Kokaina, amfetamina, haszysz, marihuana, grzybki… Posiadacze, handlarze i nabywcy w rękach policji

Ostatnio przestępczość narkotykowa wróciła na tapet w doniesieniach gliwickiej policji. W ciągu trzech dni zatrzymano 9 osób związanych z tym procederem. To mężczyźni w różnym wieku – handlarze, posiadacze i nabywcy środków odurzających.

 
Co w „asortymencie” przejętych przez mundurowych środków? Kokaina, amfetamina, haszysz, marihuana, grzybki… W związku z narkotykami przed sądem staną teraz trzej 20-latkowie, jeden 25-latek, 34-latek, 35-latek, 38-latek, 40-latek i 44-latek.

Zatrzymania to efekt pracy pionów kryminalnych i prewencyjnych różnych gliwickich komisariatów oraz wywiadowców i kryminalnych z komendy. Dwóch podejrzanych zatrzymali wywiadowcy z Wydziału Sztabu, dwóch kryminalni z komendy, i po jednym komisariaty I, II, III i V – informuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.


Policja przypomina, co na temat posiadania i handlu środkami odurzającymi mówią polskie przepisy:

• posiadanie KAŻDEJ ilości narkotyków jest w Polsce zagrożone karą pozbawie­nia wolności do 3 lat; w szczególnych okolicznościach, gdy ilość narkotyków jest nieznaczna i są one przeznaczone na własny użytek, postępowanie wobec takiej osoby może zostać umorzone;
• osoba handlująca narkotykami może spędzić w więzieniu do 10 lat;
• nakłanianie drugiej osoby do zażycia narkotyku lub dawanie jej narkotyku grozi karą do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku gdy osoba ta jest małoletnia, do 8 lat;
• prowadzenie pojazdów pod wpływem narkotyków może zaś skutkować karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

6 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze