Kolejne duże sklepy otwarte w niedziele niehandlowe. W Gliwicach m.in. Biedronka, Lidl, Polo Market

Coraz więcej dużych sklepów wykorzystuje lukę w prawie, które zakazuje im prowadzenia działalności w niedziele niehandlowe. Po Biedronce i Polo Markecie z takiej opcji skorzystał też LIDL.

 
Przybywa sieci handlowych, którym udało się obejść przepisy, zakazujące handlu w niedziele. Po nawiązaniu współpracy z podmiotami pocztowymi (w tym państwowymi spółkami – jak należący do Orlenu Ruch, czy Poczta Polska S.A.) mogą normalnie działać. Nie dotyczy to wszystkich sklepów, tylko części obiektów (na razie), sytuacja potwierdza jednak, że zakaz powoli staje się fikcją.

5 września po raz pierwszy w Gliwicach w niedzielę niehandlową działał Lidl, była to placówka przy ul. gen. Andersa 60 (w godz. 8:00-19:00). Wcześniej pracowała już Biedronka – na zakupy można było wybrać się do sklepu przy Daszyńskiego.

W miniony weekend działało 7 sklepów tej sieci, przy ul. Bojkowskiej 19, Daszyńskiego 135, Jedności 8, Kozielskiej 111, Lipowej 35, Przyszowskiej 147 oraz Toszeckiej 129 (w godzinach 9:00 – 20:00). Czynne były również markety w Zabrzu i w Knurowie.


Na zakupy w każdą niedzielę można wybrać się też do Polo Marketu przy ulicy Pogodnej 15 w Sośnicy. Z kolei na infolinii sieci Kaufland dowiedzieliśmy się, że gliwicki sklep na razie w te dni nie działa, może to być jednak tylko kwestia czasu.

Przewidziane są dalsze otwarcia

W Gliwicach w niedziele niehandlowe na razie działa jeden sklep Lidl, wkrótce można się spodziewać kolejnych. Z rozmowy z konsultantem tej sieci wynika, że następne dwie placówki zostaną otwarte od 19 września – przy ul. Toszeckiej 106 oraz przy ul. Tarnogórskiej 139.

(żms)

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Obserwując

No i bardzo dobrze.Pisiowskie komuchy wraz z pseudo solidarnością i mafią w sukienkach nie będzie narzucało czasu i sposobu robienia zakupów.
To pokazuje,że prawo tworzone przez pisiorów jest nic nie warte tak jak ich rządy i ich decyzje.

Stanisław Dec

Ci ludzie mają rodziny !!!!

ciasteczko

Tak samo jak ci ludzie, którzy w niedziele niehandlowe obsługują tych ludzi z rodzinami w kinach, knajpach i innych miejscach, które są pootwierane. I tamtych ludzi tym ludziom z rodzinami jakoś żal nie jest najwyraźniej, skoro korzystają z takich atrakcji.

404

Za pracujący weekend mają do wybrania dni wolne w tygodniu. Wielu bardzo sobie chwali.

Jacek

Tja i zapie… Za 3 osoby

Wojciech

Ratownicy . Strażacy, Policjanci pracownicy stacji paliw, Żabki też i ludzie pracujący w 4, brygadowce też mają rodziny a pracują i w niedziele i święta za to mają dni wolne w tygodniu. Chyba że w tygodniu nie mają rodzin.

Jadzka

A kiedy banki czynne w niedziele

Bezsens

Mają rodziny tylko w niedzielę?

Zbigniew

Słusznie !!! A kierowcy,kolejarze,strażacy,służba zdrowia i inni pracujący w niedzile,to nie mają rodzin???????????????

PAKer

Ale każdy pracuje gdzie chce! Nie mamy już niewolnictwa:). Można pracować w sklepie, który jest zamknięty w niedzielę, albo takim, który jest otwarty. Wolny wybór. Tak samo jak jedni wolą spokojną pracę od 8 do 16, a inni decydują się na pracę, w której są ciągle w delegacji albo pracują na zmiany lub dyżurują… Jak długo jest to wolny wybór, to w czym problem?

Edward

Tyz prowda PiS to dnoi kilometr mulu.

Jaś

Powinni Ciebie za ładę dać ciekawe czy też byś bzdury pisał

Jan

Rozumiem, że tych ludzi ktoś tam dał. Napisał za nich podanie o przyjęcie do pracy, CV, wysłał je, poszedł na rozmowę kwalifikacyjną itp. Ludzie pracujący w handlu pracują tam wbrew swej woli.

Tedd

Można to rozwiązać w prosty sposób ustawowy dodatek 100% jak za nadgodziny. Chętni znajdą się sami, będzie walka o niedzielę. Ci co niechcą to z prawem do wolnej niedzieli. Kto chce na zakupy a kto do kościoła. Wszyscy będę zadowoleni.

tom

funkcjonariusze KRK nie będą
Śniadek z Dudą (od Kacperka) również nie

Ad

Ustawią Ci podstawową pensję na najniższą krajową i wysoką premię za dni wolne od pracy…

Jacek

A zasr mamuśki będą z gownazeria spędzać w sklepie wolny czas

Ogarnij się

A co ci do tego?

Hans

Największą ironią losu jest to, że ominęli ten przepis przy pomocy spółki skarbu państwa-POCZTY POLSKIEJ

Joe

W niedzielę powinne być zamknięte sklepy i nie działać internet ani TV. Taki mini stan wojenny :)

Jefrey

Pięknie! :)

Greg70

I bardzo dobrze.

Takatamrozkmina

Pamiętam czasy, gdy poczta nie była sklepem, a sklep pocztą.
Skoro żeby sklep otworzyć w niedzielę, to musi być pocztą, to dlaczego poczty nie otwierają w niedzielę?

rovit

Ja w niedzielę zakupów nie robiłem i nadal nie zamierzam

Art

Porażka. Państwo w państwie. Samowola na całego

AleJAJA

jak to jest że placówka pocztowa w niedziele jest zamknięta a sklep udający placówkę pocztową ..otwarty

wikt

Dla tych ‘mądrych” co to mówią, że przez cały tydzień pracują i tylko w niedziele mogą iść do sklepu.. To ja w takim razie też chcę iść do Banku, Urzędu, lekarza, do jakiegoś biura właśnie w niedziele, Bo cały tydzień PRACUJĘ! Dlaczego zatem nie zrobić 7 dniowego dnia pracy wszędzie?! Czym się różni pani z urzędu paszportowego, pracująca 5 dni w tygodniu od 7-15 do kobiety tyrającej fizycznie w Biedronce od 6-23? + niedziele? W jakim razie chcę dostępu do tych wszystkich usług , firm i biur na równi! Przez 7 dni w tygodniu! Argument przytoczyłem wyżej!

Lepiej uważaj

Jeżeli jesteś w posiadaniu wiedzy, że “kobiety tyrające fizycznie w Biedronce od 6-23 + niedziele”, czyli 17g dziennie + niedziele, bezprawnie znacznie przekraczają standardowe 176 g miesięcznie, to zgodnie z art. 304 § 1 Kodeksu postępowania karnego masz obowiązek zgłosić popełnienie przestępstwa. Za niespełnienie tego obowiązku grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

wikt

Mówię o zakresie godzin!!!! a nie o ilości godzin.

Ad

“Lepiej uważaj”??? Czyżbyś groził przedmówcy? Kłania się art. 190 KK…

Ty też uważaj

Pisząc od rzeczy narażasz się na śmieszność

Ad

@wikt
Masz w 100% rację. Przerażające jest to, że 50% czytających to forum, nie potrafi zorganizować sobie czasu w niedziele i święta, a ich “zainteresowania” zaczynają się i kończą na szwędaniu po supermarketach…

Boszzz

Zakupy w tygodniu, to zwykłe zakupy.
Zakupy w niedzielę, to szwendanie się będące przejawem braku zainteresowań?
Mam pytanie. Co studiowałeś?

Kibic Piasta

Niemiec płakał jak wprowadzał pracujące niedziele …

ter

Kpina z prawa, kpina z pracowników! To teraz każdy sklep może być “poczta” i będa ludzie uwiezieni w niedziele w tych metalowych puszkach. Za chwilę Media, EURO, ogrodnicze i znowu bedzie niedziela w galerii. Wspólczuję!

404

W Afganistanie nie wolno słuchać muzyki.
Bo jakiś cuil uznał to za niewłaściwe.

Ad

Trzeba być nie lada “tu wstawić właściwy epitet” żeby musieć się szwędać w niedzielę po sklepach. Tylko ludzie bez zainteresowań i ambicji muszą łazić w dni wolne od pracy po sklepach, uprzykrzając swoją osobą życie normalnym ludziom, którzy chcieliby ten dzień spędzić ze swoimi bliskimi lub na realizacji swoich zainteresowań. Amen.

Naprawdę?

Trzeba być nie lada “tu wstawić właściwy epitet” żeby do realizacji swoich zainteresowań musieć czekać na niedzielę. Ja je realizuję cały tydzień a w nudną niedzielę robię zakupy.

Ad

Sądząc po komentarzu, to Twoje zainteresowania ograniczają się do browara po skończonej szychcie…

Naprawdę?

Nie tobie oceniać zainteresowania innych. Wyobraź sobie, że mogę je realizować właśnie wtedy, gdy większość ludzi jest w pracy. Gdy wszystkie janusze w niedzielę z rodzinami wyłażą ze swych nor i rozlewają na okolicę zadeptując, zakrzykując i zaśmiecając wszystko co napotkają na swej drodze, ja na nie mam czego szukać wśród nich i właśnie wtedy jest to doskonały czas na zakupy.
Masz z tym problem?

Ad

Mogę oceniać, co tylko chcę i kogo tylko chcę. A o Tobie już sobie zdanie wyrobiłem.
Pod następnym postem podpiszesz się “Jarek123” czy może “Halinka95”?…

Halinka95

Mówisz i masz. Póki co mogę podpisać się jak chcę.
Dzięki temu przy następnym moim poście odniesiesz się ad rem a nie ad personam.

olaf

“Tylko ludzie bez zainteresowań i ambicji muszą łazić w dni wolne od pracy po sklepach, ” – nie tylko ludzie pracujący muszą tak robić aby nie brać urlopu na większe zakupy co innego ci żyjący z 500+ oni mogą chodzić na zakupy codziennie w końcu nie pracują

Ad

@olaf
To, żeby nie chodzić w niedziele na zakupy, wiąże się z dobrym lub złym zorganizowaniem swojego czasu. A Twoje odniesienie do 500+ jest po prostu prymitywne…

Patolog

Człowieku, zdajesz sobie sprawę ze skali śmieszności, na którą się skazujesz narzucając ludziom jak mają sobie organizować swój własny czas? To nawet nie jest śmieszne. To jest zwyczajnie PATOLOGICZNIE CHORE. Kim ty jesteś mały człowieczku żeby narzucać innym jak mają żyć? Praca w niedzielę nie jest obowiązkowa, jak komuś nie odpowiada wybiera inny zawód. Gardzę ludźmi, którzy uważają się za “wybrańców” decydujących o innych. Pozwól pseudo zbawicielu ludzkości decydować ludziom o własnym losie. Ja lubię pracować w niedzielę i na nocki żeby na co dzień nie spotykać takich jak ty. Chcesz mnie skazać na wolny dzień wtedy kiedy ty masz… Czytaj więcej »

parKing

Skąd takich biorą? Ciekawe czy pokolenie 500+ też będzie tak inteligentne.

A powiem ci, geniuszu wielki, że moim zainteresowaniem jest np. gotowanie. No ale bez sklepu nie mogę go w niedzielę rozwijać, jak np. zabraknie mleka albo masła.

Ad

sklepy muszą być w niedzielę otwarte, bo “jak zabraknie mi w niedzielę masła”
i już wszystko o Tobie wiem…

parKing

A co wiesz, baranie pisowski? Może mi tu napisz. Czegoś nie zrozumiałeś w powyższym komentarzu i mam pomóc?

Próżny Twój trud

Ludzie potrafiący żyć tylko wg “grafiku” tego nie zrozumieją. Taki Ad musi mieć rozpiskę:
poniedziałek – praca, TV
wtorek – praca, TV
środa – praca, TV
czwartek – praca, TV
piątek – praca, TV
sobota – kąpiel, TV
niedziela – kościół, spacer na kebaba do parku z rodziną, TV
Gdy ten system ktoś próbuje zaburzyć podnosi krzyk. Jego strefa komfortu się kurczy.

Myślący

To se kup wcześniej.

parKing

A może mam lodówkę pełną? Albo chcę po prostu świeże? Np. gości mam i nie wypada dwudniowego chleba dawać? “Myślący”, a zero wyobraźni. W każdym razie Kaczyńskiemu nic do tego kiedy chcę sobie masło albo chleb kupić.

Wojtek

Dobrze niech otwierają i pracują dla portugalskich i niemieckich panów tak jak cala strefa

kiedys gliwice

no to otworz sam dla siebie! pracuj dla siebie! niech pracuja swoi dla ciebie, pana swojskiego .. bedzie swojsko, bez obcych panow i obcych jezykow – na jakiej planecie zyjesz *****? do roboty!

kiedys gliwice

nastepna zacheta dla polskiego pana (poprzednia skasowal admin) do otwarcia wlasnej swojskiej strefy

Ad

Pan Kowalski musi zrobić zakupy w markecie. Robi te zakupy przez 7 dni w tygodniu. PIS ogranicza Kowalskiemu możliwość zrobienia zakupów, zakazując handlu w niedzielę. Kowalski wydaje tę samą kwotę w 6 dni zamiast w siedem. Żaden market nic nie traci, co więcej zużywa mniej prądu a 99% pracowników, którzy do tej pory MUSIELI pracować w niedziele, są zadowoleni. Teraz chciwy market “A” wymyśla, jak ominąć prawo i móc handlować w niedzielę. Czy market “A” na tym zyskał? Odpowiedź brzmi: TAK. W ślad za marketem “A” idą inne markety, czy market “A” nadal zyskuje? Odpowiedź brzmi: NIE. A kto traci?… Czytaj więcej »

Naprawdę?

Pan Kowalski walczył o to żeby móc robić zakupy gdzie chce i kiedy chce.
Nikt nie musi chodzić w niedzielę do pracy jeśli nie chce.
KUMASZ?

Serio?

Pracując w tych firmach musisz iść do pracy w niedzielę, gdy jest ustawiona jako dzień roboczy . Będąc na etacie kierownik bez informowania może ustawić trzy na cztery niedziele jako robocze. Jak nie to zapraszam do takiej formy to zrozumiesz
Kumasz?

Naprawdę?

Pracowałem w firmie u prywatnego zgniłego kapitalisty, w której praca w weekendy i w nadgodzinach była normą. Ja nie pracowałem i jedyną konsekwencją był brak dodatkowych pieniędzy wynikających z pracy w zwiększonym zakresie.
Więc nie fandzol

parKing

A to w Polsce jest niewolnictwo że “musisz”? Ciekawe. Wystarczy przy podpisywaniu umowy powiedzieć “nie”. Wtedy jakby faktycznie nie było chętnych to sklepy same by się pozamykały w niedzielę.

Ad

Z kim walczył mądralo??? Z sąsiadką, która pracuje w Biedronce lub w Lidlu?

Myślący

I tu się mylisz, pracując w takim sklepie mówisz że masz wolna niedzielę i do pracy nie przydziesz. W poniedziałek już nie pracujesz.

bełon

To się nazywa dopiero wolna amerykanka! Jaka luka w przepisach? To jest łamanie przepisów! Placówkę mogą sobie otworzyć i wysyłać pocztę tudzież sprzedawać znaczki, ale handel innymi towarami śmierdzi kryminałem.

prawda

Chlopie,w naszym kraiku wszystko jest robione dla obcego kapitalu a nie polskich przedsiebiocow.

Czyżby?

Kryminałem to śmierdzi ograniczanie wolności rynkowej.
Komuną śmierdzi odgórne sterowanie gospodarką.
Głupotą natomiast śmierdzi walka z tym (wolny rynek), o co walczyliśmy przez 75 lat z poprzednim betonem

bełon

Jeżeli chcesz pracować w niedziele proszę bardzo! To raczej mi podchodzi pod niewolnictwo! Chociaż jeden dzień powinien być na spędzenie czasu z rodziną. Ty idąc do sklepu w niedziele po kolejnego browara, pani przy kasie jest zmuszona obsłużyć takiego jak ty, zamiast spędzić czas z rodziną.

Czyżby?

Przykro mi, że ta pani ma rodzinę tylko w niedzielę. Ale, ta pani zatrudniając się w handlu jest świadoma jaki będzie zakres jej obowiązków. I praw też, bo za te niedziele ma wolne w tygodniu, więc nie siej taniej demagogii. Jeżeli jej to nie odpowiada zawsze może się zatrudnić w sklepie mięsnym będzie miała w spadku po PRL wolne nawet bezmięsne poniedziałki. Może też zasilić liczne grono urzędników. Może założyć własną firmę i będzie miała wolne kiedy chce. I jej pracownicy też będą mieli wolne. Rozumiesz do czego zmierzam? Nikt jej pod bronią do pracy w handlu nie zagania. Podobnie… Czytaj więcej »

kiedys gliwice

off topic, pisiorskie ustawy smierdza kretynskim dyletantyzmem, nic tylko pogratulowac, zwlaszcza wyborcom!

Potas

Komuna wraca. Traktowanie pracowników jak śmieci i rozkaz pracy przez 7 dni tygodnia bez czasu dla rodziny.

Piotr

To tylko troll, nie karmić :)

Zxc

Chcesz siedź w domu odpoczywaj i pij piwo. Chcesz leż w kościele krzyżem. A inni wolą zakupy

Jan

Chyba jesteś młodzik naszpikowana pisowska propaganda. W komunie WSZYSTKIE SKLEPY BYLY W NIEDZIELE ZAMKNIĘTE

kiedys gliwice

tego ******, bez przekazu dnia, nie jest w stanie ogarnac..