Kolejne wyniesione skrzyżowanie. Prace wiążą się z utrudnieniami, wjazd w ulicę zostanie zamknięty

Na skrzyżowaniu ulic Zacisze i Klasztorna w Łabędach powstanie wyniesienie. Budowa rozpocznie się od poniedziałku, 20 maja, a jej finał ma nastąpić do końca czerwca. Kierowców czekają utrudnienia.

 
Wyniesione przejścia dla pieszych i skrzyżowania mają zwiększać bezpieczeństwo w newralgicznych punktach w mieście, w tym w miejscach, gdzie przekraczano dopuszczalną prędkość, a także na pasach w rejonie placówek oświatowych. W ostatnim czasie na terenie Gliwic coraz częściej stosowane są takie rozwiązania.

Na wniosek mieszkańców i Rady Dzielnicy Łabędy na skrzyżowaniu ulic: Zacisze i Klasztornej powstanie wyniesione skrzyżowanie. Prace tego typu nierozerwalnie związane są utrudnieniami i zmianami w organizacji ruchu. Nie inaczej będzie w tym przypadku – zapowiada Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

Zamknięty zostanie przejazd z ulicy Zacisze do ulicy Klasztornej. Ulica Zacisze dotąd jednokierunkowa, na czas prac, będzie drogą w obu kierunkach. Objazd poprowadzony będzie ulicą Rzeczycką

– dodaje ZDM.

Ideą budowy wyniesionych skrzyżowań jest spowolnienie ruchu. Ich nawierzchnia wykonana jest w innym kolorze od pozostałego odcinka jezdni. Chodzi o to, aby miejsce było bardziej dostrzegalne dla kierowców. Tego rodzaju wyniesienie powstało wcześniej na skrzyżowaniu ulic Lublinieckiej z Michałowskiego. Miało to związek z przekraczaniem prędkości przez kierowców, którzy pierwszą z tych dróg traktowali jako alternatywną trasę dojazdu w kierunku centrum dla obciążonej w godzinach szczytu ul. Tarnogórskiej.

(żms)/ZDM Gliwice
fot. ZDM Gliwice

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
20 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze