Kibice Piasta Gliwice planują przemarsz z Rynku na niedzielny mecz z Lechem Poznań

fot. arch. 24gliwice.pl

Piast Gliwice jest o krok od osiągnięcia mistrzowskiego tytułu w Ekstraklasie. W niedzielę o godzinie 18:00 rozegra przy ul. Okrzei 20 swój decydujący mecz z Lechem Poznań. Bilety na to spotkanie dawno zostały wyprzedane. Kibice planują wspólny przemarsz z Rynku na Stadion Miejski.

Niebiesko-czerwoni w tym sezonie pokazali piłkarską formę na wysokim poziomie. Osiągnęli najwięcej od 2016 roku, kiedy zakończyli rozgrywki na drugim miejscu, zdobywając tytuł wicemistrza.

REKLAMA

Po 3 latach od tamtych wydarzeń, na kolejkę przed końcem rundy piłkarze Piasta znaleźli się na samej górze tabeli z dwupunktową przewagą nad Legią Warszawa. Co więcej, wygrana w środowym meczu z Pogonią Szczecin zapewniłaby im tytuł mistrza jeszcze przed niedzielnym spotkaniem.

Niestety zespół zremisował, dlatego finał 37. kolejki Ekstraklasy jest w Gliwicach bardzo emocjonujący.

Już wiadomo, że w niedzielę Stadion Miejski przy Okrzei będzie w całości wypełniony kibicami. Ostatnie wejściówki na mecz wyprzedano kilka dni temu. Jedynie na lokalnych stronach ogłoszeniowych znaleźć można nieliczne oferty ich sprzedaży, częściej jednak desperackie prośby odkupienia biletów, które osiągają teraz wielokrotnie wyższe ceny.

Osoby, które zakupiły wejściówkę, niezależnie od sektora, w którym usiądą, mogą przemaszerować w niedzielę z gliwickiego Rynku na stadion przy ul. Okrzei.

Zbiórka chętnych do wzięcia udziału w marszu wyznaczona została na godzinę 16:00 na gliwickim Rynku.
– Przemarsz jest spontaniczny. Prawdopodobnie trasa będzie prowadziła przez Zwycięstwa następnie w stronę ulicy Piwnej, gdzie za wiaduktem pochód będzie kierował się ulicą Lipową na stadion – przekazały osoby administrujące stroną Młode Gliwice.

(żms)
fot. zdj. poglądowe/arch. 24gliwice.pl

Część kibiców z Szobiszowic spotka się wcześniej, niż o 16:00, aby wspólnie wziąć udział w przemarszu.

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Mieszkaniec Gliwic

Jeżeli wszystkie bilety już wyprzedane a chętnych jest więcej to miasto mogło by pomyśleć o ustawieniu telebimu pod stadionem lub na rynku. Jest to historyczna chwila i wiele osób chciałoby to zobaczyć i razem świętować.

sympatyczny

Kup telewizor albo odwiedź sąsiada.

kola

Słaby z ciebie kibic jeżeli nie wiesz, że na stadionie leży 5 tys. krzesełek gotowych do powiększenia trybun. Nigdy ich nie użyto i na dobrą sprawę nie wiadomo, czy jeszcze są w posiadaniu miasta.

Sołtys

Nie mata tam świetlicy osiedlowej z telewizorem Rubin, albo klubokawiarni z rzutnikiem z przerobioną lampą z Żuka? Kurwski pokaże mecza za darmo. Musi słupki podnieść.

Kibic prawdziwy

Piastoholicy apeluje do Was o rozsądek i zdrową atmosferę zarówno na trybunach jak i poza nimi. Musicie wiedzieć, że ciągle mamy w pamięci dantejskie sceny z marca 2018 roku, do których mam nadzieję już nigdy więcej nie dojdzie. Spora część sceptycznie patrzyła na Wasz powrót na trybuny ale wierzę, że zawsze jest szansa na poprawę atmosfery, a w niedzielę będziemy wspólnie świadkami historycznego tytułu dla naszej ukochanej drużyny!

!DO BOJU GKS PIAST!

…a żaboli to chyba szlag trafi z zazdrości:-))

Ad

“…a żaboli to chyba szlag trafi z zazdrości:-))”
i po co ten prowokujący D U R N Y godny kibola piastola, tekst na koniec?

Law

Nie ma czegoś takiego jak “spontaniczny przemarsz przez miasto” grupy osób, które się zorganizowały w tym celu. To należy zgłosić w urzędzie, a urząd musi zapewnić bezpieczeństwo biorącym udział w zgromadzeniu a przede wszystkim niebiorącym udziału przechodniom i użytkownikom dróg na trasie przemarszu. W przeciwnym razie apel o rozejście się lub pałowanie, mandaty i wnioski o ukaranie przez sąd.

janusz

Racja. Jak chcemy z chłopakami pograć w piłkę, to też zgłaszamy to w urzędzie. Ktoś mógłby się potknąć na boisku albo jakiś przechodzień mógłby dostać piłką. A tak urząd jest o wszystkim poinformowany i czuwa nad naszym bezpieczeństwem

LOL

Typowy janusz nie widzi różnicy, prawa nie zna i myśli, że głupota zwalnia z odpowiedzialności prawnej. :)

stan

To jest skandal, żeby od kiboli wymagać znajomości prawa albo jego przestrzegania. Oni są solą tej ziemi, to polscy patrioci i ich polskie prawo nie obowiązuje – to przecież logiczne jak na janusza przystało. :)

obserwator

Nie umiecie sie cieszyć z wielkiego sukcesu Gliwic popaprańcy?

Imiu

Widać jak się ładnie cieszysz…

Imię

A co to za wielki sukces? W kosmos polecieli czy co

z boku

Gliwic w to nie mieszaj

Luis

Nie obrazaj ludzi !!!

czesław

brawo brawo brawo
to już są piękne chwile a w niedziele będzie apogeum huuuuuraaaaaaa PIAST

Paweł z Jolanta

Udanego Świętowania Zdobycia Mistrza Polski przez Piast Gliwice NAJSERDECZNIEJSZE pozdrowienia z U. K. Bedford Też niemozemy się doczekać Niedzielnego Wieczoru ktory jest wyjątkowy dla Naszego Miasta

Bobek

Pozdrawiam środkowym palcem wszystkich, których boli sukces Piasta :-)

Gliwiczanin

Najpierw trzeba wygrać z Lechem (co pewnie się uda), a potem można świętować, tylko oczywiście z głową ale na to nie ma zwyczajnie co liczyć, bo piastopatola spuszczona ze smyczy, dodatkowo podjarana historycznym sukcesem miejscowej drużyny zniszczy miasto, osprayuje większość kamienic i pewnie powybija kilka szyb w centrum. O zarzyganych i oblanych bramach nawet nie ma co wspominać, bo to sprawa oczywista. Na rynek zawitają zapewne konie co ostatnio miało miejsce podczas orszaku Trzech Króli, a może nawet jeszcze wcześniej, gdzieś podczas wizyty Jana III Sobieskiego. Tak zakończy się świętowanie ewentualnego sukcesu, a tego kto mi nie wierzy zapraszam do… Czytaj więcej »

Ampuła

Napatrzyłeś się na uroczyste msze urzędowo koncelebrowane. Radosne składanie wieńców pod pomnikami. Wysłuchiwanie przemówień w spontanicznym uniesieniu.
Na tłumy ucieszone możliwością sformowania się w marsz i niesienia flag.
Na świętowanie sukcesu w mundurowej stójce na baczność.
Ja właśnie na to rzygam, jednocześnie olewając.

Gliwiczanin

No i właśnie o te tłumy ucieszone możliwością sformowania się w marsz i niesienia flag chodzi drogi Ampuło. Czy nasze miasto przy okazji zorganizowało dodatkowo składanie wieńców pod pomnikami lokalnych “bóstw i bohaterów”, poświęcenie autobusu, którym zwycięska drużyna podróżowała po Polsce oraz maraton spontanicznych przemówień nakręconych sukcesem miejscowej drużyny wlodarzy klubu, działaczy, losowo wyłonionych z tłumu kibicow – nie wiem i mało mnie to obchodzi. Najważniejsze aby wszystko odbyło się w radosnej atmosferze piłkarskiego święta bez dewastacji miasta i chamstwa, bo kibolcmi wandalami zwyczajnie rzygam, olewając jednocześnie.

Pamiętamy marzec 2018

No proszę jak szybko i zgrabnie grupa jeszcze niedawno obrażonych na klub piastoholików, bojkotująca mecze i szarpiąca normalnych kibiców podłącza się pod sukces drużyny. Niedawno niemal doprowadziliscie do dramartu, a teraz proszę…wspólny przemarsz i to z kim?z piknikami, których obrażacie i szarpiecie!? Sami sobie k…a maszerujcie, najlepiej prosto do aresztu!

Filip z Konopii

Sprzedawcy farby w sprayu już zacierają ręce. Będziemy mieli Gliwice pomalowane na sportowo.

HAHAHA

Wszystko wskazuje na to, że stadion znowu pełny nie będzie. Sektory wykupione przez kibiców Lecha mogą być puste. Takie to jest “wielkie święto sportu”.

czesław

dats rajt dawc telebim to teraz o nas piszą wszędzie więc będzie frajda oglądać nawet na telebimie
forzza PIAST

Imiu

Czy wygrają czy nie i tak pokażą swoje klasyczne zachowanie po Gliwicku.

Patusy sami siebie będą prowokować a raczej adorować kto zrobić “lepszy” syf.
Piastowi trzeba pogratulować ale kibiców można tylko skarcić bo od zawsze manifestowali brakiem odpowiedzialności, wiadomo nie wszyscy ale zdecydowana większość.
Niby na jednym podwórku na Śląsku w Polsce a zachowują się jakby chcieli wbiec w grupie do więzienia a bramę im tylko Policja i prokuratura zamyka.

Powodzenia!

janusz

Większy syf zrobili i robią w Gliwicach pseudo-studenci z pseud-uczelni która nazywa się Politechnika z okazji swojego święta. Wymalowane chłopy z długimi włosami poprzebierane za baby. Kiedyś takiego delikwenta od razu brało się na dołek albo w kamasze

The Tiger@

a kiedyś to się chodziło do słowijki. Czy tę tradycję też należy pielęgnować?

Imiu

no bo to tylko głównie o syf chodzi. Dewastacje, agresywne zachowanie, wszczynanie burd/zaczepek/pobić przez takich “kibiców” to norma i tak chcesz aby było po Gliwicku?
Nie porównuj zabawy i nieszkodliwych wygłupów do miernot/chuliganów!
Prewencyjnie za takie podejście do ludzi możesz się zgłosić na badania lub przynajmniej nie przekładaj tego podejścia w czyny i nie zarażaj tym innych!

Diabełek z fontanny

widzę że strona 24gliwice chyba już na zawsze pozostanie we władaniu sfrustrowanych narzekających na wszystko nieudaczników którzy jak to prawdziwi “Polacy” nie potrafią cieszyć się z niczego co ktoś osiągnął a sami w doopie byli i goowno widzieli.

silverariel

Piast Gliwice całe życie!

popo

mam nadzieję, że masz już powyżej 90lat:-)

silverariel

Trochę mi brakuje, ale pochodzę z długowiecznej rodziny:) I pozdrawiam prawdziwych kibiców klubu.

Jan

Czekamy na Frankiewicza

czes

czy na stadion będą wpuszczane konie?

stan

To zależy od zachowania buraków.

gliwicjus

Buraki najlepsze są w formie sałatki.

wiesia

Nie mówcie o tym żałosnym obiekcie “stadion”. To raczej boisko treningowe. Choć z drugiej strony i tak świeci pustkami. smutny ten mistrz będzie. bez kibiców.

aku

Do Wiesia: Czyżby Wiesia to jedna z Groupies członków młyna? Jeżeli tak, to niech robi, co do niej należy, czyli zajmuje się swoimi idolami w przerach seksualnych, zamiast pisania komentarzy!

MariannaA

Dżuma, czy cholera? Piast, czy Legia?

Kibic

nasze panny zza miedzy już piszą swoje prawdziwe imiona ;)

gość

histeryczne wyyyycięstwo i już jest pretekst dawać kasę na kopaczy i DZIAŁACZY(niejaki Budka w radzie nadzorczej ) może nawet podpłacili gdzie trzeba, żeby był wynik i uzasadnienie dalszej egzystencji na koszt gliwickiego podatnika