Kolejna hala produkcyjna NGK Ceramics otwarta. Zatrudnienie dla kilkuset osób

NGK Ceramics Polska działa w Gliwicach od 16 lat, zatrudnia 3400 osób i wciąż inwestuje. 16 maja uroczyście otwarto nową fabrykę, w której znajdzie pracę 400 osób. Będzie produkowała nowoczesne czujniki kontroli spalin.

Firma działa w przemyśle ceramicznym, energetycznym i elektronicznym. W gliwickiej strefie ekonomicznej jest obecna od 2003 r. W tym czasie uruchomiła tu trzy zakłady wytwarzające m.in. filtry do cząstek stałych dla samochodów z silnikiem diesla i benzynowych oraz substraty ceramiczne stanowiące elementy układów wydechowych dla samochodów ciężarowych i autobusów.

Nowo otwarta fabryka przy ul. Gutenberga ma 8 tys. m2 powierzchni. Będą w niej produkowane nowoczesne czujniki tlenków azotu NOx Sensor – części systemów sterowania pracy silników spalinowych diesla.

Przy zaawansowanych technologicznie liniach montażowych i inspekcyjnych zatrudnienie znajdzie 400 osób. Rekrutacja już się rozpoczęła.

– Rozwijamy nasz oddział w Gliwicach, ponieważ to dobre miejsce na inwestycje m.in. z powodu dogodnej lokalizacji, przychylności i wsparcia lokalnych władz oraz wykwalifikowanych pracowników – mówi Piotr Słowik, dyrektor administracji NGK Ceramics Polska SP. z o.o.

(żms)/UM(mf)
fot. scr. Google Maps

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
UU
UU

Czy to praca dla tych, którzy ….. “Mają za……lać za miskę ryżu”?

Imiu
Imiu

taka teraźniejszość i Przyszłość jest TU w Gliwicach i całej Polsce.

ZSRR
ZSRR

Marudzenie, a mogą pracować w prokuraturze, sądach, szpitalach, szkołach za 1600 na wikcie polskiego państwa pisowskiego.

VAkk
VAkk

Ci co pracowali w prokuraturze, sądach… w czasach państwa ryżego opływali w dostatkach?

JAś
JAś

Znaczy, że jak zarabiasz tyle samo co 5 lat temu to dzisiaj też jesteś szczęśliwy? Szydło to nie przeszkodziło w przyznaniu sobie 100 tysięcy nagrody, której poprzednicy nie mieli.

Imię
Imię

W przeciwieństwie do pozostałych “jej się zwyczajnie należało”

zeb
zeb

To czemu to ukrywała?

Ja.
Ja.

@UU – jeszcze dają kartę multisport

The Tiger@
The Tiger@

Nie, bo już nie znajdą za tyle. Ale gdyby takich “wyzyskowni” nie było to wszyscy by głodowali. Po prostu od czegoś trzeba zacząć i Chiny są najlepszym tego przykładem. A Polska również.

Copyright
Copyright

Tylko że w Chinach montowali zaawansowaną elektronikę i na tym się uczyli. Dlatego dziś sami produkują świetnej jakości produkty, a Polacy na czym mają się uczyć? Na składaniu tłumików i produkcji akcesoriów z plastiku i gumy?

Imiu
Imiu

kolejna hala 500€+
Tyle to w 5 dni a w PL tylko 20.
Czujniki Niemcy obchodzą.

ja234
ja234

Kolejne “miejsca pracki” za ile?1850 na rękę?na trzy zmiany?szanowna fabryczko płaćcie minimum 3 tys na rękę.Tak wiem, nie da się, nie bo nie…to po cholerę stawiacie te swoje hale w pislandzie…(10:13)

Imiu
Imiu

po kiego H mają płacić więcej skoro mogę o wiele mniej?
To nie wina Prywatnych firm że u nas zarabia się 4-5x mniej a wina 30 lat braku odpowiedzialnych rządów/decydentów. Gliwice to przykład standardu płac w Polsce.

PIS i PO to jeden H, tak samo inne partie decydujące.
Niestety przelewa się to też na zachowanie zwykłych obywateli, którzy tworzą sztuczne między sobą podziały zamiast sobie nie przeszkadzać lub robić dobrze nawzajem.