Klub fitness był otwarty, zebrała się tam grupa osób. Właściciele nie rozumieli, dlaczego muszą zamknąć

W czasie pandemii powinniśmy unikać spotkań, najlepiej też nie opuszczać miejsca zamieszkania. Tymczasem w jednym z gliwickich klubów fitness zebrała się grupa pań, które trenowały, wbrew obowiązującym ograniczeniom.

Trzeba podkreślić, że zdecydowana większość Polaków ma świadomość powagi sytuacji. Respektujemy zapisy obowiązujących ustaw oraz rozporządzeń, solidaryzujemy się z całym społeczeństwem, przystępując do akcji #zostańwdomu – mówi podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

Interwencja miała miejsce w czwartek około godziny 16:00. Kiedy policjanci weszli do jednego z gliwickich klubu fitness, w środku ćwiczyło sześć osób, było też dwoje pracowników.


W obecności mundurowych wszystkie osoby opuściły budynek i lokal został zamknięty. Właściciele nie rozumieli jednak powodów policyjnych czynności, wyrażając swoje niezadowolenie

Policja przypomina, że przepisy obowiązują wszystkich przedsiębiorców. Lokale wymienione w ustawach i rozporządzeniach będą zamykane, a wobec łamiących kwarantannę – wyciągane konsekwencje prawne oraz finansowe.

(nmm/KMP Gliwice)
fot. poglądowe px

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Urko

“Właściciele nie rozumieli jednak powodów policyjnych czynności, wyrażając swoje niezadowolenie”
Bez komentarza , w zasadzie…

NeNe

Wpieprzyc wysoki mandat i po sprawie…

Bogna

Niepohamowana chęć szybkiego dorobku. Bez względu na bezpieczeństwo zdrowotne.

Vel

*****

Beti

zacznij się leczyć się z nienawiści …

treya50

Bardzo dobrze, że donieśli. Przecież tam może być źródło zarazy. Wszyscy siedzą w domu, a grupie kretynów zachciało się ćwiczyć. Podejrzewam, że powyższy post napisał właściciel. Jakim trzeba być śmieciem, by narażać ludzi na zakażenie !!!!!!!

Anna

Na logikę źródło zarazy możesz mieć w domu. Bo w twoim domu też jest pełno możliwości do rozwoju wirusów i pato genu. Poza tym wszy jest w powietrzu. To tak jakby grupa ludzi była w domu ale to nie był ich dom osobisty tylko klub fit na czas zajęć. Bo chooj ta panika. Każdy sra i sieje mowę nienawiści. Fajnie ze nasz naród jest tak msciwy i podzielony i agresywny. Dwa zakaz obowiązuje do ilus tam osób trzy żadna z ty Ch os nie była na kwarantannie bo to co innego. Cztery lepiej kapcie się w płynie do dezynfekcji słuchając… Czytaj więcej »

Koronowirus

Inaczej zaśpiewasz jak ciebie dopadnie choroba i twoje dziecko lub bliscy umrą bo np szpitale przepełnione. Sądzę że już niedługo zweryfikuje się samo dużo z tego co piszesz.

Jak zacznie umierać 1000 osób dziennie to nie będzie Tobie tak wesoło.

Stan służby zdrowia już jest na granicy wytrzymałości a to dopiero początek

A mimo wszystko życzę zdrowia i liczę że ciebie nie dopadnie wirus.

Anna

Takie gdybanie i wymadrzanie… Co za bezsens. Każdy jest głupio mądry i mega agresywny teraz wychodzi jak każdemu się coś wytyka najchętniej i karze. Pffff

Koronowirus

Powiedz to rodzicom którym umrze dziecko, powiedz to swoim bliskim na cmentarzu gdy umrą.
Nie życzę tobie tego.

gliwicjus

Szkoda, że w takich sytuacjach policja nie może “wyrazić swojego niezadowolenia”. Boleśnie. Bardzo boleśnie.

Zenek

Czytajac niektore konentarze debili to do wrzesnia nie zwalczymy tego wirusa. W domu zamiast siedziec do minimum ograniczyc kontakty to w grupy sie spotykaja. Co z tego ze rzad mowil ze max 50. A co ma mowic….zostancie wszyscy glupki w domu to szybciej sie skonczy kwarantanna. Masakra . Za glupote juz Wlochy Francja i Hiszpania placa, za takie luzne podejscie ale widze ze dalej sa dwie grupy ludzi jedni co sie stosuja i buraki co sie zgrywaja i niby inteligenty.

Tajemniczy motorniczy

Sorry ale 3grupy bo posiedział bym w domu i poczekał aż to się skończy bez bólu dupy ze tracę wszyscy tracą więc jedno…. Ale niestety nie mam nakazu z góry więc muszę iść do pracy a przez wirusa wydaje mi się że ludzie inwalidów z siebie robią

Fiku Miku

Jeżeli przeczytasz pierwsze zdanie na jednym wdechu, to będzie dowód na to, że nie masz koronowirusa.

Ola

Ci właściciele to chyba ułomni jacyś, tak ciężko zrozumieć, że wszystkie kluby i siłownie maja być zamknięte, to może czas wrócić do szkoły na poziomie podstawowym

Mateusz

Te minusy to za komentarz udowadniają, że więcej osób powinno trafić do podstawówki :)

Ola

Dokładnie

Jarosław

Nie da się, bo szkoły zamknięte.

Tolik

Kobietom nie przetłumaczysz. Ona sobie wymyśliła i to robi, a to że nie wolno to jest problem zakazującego. Dlatego kobietom pozostaje walka o parytety czy równouprawnienie gdyż jest to jedyna forma by coś znaczyły skoro intelektu nie staje.
P.S. Piszę o głupkach nie o wszystkich kobietach

Ola

No tak, glupia jest bo jest kobietą, a facet objęty kwaranną co przez okno uciekł ze szpitala w Kielcach to jest kim? Mądrym facetem, który zbłądził?

Set

Debilem

Mati

Widzisz Olu gdybyś przeczytała to co Tolik napisał do końca miałabyś szansę odkryć , że chodziło o konkretne przypadki głupoty a nie o wszystkie kobiety.
A tak rzuciłaś jadem i tylko potwierdzasz, ze kariery nie zrobisz bez parytetów.
No i ta wasza obrona-bo ktoś też coś zrobił. .

Hanys

Ola ma przeciąg między uszami szkoda twojego pisania

Jezus

Jakby leżał w szpitalu, gdzie nie mieliby zadnego leczenia i lekarze jak zwykle przemęczeni z laską patrzyli co 4h czy żyje czy już umarłem to też bym spierdolił do wygodnego łóżka w domu.

Stalone

Oglądałem transmisję mszy św na żywo i obok księdza stało więcej niż 6ciu ministrantów, ale policja ich nie rozgoniła… To o co kaman…

NY

masz jakieś dowody czy porostu po naszemu plujesz jadem ?

Obserwujący

Właściciele nie rozumieli..albo udawali…właściwie to widzieli i z premedytacją otworzyli….jeszcze nazwa tegoż fitnes klubu byłaby przydatna.
Wlepiłbym mandat.

Fryzjerstwo

A co z fryzjerami? Mogą sobie nadal funkcjonować? Jeden z największych salonow w Gliwicach działa sobie w najlepsze? Może jeśli klienci nie mają rozumu to chociaż właściciel by odpuścił. Na tyle dobrze prosperuje, że mógłby dać sobie spokój, żeby nie być wylęgarnia w naszym mieście.

StrZelec sprawieliwowci

Wszystkie salony fryzjerskie od tygodnia byku zamknięte lub ograniczyły działalność mimo braku oficjalnych wytycznych, *******

Grzegorz

nie ma zakazu działalności dla fryzjerów i gabinetów kosmetycznych . To jest ich wybór , czy moralny i słuszny to inna sprawa , lepiej byłoby zamknąć aby nie powtórzyć Włoch , Hiszpanii czy USA gdzie wszyscy się bawią a niedługo będzie panika i płacz

ble ble ble

Ciekawe czy policja kontroluje czy otwarte są lupanary, puffy, hotele na godziny i inne tego typu przybytki ?

Urko

A ty zapewne na okoliczność tychże kontroli chętnie wstąpiłbyś do Policji ble, blebke, ble…

ble ble ble

Aż tak bardzo mi nie zależy aby cię tam przyłapać podczas tychże kontroli.

Barbara

U nas w Strzelcach opolskich jest też codziennie otwarta siłownia

Laszlo_egesz

W zamkniętym zakładzie nie ma dziwne.

Free

Nie wychodź po zakupy, tam jest więcej osób..

Luka

To zgłoś to …nie robiàc niczego przyczyniasz się do złego

Deryl

Mnie nie przeraża ten wirus tylko głupota ludzka, brak odpowiedzialności, oraz egoizm.

Tomek

Tam było 8 osób a w kościele z Kaczyńskim 10 też mandat!!!Kluby fitness powinny być otwarte max.np.15 osób rozładowanie stresu.Niektórzy potrzebują modlitwy a inni ćwiczeń ale Pisowcy tego nie rozumieją

Uczen

Popieram

Uczen

Ale też nie popieram hehe

Muka

Ćwiczyć i modlić się można w domu, wystarczy trochę mózgu.

Ela

Masz coś z głową chyba żadnych spotkań w grupach żadnych siłowni bezmózgu

Iwo

No tak, bo gruba d**a dla niektórych to większy problem niż odpowiedzialność za innych….puste łby i tyle

Jacek

Rozumiem, że do kościoła można chodzić i stać z kaszlącymi ludźmi, ale 6 osób w klubie fitness to już złamanie przepisów.

Mati

Problem w tym,że niewiele rozumiesz

Iwo

Nic nie rozumiesz, kościół to nie ten wątek, musisz poszukać, gdzie indziej :) też powinny być zamknięte.

Poznanczyk

Więcej ludzi na zawał i udar umrze od tych środków ostrożności,

Konrad
Normalność

6 osob chciało poćwiczyć. Ok, jak wszyscy byli zdrowi, bez objawów grypy, zachowano 1,5 metra od kazdej osoby ćwiczącej to w czym problem? Bo w Biedrach po kilkadziesiąt osob, na mszach to samo, w parkach setki ludzi, w lasach biegają, jeżdżą na rowerach, rolkarze na asfaltach, tłumy w marketach budowlanych. Więc gdzie jest prawdziwe zagrożenie, kameralne ćwiczenia 6 osób czy te spędy ludzi? Trochę zimnej wody na te rozgrzane głowy tutaj komentujących. Więcej spokoju, mniej niepotrzebnych emocji i paniki.

Koronowirus

Ludzie są tepi jednym slowem. Trzymają się 1.5 m tak jak by to była barierą nie do przebicia. Skoro wirus roznosi się drogą kropelkową zrób sobie eksperyment. Puść w pokoju odświeżacz powietrza. Uznajmy że zapach tego aerozolu to wirus (w sumie identycznie się przenosi). Wyjdź z pokoju i wróć do niego za 10 minut. Jeśli nie poczujesz zapachu znaczy że jesteś bezpieczny. Jeśli poczujesz zapach ….zaraziłem się i możesz umrzeć.

A teraz wejdź w taką strefę gdzie chory człowiek ćwicząc zaraził zakaził czy zainfekował całe powierzę dookoła siebie.

Wniosek. Bardzo prosty. Każdy kto to wdychał jest potencjalnie chory (martwy)

gość

bezobjawowo też roznoszą, ile było na modnych urlopach w styczniu, a że zdrowe nie miało objawów a łazili po marketach, ile z odwiedzin wracało od rodziny z Holandii z Niemiec, sprzedało to dalej, dopóki nie trafiło na słabszego co wirusa nie zniszczył nic nie wyjdzie, póki tego słabszego nie zbadają niby nic się dzieje, dopiero jak zejdzie osoba, co nigdzie nie jeździła, a jednak złapała mamy zonk

Koronowirus

Dziękuję wszystkim za wsparcie i możliwość rozmnażania się na innye osoby. Cieszę się że więcej osób doprowadzę do śmierci. Mam nadzieję że moje żniwa w tym roku będą wyjątkowo obfite. Zachęcam do grupowego kontaktu bym mógł się rozmnażać zarażać i uśmiercać was, waszych bliskich i wasze dzieci. Wszystkim moim zwolennikom dziękuję. Do zobaczenia na cmentarzu o ile będzie miał was kto pochować.
Ps. Kochane mamy nie płaczcie że wasze dzieci nie żyją albo że umieracie bez możliwości ich pożegnania. Zaopiekuje się nimi.

Angel

Ciekawe ze klub nocny Queens nie dotyczą żadne przepisy przepisy epidemi i jest otwarty.pewnie tam korona virus się boi zajrzeć na inne virusy/Lub może panowie policjanci się boją zajrzeć :-( Tylko z obawy przed virusem czy bardziej parasol ochronny ja w agencji braci z Ukrainy w Przemyślu

Dorotka

Nie rozumię bezmyślności tego trenera Brak szacunku dla samego siebie a co gorsza dla bliskich Chodziłam systematycznie kilka razy w tygodniu na zajęcia fitness Mój instruktor natychmiast dostosował się do zarządzenia i zamknął klub ale w zamian za to prowadzi ćwiczenia przez internet Jest super i każdy chętnie z tego korzysta Można można tylko trzeba trochę pomyśleć!!!! Ta osoba jest dorosła więc kara jak najbardziej Ciekawi mnie tylko co powie rodzinom którzy przez jego głupotę stracą bliskich a może rodzina straci jego Proszę pomyśleć a potem działać

Miruś

…właściciele jacyś ułomni umysłowo jak widać…

Jest faja

W sumie widać to aż nazbyt często, rozwój mięśni powoduje zanik mózgu.

Ola

Pewnie tak mówisz bo jesteś tłustym leniwym trollem ktory szuka dla siebie wytłumaczenia,by nic ze sobą nie zrobić w życiu.

Jest faja

Olu, czy próbujesz mam zasygnalizować, że u Ciebie już ten zanik postępuje?

Normalny

Typowy prymitywny odzew plastikowego czegoś o mózgu z waty ale za to z pełnym makijażem i tipsami….

s. Adrianna

Tu akurat była heroiczna walka z rozwojem d*py

Nie

A skąd mieli o tym wiedzieć ? Przecież nikt nie i formuje przedsiębiorców. Premier sobie napisze na Facebooku i zadowolony.

Miki

To jest typowy debilizm. Tak samo jak i w Niemczech chcą być mądrzejsi od całej reszty – wiem słyszałem ale co mnie to obchodzi – i tak się zbierają ludzkie śmieci gdzie takie choroby zamieniający się w plagę.

Zawsze pod prąd

W końcu jacyś mądrzy ludzie, a nie bezmyślne owce, które siedzą w domu, bo jacyś idioci im kazali!!!!

Krzys

Bo teraz jest czas zarcia i lezenia. Tylko niech mnie potem ktos nazwie grubas to zatluke. Bo nie tyje z wlasnej woli tylko z decyzji rzadu.

Paweł

6 osób na siłowni i już zadyma. A w kościołach po 50 i jest ok

Grzegorz

Oficjalnie jest zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób a nie podejrzewam aby te sześć osób ćwiczących podniosło rentowność klubu . małe wesela i chrzciny się odbywają jeśli tylko restauracja wyrazi zgodę a jeśli ktoś ma w prywatnym domu warunki to może i na 100 osób wyprawić wesele

Egon

W artykule zabrakło informacji, że była to zamknięta grupa – tak przynajmniej podawały inne źródła. Panie mogły sobie odpuścić takie spotkanie, ale jak by się tak obiektywnie, nad tym wszystkim zastanowić to można dojść do wniosku, że nie specjalnie różni się ono od wielu sytuacji, które można obecnie zobaczyć wokół nas, będących w przekonaniu, że jesteśmy tacy poprawni.

Napisałbym nieco więcej, i podobnie jak Ty przytoczyłbym kilka faktów, ale mija się to z celem bo czytelnicy Cię zakopią w przekonaniu, że prezentujesz własny pogląd i zachowanie.