Kolejny punkt wymiany ciepła zorganizował MZUK. To trzecie takie miejsce w Gliwicach

W połowie października uruchomiony został punkt wymiany ciepła na ulicy Spółdzielczej. Niedawno o takie stanowisko postarały się Łabędy, które zlokalizowały je przy CKS “Łabędź”.

Teraz Miejski Zarząd Usług Komunalnych postanowił się włączyć do akcji i od poniedziałku zorganizuje wieszak służący do dzielenia się z innymi zbędną odzieżą. Znajdzie się on przy Izbie Wytrzeźwień przy ulicy Okopowej.

Z modą bywa różnie… ale moda na pomaganie nigdy nie przeminie. To co dla jednych jest już niemodne, opatrzone czy przechodzone dla drugich może być bardzo przydatne

– argumentuje Iwona Janik, rzeczniczka MZUK.

– Szczególnie zimą pamiętajmy o biedniejszych, których niejednokrotnie nie stać na zakup nowych ubrań. Z tą właśnie myślą, powstała akcja „Wymiana ciepła” – Potrzebujesz? Weź sobie ubranie. Chcesz pomóc? Zostaw coś na wieszaku – dodaje rzeczniczka.

Osoby, które będą chciały zostawić zimową kurtkę, sweter czy polar będą mogły zawiesić ubranie na czekającym przy wejściu wieszaku. Każdy, kto będzie potrzebował ciepłej garderoby aby ochronić się przed zimnem, będzie mógł podejść i odnaleźć coś dla siebie.

Wszyscy zainteresowani zostawieniem nieużywanej odzieży, mogą ją przekazać w punkcie przyjęć Izby Wytrzeźwień lub od przyszłego tygodnia wieszać ubrania bezpośrednio na wieszaku przy wejściu do budynku.

(żms)/MZUK Gliwice

Wieszak przy “Łabędziu”/fot. Rada Osiedla Łabędy

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Agnieszka Skarbińska

I super, ktos kto potrzebuje nie bedzie musial sie wstydzic i prosic.

Super
Super

Tym bardziej, że Ci najbardziej potrzebujący nigdy nie wyciągną ręki po pomoc
Super inicjatywa.