Kolejne potrącenia pieszych. Jest reakcja policji: „będziemy konsekwentni”

Tylko w czwartek, w naszym rejonie doszło do dwóch potrąceń – informuje gliwicka policja.

Pierwsze zakończyło się mandatem dla 36-letniego kierowcy, który skręcając z ul. Łużyckiej w Lutycką nie zauważył 63-letniego pieszego, przechodzącego na ?pasach?. Na szczęście zakończyło się tylko siniakami. Niestety, około godziny 7.30 w Knurowie potrącony przy ul. Zwycięstwa pieszy doznał poważniejszych obrażeń.

Dzisiejsze wydarzenia wpisują się w serię podobnych zdarzeń z ostatnich tygodni. W piątek (18 grudnia), gliwiccy mundurowi od godziny 6.00 do 22.00 na terenie Gliwic i powiatu przeprowadzą działania NURD (Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego).

– Celem jest przede wszystkim ograniczenie i wyeliminowanie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i kierujących jednośladami, a także kształtowanie wśród wszystkich użytkowników dróg właściwego zachowania. Policjanci będą konsekwentni wobec osób naruszających przepisy – informuje Komenda Miejska Policji w Gliwicach. – Przypominamy, że główną przyczyną wypadków jest błąd kierowcy (niezauważenie pieszego), zaś grzechy pieszych to przede wszystkim wejście na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, wyjście zza przeszkody, chodzenie nieprawidłową stroną oraz wejście lub wbiegnięcie na ulicę przy czerwonym świetle sygnalizatora – mówią policjanci.