Koalicja dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza zaprezentowała kandydatów na radnych. 33 nazwiska

Koalicja dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza zaprezentowała kandydatów do Rady Miasta. Na liście znalazły się 33 osoby. Jedynkami w poszczególnych okręgach wyborczych są: Krystyna Sowa (okręg nr 1), Marek Pszonak (2), Marcin Kiełpiński (3) oraz Adam Neumann (4).

 
– Mamy konkretny program, inwestujemy w miasto, inwestujemy w rozwiązania, które będą sprawiały, że gliwiczanom będzie żyło się lepiej – mówił kandydujący na urząd prezydenta Gliwic z KdGZF, dotychczasowy wiceprezydent Mariusz Śpiewok.

Program wyborczy komitetu oparto na pięciu filarach, są to: ochrona zdrowia (w tym budowa nowego szpitala); infrastruktura i środowisko (budowa kolejnych parków, w tym parku Południowego, tras rowerowych, bulwarów Kłodnicy); jakość życia (wymieniono tu wsparcie seniorów); edukacja kultura i sport nowa przestrzeń spotkań, dla kultury i rozrywki młodych osób; a także transfer w przyszłość (nauka, biznes, technologia, nowe rozwiązania rozwoju w Smart City i sztucznej inteligencji).


Na listach znaleźli się byli gliwiccy radni, jak Zbigniew Grzyb, kiedyś zasiadający w Radzie Miasta z ramienia SLD, Jarosław Wypych (kiedyś i obecnie KdGZF), czy Joanna Karweta (niegdyś PO), jak i obecni – Krystyna Sowa, Marek Pszonak, Marcin Kiełpiński, Krzysztof Kleczka, Paweł Wróblewski, Jacek Trochimowicz, Michał Jaśniok i Leszek Curyło (ostatnio reprezentujący KO, wcześniej także KdGZF). Dotychczasowy prezydent Gliwic Adam Neumann startuje z pierwszej pozycji w okręgu 4.

Wśród kandydujących znaleźli się też m.in. społecznicy, członkowie rad dzielnic, pracownicy naukowi, adwokaci i architekci, jest tam prezeska ZNP Małgorzata Popińska, a także dyrektorka gliwickiego ZGM Bożena Kus. Na start w wyborach najwyraźniej nie zdecydowali się dotychczasowi radni KdGZF – Piotr Gogoliński, Stanisław Kubit, Tadeusz Olejnik i Grażyna Walter-Łukowicz.

Koalicja dla Gliwic (jak dotąd) jako ostatnia zaprezentowała swoich kandydatów. Wcześniej odbyły się prezentacje komitetu Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi, KW „Dialog” i „Nowego Ratusza”, a ostatnio Prawa i Sprawiedliwości.

Lista kandydatów do Rady Miasta Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza w wyborach 2024:

Okręg 1:
1. Krystyna Sowa
2. Jacek Trochimowicz
3. Zbigniew Grzyb
4. Andrzej Chodorowski
5. Agnieszka Skoczylas
6. Janusz Szafert
7. Monika Wszołek
8. Marek Marcinów

Okręg 2:
1. Marek Pszonak
2. Krzysztof Kleczka
3. Michał Jaśniok
4. Leszek Curyło
5. Małgorzata Konior
6. Magdalena Wojewódzka
7. Barbara Gierlotka
8. Marcin Wierzchanowski
9. Angelika Karwowska

Okręg 3:
1. Marcin Kiełpiński
2. Marcin Grabiec
3. Bartłomiej Maksymowicz
4. Barbara Pieniążkowska-Woldeyes
5. Agnieszka Róg Sołtysiak
6. Arkadiusz Purzyński
7. Czesława Bella

Okręg 4
1. Adam Neumann
2. Paweł Wróblewski
3. Małgorzata Popińska
4. Joanna Karweta
5. Bożena Kus
6. Paweł Wieczorek
7. Jarosław Wypych
8. Krzysztof Lesiak
9. Katarzyna Krajewska

(żms)

90 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze