Kolejne zbiórki elektrośmieci w czerwcu. Gdzie szukać specjalnie oznakowanego auta?

Specjalny samochód, do którego można oddać zalegające w domu elektryczne i elektroniczne odpady, stanie w dzielnicach Wójtowa Wieś i Zatorze. Najbliższy termin, kiedy można się ich bezpiecznie i legalnie pozbyć to sobota, 15 czerwca.

 
Stare telewizory, lodówki, pralki, drukarki i komputery, sprzęt oświetleniowy, odkurzacze i inne sprzęty, które zajmują tylko miejsce, mogą zostać bezpiecznie zutylizowane przez zajmujące się tym procesem przedsiębiorstwa. W Gliwicach za prowadzenie zbiórek elektrośmieci odpowiada w tym roku firma TKM Recykling. Najbliższa okazja do oddania tego rodzaju odpadów będzie w sobotę, 15 czerwca. Specjalny samochód stanie w dzielnicach:

  • godz. 10.00–12.00 – Wójtowa Wieś, ul. Głowackiego (przy kościele);
  • godz. 12.30–14.30 – Zatorze, ul. Okrzei (parking przy GCE).

Kolejną możliwość pozbycia się elektrośmieci gliwiczanie będą mieli 2 tygodnie później – w sobotę, 29 czerwca, w dzielnicach Sikornik (10:00-12:00 Sikornik, ul. Pliszki parking przy kościele), oraz Stare Gliwice (12:30-14:30, parking ul. Rubinowa, przy sklepie Biedronka). Można już przygotowywać sprzęty do oddania.

Uwaga: na miejsce zbiórki elektrośmieci należy przynosić wyłącznie w godzinach ich odbioru, by nie dochodziło do zaśmiecania terenu.

Cały harmonogram tegorocznych zbiórek elektrośmieci można znaleźć tu:

Harmonogram zbiórek elektrośmieci na 2024 rok. Sprawdź, gdzie i kiedy możesz oddać zużyty sprzęt

Przypominamy też, że elektroodpady można przez cały rok oddawać w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Rybnickiej 199.

(żms)
fot. 24gliwice.pl

7 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze