Kolejna gliwiczanka osiągnęła imponujący wiek. Najlepsze życzenia dla Pani Anny

Powiększyło się grono gliwickich stulatek. 10 lipca okrągłą rocznicę urodzin obchodziła Anna Sieczkowska, która z naszym miastem związana jest od 73 lat.

Anna Sieczkowska przyszła na świat w 1919 roku w Dobrzanach, wsi w dawnym województwie lwowskim. Jako dwunastolatka straciła rodziców. Mając dwóch braci, musiała pójść do pracy. Zatrudniła się jako pomoc domowa i tak zarabiała na życie.

Swojego przyszłego męża poznała we Lwowie. Założyła z nim rodzinę, mieli dzieci.

Krótko po II wojnie światowej, w 1946 roku państwo Sieczkowscy razem z falą repatriantów przyjechali do Gliwic. Tutaj pracowali, wychowywali dzieci i wnuki. 35 lat temu mąż Anny Sieczkowskiej zmarł. Teraz jej radością są dzieci (2), wnuki (4) i prawnuki (3). Solenizantka dużo się uśmiecha.

Pogoda ducha, woda i popularny krem pozwalają jej cieszyć się dobrym wyglądem. Nadal jest bardzo ciekawa świata i ludzi – nie opuszcza żadnego wydania „Teleekspressu” i wieczornych „Wiadomości”.

(żms)/MSI
fot. MSI

9
Komentarze

avatar
3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
treya50
treya50

Wszystkiego najlepszego i dalszych lat życia w zdrowiu i bez kłopotów :)

Sobowtór Majkela Drzeksona
Sobowtór Majkela Drzeksona

Sprawdza się, że kobiety żyją dłużej, a zwłaszcza wdowy. Zastanawia tylko dobroczynny wpływ Teleekspressu i Waidomości, ale to temat na zupełnie inną dyskusję. Pozdrawiam panią Annę i życzę możliwości świętowania swoich 18 urodzin po raz kolejny w dobrym zdrowiu.

Ampuła
Ampuła

“Wiadomości” wysyłają do mózgu widza stężony strumień, złożony z następujących świadectw władzy: – widz mieszka obecnie w Rajskim Ogrodzie, którego rajskość bezustannie wzrasta – widz jest obywatelem MocarstwaTrójoceanicznego, Potęgi Militarnej i Orłotygrysa Gospodarczego – widz pobiera ekwiwalent religijny porównywalny z jednoczesnym pobytem w siedmiu sanktuariach Kim musiałby być stuletni Polak, żeby oczy mu nie wilgotniały w obliczu takich dziecięco rozkosznych wspaniałości, skoro przeżył sanację, wojnę, stalinizm, okupację sowiecką, socjalizm i pochował już tak wielu bliskich w ziemi dalekiej od Edenu? Wzruszenie i wdzięczność ogarnia, a serce i ciało młodnieje i sił przybywa, żeby jak najdłużej w raju obecnym pobaraszkować. A… Czytaj więcej »

Imiu
Imiu

Każdy obywatel Polski, który dożyje tego pięknego wieku, otrzymuje świadczenie honorowe – 4 003,88 zł brutto (na rok 2019).
ZUS winien wypłacić co miesiąc bez żadnych podań czy próśb, warto wiedzieć:-)
Szczęścia i Zdrowia Życzę Pani!

gość
gość

ach ten Lwów piękne Kresy i ich mieszkańcy teraz już takich nie robią, desant kielecki i małopolski wykańcza małżonki przed osiągnięciem emerytury

Barbara
Barbara

Żeby jeszcze nie oglądała TVPiS to może pozyje do 200 lat.

Rufus
Rufus

Ale póki co z oglądania TVPiS dożyla setki. Czego i Tobie życzę

Sylwester
Sylwester

Solenizantka to po imieninach ta Pani obchodzi jubileusz to jest jubilatka czy nie można się tego nauczyć moje dzieci to potrafią. Serdeczne życzenia dla jubilatki :)

Sobowtór Majkela Drzeksona
Sobowtór Majkela Drzeksona

Sprawdź kto jest autorem tej notatki prasowej i nie dziw się więcej