Kolejna próba wwozu odpadów do Gliwic. Ciężarówka zatrzymała się poza drogą, śmierdziała chemią

Policja nie dopuściła do nielegalnego pozbycia się toksycznych śmieci. Ciężarówka, przewożąca niebezpieczne odpady, przyjechała z rejonu Krakowa do Gliwic, gdzie ładunek miał zostać wysypany.

Pojazd nie umknął uwadze małopolskich policjantów, którzy podejrzewając, że może przewozić niebezpieczne odpady, współpracowali z gliwickimi stróżami prawa.

Ciężarówka, z której wydobywał się odór chemikaliów, zatrzymała się poza drogą, w rejonie ul. Królewskiej Tamy w Gliwicach.

Ustalono, że pojazd przyjeżdżając do Gliwic, nie posiadał przewidzianych prawem tablic informujących o przewożeniu niebezpiecznych odpadów, więcej, ładunek nie był zgodny z dokumentacją przewozową – gdzie znajdował się wpis o przewozie piasku i kamieni.

Na miejsce przyjechały służby Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i Inspektorat Transportu Drogowego. Ciężarówka z niebezpiecznym dla środowiska ładunkiem została zajęta procesowo i przetransportowana na wyznaczony bezpieczny parking znajdujący w dyspozycji WIOŚ.

W sprawie wszczęto postępowanie, ustalone zostanie, co dokładnie znajduje się w ciężarówce i jak niebezpieczne jest dla środowiska oraz dokąd miało trafić.

Policjanci ustalili, kto kierował i do kogo należała ciężarówka. To mieszkańcy Gliwic w wieku 46 i 63 lat. Przypomnijmy, za proceder związany z nielegalną „utylizacją” grozi do pięciu lat więzienia.

(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Marks
Marks

Sprawcami są mieszkańcy Gliwic… Powinno się publikować wizerunki, pełne dane i adres skurkowańców.

Beton
Beton

Zawartość naczepy wyładować w mieszkaniach, lub miejscach zamieszkania kierowców. Chcieli to mieć w Gliwicach, to niech mają.
Należy jednak mieć świadomość, że ten transport udało się przejąć, i chwała za to Policji, ale ilu niestety nie udało się namierzyć, nie wie nikt.

Szymon
Szymon

Kolego nie jest winny kierowca bo jak będzie się stawiał to go zwołania. Winę ponosi właściciel pojazdu i to jego karac

Dok
Dok

Jak będziesz przewoził narkotyki albo broń, to też będziesz niewinny, bo tylko jesteś kierowcą? Oj głupi ty…

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Rozumiem, że byłbyś szczęśliwy, gdyby wyładowano ten syf u jednego z Twoich sąsiadów, a Ty i/lub twoje dzieci, przechodząc codziennie obok, delektowalibyście się zapachem tego syfu…

Ziutek
Ziutek

Kara dla firmy która zleciła odbiór. To one są źródłem. Kaziu pójdzie do paki to Ziutek wyskoczy na jego miejsce. Teraz będą w nocy jeździć jak policja śpi.

Janek
Janek

Opublikować zdjęcie kierowcy, dane firmy dla której przewoził taki ładunek i oczywiscie nr. tablic rej. pojazdu.
Jakoś Słowacka policja nie ma skrupułów w opublikowaniu twarzy wyrostków którzy spowodowali tragiczny wyapdek na Słowacji to dlaczego by u nas nie można tak robić???

Imiu
Imiu

u nas Prawo działa ale niestety w Lewo więc naczepy kierowane są do miasta Przyszłości.

Jacek
Jacek

Powinna być automatyczna konfiskata pojazdów w takich przypadkach na skarb państwa, skończyły by firmy transportowe przymykać oko na taki syf. Przecież te śmieci to potencjalny zabójca nas wszystkich. Te odpady idą do wód gruntowych, do powietrza, a później zdziwienie że rak w Polsce galopująco rośnie we wszystkich rodzajach.

RamPamPam
RamPamPam

48 godzin pod plandeka na tej naczepie i część.

Imiu
Imiu

1000zł kary za każdy kg podobnych odpadów a proceder będzie o wiele mniejszy lub nikły.
Baaa nawet niech dadzą 1000€ kary i ściągać lub blokować konta firmowe biorących lub przypuszczalnie biorących udział w takich procederach, ściągać/blokować z automatu a nie bawić się w dochodzenie psiej policji i innych ABŚów.

Polak
Polak

teraz niech to przeładują w plastikowe beczki, beczki na furmankę i niech ciągną do miejsca, z którego odebrali. Jak nie dadzą rady na raz to niech biorą tyle ile są w stanie uciągnąć. W ramach kary pokrycie kosztów szczelnych beczek oraz paliwa do eskortującego radiowozu. Całość można transmitować online, a dochody z reklam przeznaczyć na leczenie dzieci chorych na raka

Nobody
Nobody

Po zdjęciu widać że stoi koło pec-u, tam w tej uliczce przy bytomce. Tam jest jakaś firma przy której ciągle jakieś tiry stoją. Wygląda trochę na skup złomu czy coś w ten deseń.

Tomasz
Tomasz

Tak na kujawskiej mają budować bloki więc myślę , że to pod fundamety

Ciekawski taki
Ciekawski taki

“Ciężarówka z niebezpiecznym dla środowiska ładunkiem została zajęta procesowo i przetransportowana na wyznaczony bezpieczny parking znajdujący w dyspozycji WIOŚ”
Co dalej z naczepą? Będzie kwitła na tym parkingu? Za 10 lat ktoś zauważy, że ze skorodowanej naczepy coś wycieka?

Szymon
Szymon

Zabrać pojazd a właściciela zamknąć i obciążyć kosztami utylizacji

Ssak
Ssak

Mamy prawo wiedzieć skąd ten cały syf przyjechał i kto się tym trudni lub w czyim imieniu. Czy nasza dochodzeniówka da radę czy utknie w połowie dochodzenia albo poda do wiadomości co jej każą albo wcale, no zobaczymy.

1906
1906

Tak działa firma Clif w Skawinie…

wiewiórka
wiewiórka

Brawo dla policji.

JAś
JAś

A co z ładunkiem powinien wrócić do nadawcy

Antek
Antek

Do pierdla z bandytami

Ampuła
Ampuła

Wielka mi afera. Widać, że to pewnie normalna dostawa surowców w okolice zbiegu Raciborskiej i Kaczyńca.
Do silosu przy budzie z psim żarciem, wkopanej w plażę pod kościołem. Możliwe, że lokalny kandydat PiSoidów szykuje tam fetę, więc zapobiegliwie ściąga zapasy melasy, pulpy i ścieru, żeby w powyborczy wieczór nikt nie odszedł głodny z tej oazy.

MariannaA
MariannaA

Ampuł-ski, jak ty fandzolisz, gorolu. Nie da się czytać tych pseudoelokwentnych wynurzeń.

-------
-------

da się czytać. Tylko po jakie licho?

Ampuła
Ampuła

Jeżeli serwujesz w tej budzie, na umowę “o dzieło gastronomiczne”, albo podmywasz jednorazowe tacki i sztućce w deszczówce czy może tylko przesikujesz lizolem piach w celach higienicznych – zabierz się za robotę, zamiast zaczytywać sensacjami. Idzie zima, plaża ostygnie, leżakami szkwał będzie targał i wył przez oka siatki. I chyba tylko z pękniętych pontonów rozbitkowie uchodźczy przyjdą żreć tę ścierwę. Wtedy P.T. Szef może wylać podpadniętych nieróbstwem, żeby odciążyć budzie budżet.

Ktoś taki
Ktoś taki

Widać po Tobie, co się dzieje jak ktoś tam się jada ;)

Komentator
Komentator

Zmiyń dilera GOROLU

??
??

Daj chłopakowi sobie ulżyć. Może inaczej nie ma okazji. Przynajmniej tak by wynikało z poziomu frustracji jego zawiłych wypowiedzi na tutejszym portalu.