Kierowcy powinni się spodziewać większej liczby kontroli. Uruchomiono też mapę wypadków drogowych

Koniec roku szkolnego to też dla wielu osób czas wakacyjnych wyjazdów. Policja prowadzi działania „prędkość”, której celem jest dyscyplinowanie kierowców z ciężką nogą.

Kto dziś „zarobi” mandat, jutro i w kolejne dni może będzie jeździć już spokojniej. Policyjna akcja trwa od wczesnych godzin porannych.

W pierwszy dzień lata kierujący powinni się spodziewać większej niż zazwyczaj liczby patroli i kontroli, podczas których policjanci będą dokonywać pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość – informuje gliwicka Komenda Policji.

Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwać będą również policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych zachowań oraz niebezpiecznych wykroczeń, w tym przekraczania dopuszczalnej prędkości

– dodaje KMP Gliwice.

Początek wakacji to tradycyjnie czas uruchomienia Policyjnej Mapy Wypadków Drogowych, która jest narzędziem, które ma przypominać i ostrzegać, że nie jesteśmy nieśmiertelni.

Ma ona ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi każdego dnia na polskich drogach. Podobnie jak w latach ubiegłych, codziennie, przez okres wakacji, na stronie policja.pl, w mediach społecznościowych oraz na stronach administrowanych przez jednostki policji, prezentowana będzie mapa Polski z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym wraz z informacją o zdarzeniu (tj. lokalizacja zdarzenia, ogólna informacja dot. liczby ofiar, rodzaju uczestnika ruchu drogowego oraz rodzaju zdarzenia) z ostatniej doby oraz od początku wakacji – precyzuje policja.

Bieżąca aktualizacja mapy, w tym wizualizacja, ma skłonić do refleksji użytkowników dróg, jak również zachęcić do dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Dane dostępne na mapie dotyczącą wypadków w okresie wakacyjnym z podziałem na: wszystkie wypadki, ostatnią dobę, zdarzenia od początku wakacji, wypadki drogowe, w których osoba zmarła w okresie do 30 dni od zdarzenia.

MAPA WYPADKÓW WAKACJE 2024 dostępna jest tu.

(żms)/KMP Gliwice, KWP Katowice

7 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze