Konfederację świrów. Urzeka mnie, gdy profesor mówi: “Gliwice ma”, a o sobie: “gliwiczan”. Co prawda hasło “dolina krzemowa” zdążyło się już w Gliwicach obrócić w żart, ale profesor kuje zimne żelazo, bo najwidoczniej od dawna nie interesował się rodzinnym miastem. I to rozumiem, przywieźli go, po drodze przeczytali czym chwali się Frnkiewicz i oto mamy nowego… Czytaj więcej »

jacuniek

Każdy orze, jak morze… Azowskie, hłe.

harry portier

Mężczyzna o dwóch nazwiskach. To wiele mówi. Tresc wypowiedzi wypisz wymaluj Korwin Mikke. Kolejny dziadek patrząc na rok urodzenia. Kolejny uczony. Dziękujemy. Tu potrzeba człowieka który stąpa twardo po ziemi i widzi realne problemy i potrzeby.

Sympatyk Gliwic

+Przyjacielu to jest herb i prawdziwy.Pochodzi z prawdziwej polskiej elity nie podda ianej. To człowiek wybitny. Ale wy chcecie takich jak wy na stanowisku. A potem mòwicie że tak czy siak. Winne są lżeelity ale wy maluczcy też jesteście winni

kV Gliwice

Oj – my maluczcy – się nie znamy – z nadania Pana Jezusa prawdziwy herb nam tu sprowadził. Gliwice mają swój herb!. A takie herbarzowe elity z nadania Pana Jezusa to uczestniczyły w rozbiorach po ruskiej i carycy [tej od Suskiego :) ] stronie. i nie dziwota – bo obecne Korwiny też Putinem śmierdzą.

Dziadek

Pan Jezus z herbami nigdy nie miał nic wspólnego.Po co Go przywołujesz do durnot?

jacuniek

Mylisz się, miał swój herb, istniał.

jacuniek

Masz jakąś realną potrzebę? Podziel się z nami, otworzymy ci drzwi do świata, bracie. Naprawdę, masz coś takiego, intymnego…

Ampuła

Jest na poziomie kury Jadwigi. Co mnie wcale nie dziwi, bo menażeria Konfederacji za nim stoi. A także obok.

Jadzia

Dziwne zdumienie, bo to elektorat każdego stadionu w polsce. Wg statystyk na Konfederację w Gliwicach głosowali kibice Piasta i Górnika. Na szczęście nawet razem jest was za mało do wybrania faszyzmu. W Katowicach udała się sztuczka z nazwiskiem.

Marcin

W wyborach samorządowych kibice Piasta niezmiennie głosują na tego, który daje najwięcej kasy na stadion i ich drużynę. A tym od wielu lat był Frankiewicz i jego ekipa, którzy finansowali Piasta kosztem innych sportów. Za 12 mln dla Piasta kibice chętnie sprzedadzą swój głos.

Kszaš

Myślę że sukcesy sportowe Piasta obroniły, i zresztą dalej bronią. Nawet dziecko wie, że w Polsce sukces sportowy drużyny piłkarskiej przekłada się o wiele bardziej na promocję miasta niż jakąkolwiek inną forma prezentacji.

Ikula

A ileż to sukcesów sportowych ma ten zasysający kasę piast? Mistrzostwo i regularne przegrane w europejskich pucharach

Wungiel

Jeden historyk chciał budować samochody elektryczne a teraz drugi historyk filozof zajmuje się krzemem…

Ampuła

>>Rosną w Polsce domy z czerwoniutkiej cegły,
Domy wznosi piekarz, bo w tej pracy biegły.
Handel zagraniczny rozwijają zduni,
Znają koniunktury z gawędzeń babuni.
Domy, mosty, szkoły to domena szewców,
A z krawców się robi zwycięstwa ich piewców.<<
To z "Kołysanki stalinowskiej" Stanisława Staszewskiego.
Starczy podmienić kilka wyrazów, na przykład "piekarz" na "upainiec" czy "piewców" na "kapelanów" i mamy
obrazek z rzeczywistości PiSocjalistycznej.

''

A poeta Hipolit Cegielski założył w Poznaniu fabrykę maszyn parowych na wungiel…

jacuniek

Zaczynam się bać tej Ziemi Obiecanej, a dziwki będą?

jacuniek

Jesce zaś inny, Piastem i Jadzią, która nie wie co to krzywa Gaussa. Nie wspomnę o Lafferze, bo w niego nie wierzę

JAś

Haha

Wuit

Dziadek odleciał

Dziadek

Jestem w Gliwicach od 1945..nigdzie się nie wybieram..;)))

----

Przywieźli cię na ruskim czołgu ?

''

A kto te ruskie czołgi wpuścił ?

Obserwujący

Same wjechały.

''

Nikt nie próbował ich zatrzymać

gość

platformy wiertnicze na Czechowicach czy rozwój ruchu turystycznego w okolicy wyspy tamtejszej, ZEA są bardzo zadłużonym krajem poza tym prawie jak Gliwice po inwestycji w halę

ta z sikornika

Juz kiedyś był taki kandydat zza światow z czarną teczką :))) Kto pamięta ?

jacuniek

Ja, Czarny Koń.

gliwiczan :)

To ja zamawiam sobie kryty całoroczny stok narciarski “Ski Gliwice” jak w Dubaju :)

Obserwujący

No, robi się ciekawie.Coraz więcej kandydatów.Być może facet wykorzystałby potencjał tkwiący w stadach technicznych.Plus zapędzić do roboty polibudę, wywalić z nich starych profesorów zatrudnić rzutkich światowców.
Ale najpierw wypadałoby zacząć od…sprzątania glajwic.Wymyć ulice, chodniki, elewacje budynków.Wywalić w cholerę szpetną lampkę watenfala.Wywalić wszystkich urzędasów z UM.ZAdbać o szpitale… i wiele… wiele więcej…
Pewnie coraz więcej różnej maści cwaniaków, obawia się czy wygra neumann, powiem tyle, jego szanse…maleją.A zygmunt mówił, że będzie to łatwe zwycięstwo neumanna.Nie będzie.

jacuniek

Jestem tego samego zdania. Polibuda do zombie jadące na budżetówce, ura bura. Oni i Krzemowa Dolina? Chyba na Parytetach Europejskich. Gokarty sobie budujemy z tatusiem.

Imiu

Dłubaj Gliwice? Aż do krwi?

Aras

i tak pewnie wygra jakiś złodziej i cfaniak z p.o,tyle afer i przekrętów z nimi,a ci dalej w najlepsze w sejmie i lokalnie,a tu pan “światowy”,nowoczesne technologie,inwestycje,a tak w samym centrum Gliwic witają nas od lat obskurne ściany na kamienicach,miasto sie wyludnia,i strefa ekonomiczna z pracą dla ukraińców a nie mieszkanców za psie pieniadze

jacuniek

“Gliwice” rajem podatkowym! Nie pozwolą… Nic to, oddubajemy jak Warszawkę.

Roman

Stawiam bardziej na Janusza Moszynskiego. Ostatnie miesiące jasno pokazują jego starania o nasze miasto. Człowiek ten nie kłóci się tak jak Platforma Obywatelska nie wiedząc kogo poprzeć w wyborach. Tutaj widać działania, a nie kłótnie.

TEKLA

Na miły Bóg ! Jakie i gdzie widzisz działania Moszyńskiego ?
Minęło już ze 40 dni od objęcia stanowiska.
Proszę choćby JEDNA ! decyzja każdego dnia dla naszych Gliwic .
No słuchamy ! pierwsza , druga, trzecia …………. czterdziesta.

:)

Nie będzie od dawna zablokowanej wycinki lip. Ma być impreza sylwestrowa, o ile ktoś zechce wystąpić nocą na dworze dla swoich znajomych. Brudne ulice, które bardzo irytują pana Moszyńskiego ciągle są pokryte kilkunastoletnią breją. Ale pusty Plac Piłsudskiego MZUK ofiarnie codziennie przedmu.chuje z liści dokladając się do smogu, chociaż pyły od lat równie ofiarnie rozwiewa zamiast zabrać wraz z liśćmi. Gliwicka Dolina Krzemowa, nic nie poradzisz.

Gąska Balbinka

Na ul. Mickiewicza nadal stoją źle zaparkowane samochody, niszczą zieleń i DRZEWA ,o które się tak niby martwi pan Janusz Moszyński. Podległe służby nie działają.

:)

Gdyby któryś z kandydatów chciał porządku, to plac, ulica i pomnik Adama Mickiewicza stanowiłyby zwartą i logiczną wartość w miejskiej przestrzeni. Taki przykład.

jacuniek

Nie, miej sen, będziesz miał co wspominać. A liście…

BiKo

Neuman ma zbudować na placu chyba Rzeźniczym fontannę…
Tak to poziom wiedzy tego człowieka o potrzebach miasta – w ogóle swoisty poziom percepcji.
Więc każdy tylko nie On

Kipuś.

Powiedział,że nie będzie robił żadnej rewolucji podczas swojego “pełniącego obowiązki”prezydencji.Dotrzymuje słowa.

Edukacja

Jak pełniącego obowiązki ?
Może podejmować wszystkie decyzje dotyczące miasta.
CO GLIWICE MAJĄ RDZEWIEC PRZEZ 3 MIESIĄCE ?
Nic nie robi !
Jeździ po różnych organizacjach w mieście, obiecuje i mizdrzy się do ludzi, żeby na niego głosowali.

Dziadek

Boga lepiej nie mieszać do naszych bardzo przyziemnych spraw..takie moje zdanie.
Komisarz J.Moszyński podjął ważne decyzje;unieważnił dwa przetargi-na gospodarkę odpadami i utrzymanie dróg i ulic w mieście…czy to jest tylko zagrywka PR ,czy poważne działania, czas pokaże.

jacuniek

Słuszna uwaga, powinni się tym zajmować Ukraińcy. Ewentualnie Innuici. A perpetuum mobile wynajdę ja!

?!

Jakie ostatnie miesiące?

hanek mały

Emeryci na emeryturę, poza tym czasy przynoszenia “naczelników” w teczkach dawno minęły. Dajcie wreszcie porządzić młodym, wykształconym ludziom, którzy nie są związani z żadnymi partiami, związkami i fanatyzmem, ale mają wszystkim Gliwiczanom coś do zaoferowania i zadbają wreszcie o nasze interesy.

jacuniek

Mówi się dejcie.

parKing

Krzemowa? Chyba Grzybowa w tym zaśniedziałym mieście

Wuj Tarabuk

On to tak na poważnie?

Wrzodzisław

Jakie miasto taki Tymiński.
I to ma tytuł profesora…..