Kolejny “spacer” protestacyjny. Gliwicki Łańcuch Solidarności przeszedł przez centrum miasta

To już kolejny dzień protestów po październikowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego. W środę, 4 listopada, ulicami centrum Gliwic przeszło co najmniej kilkaset osób.

Gliwicki Łańcuch Solidarności rozpoczął się o godzinie 18:00 na placu Krakowskim, przeszedł ulicą Zwycięstwa, Toszecką, ul. Śliwki, placem Piłsudskiego. Finał odbył się około trzy godziny później, na placu Krakowskim.

Demonstranci protestowali przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych, ale nie tylko. “Spacery” od samego początku mają też charakter antyrządowy.


W niedzielę Ogólnopolski Strajk Kobiet przedstawił wstępny skład Rady Konsultacyjnej i ultimata protestujących. Domaga się pokojowej dymisji rządu i naprawy kraju w 13 obszarach roboczych. Więcej na ten temat pisaliśmy w osobnym artykule.

(emfab)

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
abc

Jak zwykle same nastolatki krzyczace “je… pis”.

zenek

Naiwne małolaty krzyczą bo nie pamiętają jak rządziło kiedyś PO, PSL i SLD.

Vvitold

Czyli jak? Proszę o konkrety

Knut

Wypierpapier!

silverariel

Tak sobie…..

olo

Hahah a co ? człowiek z chojny się urwał ? Nie pamięta się ? Amnezja?

Dariusz

– Afera taśmowa, która pokazała, że „państwo polskie istnieje tylko teoretycznie” a interes narodowy wyparty został interesem prywatnym biznesowo-politycznych elit. – Afera Amber Gold – usilnie zamiatana pod dywan – Afera reprywatyzacyjna – Afera stoczniowa – czyli doprowadzenie polskich stoczni do upadku -Afera hazardowa – Próba doprowadzenia LOT do upadłości – Afera autostradowa, która doprowadziła polskie firmy do upadłości – Afera stadionowa – Afera wyciągowa – Skok na OFE i ograbienie Polaków z połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w funduszach (153 mld zł) – Afera z KGHM – Afera z Elewarrem – Skandal z budową gazoportu w Świnoujściu i dostawami gazu… Czytaj więcej »

Urko

@Dariusz I brawo ty! A teraz dla pełni obrazu wymień nam sukcesy rządów jedynej słusznej partii po 2015 r. Wystarczy pięć. Dajesz

w pogonii za octem

siła argumentów Pana Dariusza cię zgniotła.możesz tylko sobie pokwiczeć na spędach hołoty.kwik,kwik,kwik

Urko

Siła “argumentów” Dariusza wywołała u mnie ziewnięcie . Dogoniłeś te ocet wreszcie ?

Ojciec swojego syna

Brawo za postawę i język. Marność nad marnościami i wszystko marność….

Dariusz

Urko chciałeś 5 ale masz tu więcej (ale i tak nie wszystko )
– uniezależnienie się od ruskich gaz
– odzyskanie nadpłaty za gaz (umowa tuska)
-Polska jako niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ
– blokowanie napływu uchodźców
– wiek emerytalny
– wyższa stawka godzinowa
– gospodarka rośnie ( do czasu epidemii)
– ukrócenie przekrętów VAT
– niższe bezrobocie ( do czasu epidemii)
– darmowe leki dla seniorów
– obniżony z 19 do 15% podatek CIT dla małych przedsiębiorców
– zerowy podatkiem dla osób do 26 roku życia
-ochrona ziemi rolnej przed wykupem przez słupy oraz podatek bankowy
-a i 500+
– mieszkania dla młodych
– wyższa waloryzacja emerytur

Urko

@ Dariusz
“S-U-K-C-E-S-Y” Dareczku nie “P-R-O-P-A-G-A-N-D-A “, Dareczku. Sukcesy.
“Sukces” to takie cuś , co się odnosi dzięki własnej, z reguły ciężkiej pracy , pomysłowości i umiejętności współpracy z innymi. “Propaganda” to twój ostatni post.

świerk

Pomimo, że więcej niż 5 to i tak zdecydowanie za mało, dlaczego nie wymieniłeś wszystkich 100 afer PiS w prezencie dla Rzeczpospolitej 3.5 na 100 lecie odzyskania niepodległości ?

Steed

To proszę wymien, całe 100

DD

Afer do licha i trochę i to nie wszystko tylko te najbardziej intratne dla złodziei, coś nie widać ich na żadnych kartonach demonstrantów.

Ojciec swojego syna

Nie widać też tych wszystkich aferzystów w wiezieniu… Poza Nowakiem ktorego scigli za afere ale na Ukrainie… Coś się Ziobro mało stara albo te afery małe…

szkoła Laudera

Ziobro jest zajęty zbieraniem kwitów na Morawieckiego, gdyż nienawidzi go serdecznie.

Anetka

Co ma piernik do wiatraka? Czy ty wiesz o czym jest mowa?

raczej nie naiwny

Ja pamiętam nawet jak rządził Gierek i też teraz krzyczę. SLD z jednym drobnym potknięciem zrzeszało najmądrzejszych polityków w kraju. Borowski, Oleksy, Kwaśniewski, Miller, Kalisz, Cimoszewicz, Barbara Blida, Joanna Senyszyn.
PIS to jedno wielkie potknięcie.

kop

No k***a prawdziwa elita…Z drugiej strony coś w tym jest, zwłaszcza przy tych Borysach i Jarkach. Niestety to najlepszy dowód na to jak nasza “klasa” polityczna zeszła na dno.

raczej nie naiwny

Przy obecnych elytach wyznaczających nowe standardy jak “wchłanianie pokarmu w sejmie”, przykładowy Andrzej Lepper i Renata Beger to prawdziwe diamenty.

Sceptykiem się urodzic

To prawda. Odsunięcie i ignorowanie czarnego kościoła było i jest rozwiązaniem najlepszym. Widać to na ulicsch. Grupa facetów pozamykanych w klasztorach o wątpliwej moralnie przeszłości (homoseksualizm i pedofilia w kościele to zjawiska powszechne) decyduje o tym co z ciepłem ma robić kobieta. KOBIETA której nigdy nago nie widzieli.

Wiele osób podejmuje wspólnie decyzję o usunięciu ciszy i bardzo często jest to za namową i zgoda ojca dziecka.

lol

Rozumiem ze znasz jakichs ksiedzy pedofili w Gliwicach skoro uwazasz ze to zjawisko powszechne w kosciele. W takim razie twoim obowiazkiem jest zgloszenie tego prokuraturze. A jak nie znasz tylko krzyczysz ze to zjawisko powszechne w kosciele to znaczy ze jestes tylko fanatykiem z mozgiem wypranym przez tvn.

wyPAD

W diecezji gliwickiej paru już wypłynęło. Kwestia czasu a wypłynie więcej.

Rysiek

Ale gdzie do zera? Nie bądź śmieszny

Informacja Turystyczna

TVN powiadasz?
https://www.24gliwice.pl/wiadomosci/wikary-oskarzony-o-gwalt-trafil-do-aresztu-kuria-pragniemy-wyrazic-nasz-gleboki-smutek-i-zal/

https://www.24gliwice.pl/wiadomosci/erotyczne-sms-y-gra-z-klapsami-w-posladki-wyjazdy-ksiedza-z-ministrantami-bada-prokurator/

Isakowicz-Zalewski od dawna mówiący o homolobby w kościele to pewnie też prezenter TVNu?

PS: i kolejny :”Bogumił K. lat 46 został zwolniony z obowiązków duszpasterskich, jest obecnie osobą świecką, mieszka w Gliwicach, prawdopodobnie w swoim domu rodzinnym.”

abcde

To że trafiają się księża pedofile czy np. sędziowie, którzy kradną pendrivy nie znaczy, że jest to zjawisko powszechne. Takie przypadki są po prostu najbardziej nagłaśniane ze względu na to, że najbardziej szokują. Realnie tego typu przypadki są marginalne. Jeśli chodzi o rok 2019 to cyt. “Wśród 877 osób odbywających obecnie karę za pedofilię, 275 nie posiada konkretnego zawodu, 144 było pracownikami dorywczymi, 50 wykonywało zawód murarza, 22 było magazynierami, 21 rolnikami, a 19 robotnikami. Skazanych za przestępstwa seksualne wobec dzieci jest też 2 księży i 1 zakonnik.”

Ampuła

Owszem, do więzienia trafiło tylko dwóch klero-pedofilów.
Widać ich już zupełnie nie dało się otoczyć bezkarnością.
Reszta trafiła na karuzelę parafii, w których biskup dostrzegał dojmujący niedobór klero-pedofilów, albo na misje w krajach, gdzie klero-pedofile są czczeni jak białe bożki. Inni na urlopy wypoczynkowe w zaciszu kuriewnych archiwów i do różnych Domów Emerytowanego Księdza-Pedofila. Chociaż i oni wszyscy powinni odsiadywać długoletnie wyroki za gwałty na ministrantach czy wykorzystywanie seksualne młodzieży upośledzonej umysłowo.
Odsiadywać na nodze od taboretu, w celi z recydywą.

negier

Twa odpowiedź typu -“W Ameryce murzynów bijom”

xd

No jak to wg ciebie byli najmadrzejsi politycy w kraju to ja wspolczuje ze masz takie postrzeganie swiata.

raczej nie naiwny

To zależy w jakim czasokresie. Było wielu mądrych. Do najmądrzejszych Polaków zaliczam też gen. W Jaruzelskiego, który właśnie dzięki swojej mądrości i znajomości “struktury polaka” uchronił Polskę przed Polakami.
Gdyby obecnym politykierom przyszło się zmierzyć z tak trudnym zadaniem, nie byłoby Polski.

Sceptykiem się urodzic

Ale pamiętają jak rządzi PIS i kościół w szkole. Mają tej ideologii gadającego z wężem ludźmi już dość.

Lalamido

Nastolatki czyli taki sam suweren jak ty czy Kaczyński. Nie pasuje to na Białoruś.

Ja

Trzeba dodać, supernastolatki. Gliwice są z nich dumne.

Tymon

Pytanie do protestujących, albo ich mocodawców. Załóżmy że rząd z końcem roku podda się do dymisji i rozpiszą nowe wybory…w jakiej formie będą przeprowadzone? Korespondencyjnie czy tradycyjnie przy urnach. I czy konsultowali się z opozycją sejmową, która bała się śmiercionośnych kopert ??

I najważniejsze kogo zamierzają wskazać jako kandydata do sejmu? Czy będą to własne listy czy szeroka koalicja ?

xd

Przywodczyni protestow Lempart na pewno chetnie sie zglosi jako kondydatka do sejmu. W koncu juz kandydowala do europarlamentu i polskiego sejmu lecz wtedy sie nie udalo.

Strajk kobiet

Pieniądze na podwyżkę w Służbie Zdrowia, proszę przywieźć w nieoznakowanych banknotach i podstawić samolot. Jumbojet może być za mały, więc po raz drugi można zamówić AN-225 Mrija.

kop

Chyba zbyt wiele Pan od nich wymaga. Takie coś, jak myślenie analityczne, przewidywanie konsekwencji raczej jest poza zasięgiem ludzi, którzy działają jak stado baranów i to jeszcze pod wpływem emocji. Wiele z postulatów protestujących jest słuszna, ale ze względu na powagę sytuacji powinni zawiesić protesty. Mimo wszystko.

Informacja Turystyczna

Powaga sytuacji? Znaczy się ogłaszanie bzdurnych ograniczeń tweetem, bez żadnego wyprzedzenia i ustawowego umocowania. Czy może poważne przestrzeganie tych ograniczeń przez kaczafiego? Zawiesić to należy Patologię i Sekciarstwo.

kop

@Informacja Turystyczna nie miałem na myśli powagi (i odpowiedzialności) polityków, tylko sytuację w służbie zdrowia. No chyba, ze należysz do szerokiego grona osób, które uważają że pandemia to wielka ściema?

Informacja Turystyczna

Tak, to wielka ściema!
Nie, nie w znaczeniu zasięgu, tylko tego, że podejmowane represje i rozgłos nijak się mają do rzeczywistego zagrożenia.
Prywatna służba zdrowia w Polsce to margines, więc kto odpowiada za jej stan?

gmG

W prywatnej i państwowej, zauważ SŁUŻBIE zdrowia pracują ci sami lekarze i tak jak wszędzie są fachowcy i pasjonaci oraz partacze.

Informacja Turystyczna

Jak rozumiem dla podniesienia jakości to partaczom zafundowano kursy języków obcych?

PS: służbę uruchomiłoby ogłoszenie stanu wyjątkowego, jakoś dziwnym trafem rząd prędzej przekształci rozporządzeniami cały kraj w obóz koncentracyjny niż go ogłosi.

zenek

Wielka sciema mowisz? Powiedz to tym pacjentom ktorzy stoja w kolejce przed szpitalem podlaczeni do tlenu w karetce po kilka godzin zanim dostana sie do szpitala oraz tym ktorych karetka wozi kilka godzin do kilku szpitali z ktorych kazdy od razu mowi ze ich w ogole nie przyjmie bo juz nie ma miejsc.

Urko

@kop. Słusznie. Myślenie analityczne strategia i taktyka są wyłączną domeną białych , heteroseksualnych mężczyzn, wyznania katolickiego. Szczytowe osiągnięcie dalekosiężnego analitycznego myślenia strategicznego możemy podziwiać u pisoidów w postaci doktryny mieszczącej się w paru frazach : “Tak jest panie prezesie”, “Nie panie prezesie” i “Natychmiast panie prezesie”

The Tiger@

Akurat dymisja rządu nie oznacza nowych wyborów. Można przecież wybrać dokładnie ten sam…

The Świnia @

Taki sam ? Na pewno się uda ?

The Tiger@

To musisz już zapytać się JK.

The Świnia @

Ty pytałeś, skoro twierdzisz, że można ?

The Tiger@

Jak nie można, to znaczy, że JK źle tę partię rozegrał i ktoś teraz krzyknął “sprawdzam”.

Urko

@Tymon
Mam taki pomysł . Przestań gdakać na forum .Idź na najbliższy protest . Zabierz ze sobą kolegów ( o ile ich masz) . I zablokujcie tym okropnym lewakom drogę . Wygdakajcie im prosto w twarz , co o nich sądzicie , zadajcie wszystkie pytania dręczące wasze “umysły”. Brońcie tych swoich “prawicowych” przekonań, niczym Kordecki Jasnej Góry.
I uwierz mi. Jestem całkowicie spokojny, że nic takiego się nie zdarzy :-):-):-) . Nie macie cojones.

Tymon

Swoje rady lepiej zachowaj dla siebie i swoich wymyślonych “kolegów”.

Poza tym chcącemu nie dzieje się krzywda (to tak apropo wolności manifestacji swoich poglądów w pandemii).
Ech, chciałem tylko jakiś argument (nie koniecznie logiczny) by może jednak przemyśleć sprawę i się do nich może przyłączyć (pod warunkiem że nowy rząd oznacza coś nowego a nie wybór pudrowanego truchła).

Urko zwany uzurpatorem, nie mów nam jak mamy żyć i co robić.

Serwus malkontenci

Oczywiście, że nie korespondencyjne. Ludzie chodzą do Biedronki to i do urn mogą. I przy okazji nikt nie zarzuci fałszerstw.

Mat

Co za banda oszołomów , 80 % nie wie nawet po co tam idzie – tylko po to żeby w jakiś sposób zaistnieć , a wśród ***** dzieci słuchające skandowania “jeb… pis ” – gratulacje dla rodziców , wspaniałe społeczeństwo nam wychowują

realista

Tak jest w demokracji, że społeczeństwo nie darzy rządu sympatią. Jeszcze w przyszłości po ***** będzie niejedna partia polityczna.

parKing

No chyba ty nie wiesz po co oni wychodzą, bo TVPiS źle ci podpowiedział. Wyłącz tv, włącz myślenie. Zaraz na ulicę wyjdą prawie wszyscy, a barany będą siedziały nadal w domu i takie bzdury wypisywały.

tatalizator

idą i kaszlą obyście w swoim oderwaniu od rzeczywistości nie skrzywdzili bliskich chyba że ich już nie macie

Jan

To jest wielka porażka lewicy i p. Budki.

Ad

W końcu ich ludzie znienawidzą, a rządzący dostaną argumenty żeby z tych bab zrobić medialnie oszołomy.

Kolejny strzał w stopę

Póki co to argumenty za wyjściem na ulice dostają kolejne grupy ludzi. Tylko czekać na nauczycieli. Trzeba być idiotą “myśląc”, że wprowadzając do szkół politruków nie spotka się to z kolejnym sprzeciwem. Kolejne ograniczenie wolności a mimo to, są jeszcze tacy, którzy temu przyklaskują.

manek

Więcej, więcej takich informacji. Serce rośnie, dusza się raduje patrząc na odrodzenie narodowe. Ta aktywna dziatwa szkolna broniąca wolności i wyrażająca słuszny protest przeciw dyktaturze faszystowskiej, koronawirusa i zdrowego rozsądku. Nie chcemy już faszystowskiej dyktatury, ograniczeń naszej wolności pod pretekstem jakiejś wymyślonej epidemii, domagamy się aborcji na życzenie dla każdej lesbijki, jak stojąca na czele i drąca ryja z dachu furgonetki pani Marta. No i rząd do dymisji, bo to najlepszy moment, banana dla każdej kobiety, pomidor dla faceta. Możliwość ruchu lewostronnego dla LGBT16DRTE…itd. A na koniec wisienka na torcie – pani Płatek na prezydenta, a Korwin do kicia bo… Czytaj więcej »

placowy

A gdzie sie te malolaty tych wulgaryzmow nauczyli? W szkolach takiego przedmiotu nie wykladaja.To w domowych pieleszach, tatuniu i mamunia zapie…..ja z tym narodowym jezykiem.A dzieciaki sa pojetne i przekazuja dalej to co wyssaly wraz z “mlekiem” rodzicow.I gitara!!!!!

realista

Ja myślę że z Sieci, rodzice nawet są nieświadomi – dla małolata przebój Popka z rana jak śmietana.

Informacja Turystyczna

Zapomniał wół jak cielęciem był? Nie było internetu, były kasety.
Kaliber czy Ya Pa3 to niby pieśni kościelne były?

realista

Wolałem Liroya. I co, wyszedł na człowieka, posłem został :)

Informacja Turystyczna

Kukiz większa karierę zrobił.
Wirus SLD zawsze aktualny, a gwiazdek więcej niż wyrazów potrzeba by tekst przytoczyć, Rodzina słowem silna wiele nie ustępuje.
Mniej znane zespoły jeszcze ostrzej jechały.

Stefan

Widać twoje też się uczą lub będą uczyły

Piotr

Wulgarny język na ulicach Gliwic od dwóch tygodni. Za przyzwoleniem policji, choć tylko za to mogłaby powypisywać mandaty. Jeśli policja chce zdziczenia gliwickiego społeczeństwa, to pierwsza się tym zmierzy. Wulgarność nigdy nie będzie autorytetem dla większości Gliwiczan. Większość czyta książki i dlatego ma o wiele bogatszy język, niż te kilka słów, które w kółko słyszymy.

Po bandzie

Z tym “większość czyta książki” to teraz pojechałeś.

Informacja Turystyczna

Może chodzi o takie książki jak w kawale o bacy co udzielał wywiadu do gazety dla dzieci. Wtedy by się zgadzało.

DD

Marne nagranie, napisy na kartonach nie widoczne. Ale za to chodzą jak barany ciągle w cudzym interesie i wykrzykują głupoty. Byli partyjniacy i agenci czują się bezpieczni tak samo jak radni, którym powierzchnia nadal śmieci bo im inni dopłacają aby się mogli obżerać za cudze.

Dario

potem nie protestujcie że brakuje łóżek dla chorych !

Ja

Połowa osób nawet nie wie po co idzie w tym marszu.

Informacja Turystyczna

Za za przypadek, taki wysyp nicków a nie tylko treści ale i błędy takie same.

Edmund

Mi by było wstyd iść w takim pochodzie :) Poziom kulturalny i inteligencji przebijający każde dno. Ci bezdomni pod latarenką vattenfalla mają więcej oleju w głowie niż ta spacerująca tłuszcza :)

Informacja Turystyczna

Oleju powstałego poprzez rozpuszczenie mózgu w alkoholu.
Jest akrotomofilia, a tu chyba kogoś kręci brak mózgu.

Taka Prawda

Mam nadzieję że policja zrobiła dobre fotki i w momencie gdy chcą do szpitali że względu na covid… Chcą 500plus chcą dotacji i zapomogi organizowanych przez ten rząd mówią tych państwa nieobslugujemy…odpowiednie urzędy. To że prezydent Nojman pozwala na harce i spendy w dobie pandemii pokazuje dobitnie że nie ogarnia nic. Oprocz nagminnego ośmieszania się czego przykładem było… Nie zamknę cmentarzy bo nie mam oficjalnego… Po czym dwie godziny później jednak zamknal…

Buuuubal

Coś się chyba emfab pomyliło z tymi postulatami. O ile na początku może miały charakter antyrządowy tak teraz została garstka oszołomów ze swymi lewacko aborcyjnymi zapędami.

Sceptykiem się urodzic

Nie tylko na ulicy ale i w internecie. Twój komentarz może być przykladem języka nienawiści

Też baba

Co za żałosna inicjatywa ,kultura na poziomie niższym niż pod podłogą , niektóre mamusie zabrały nawet ze sobą swoje małe pociechy , żeby słuchały tych wulgaryzmów. Tylko co wyrośnie z dzieci ,które mają takich mądrych rodziców. Nie wiadomo o co tak naprawdę chodzi tym ludziom -chyba o całokształt. Ciągle nie mogą pogodzić się z wynikiem wyborów i to świadczy o klasie człowieka

realista

Kogo obchodzi że chcesz KUPIĆ SER?

Malachit

mam pytanie czemu nam utrudniają życie? blokując drogę! jakim prawem piesi wchodzą na jezdnie? gdzie jest Policja z tarczami gazem łzawiącym i pałami? jest pandemia robiąc zgromadzenia łamią prawo chcą aborcji proszę bardzo w prywatnych klinikach i niech płacą a nie za moje składki z NFZ a tak nawiasem może jakby naście lat temu była aborcja pewni tych protestów by nie było … nie miał by kto iść

Tak tylko pytam

Jakim prawem masz tyle do powiedzenia?

Jaca_Paka

Dzisiaj też przeszły, może z 50 osób głownie gówniarzeria i trochę matek z dziećmi. Dobrze w końcu będzie spokój.
Ciekawe jest to co opowiadają w wywiadach o “wprowadzeniu nowych przepisów”. Masakra te baby nawet nie mają pojęcia
o co tak naprawdę strajkują.
“…głupich nie sieją, sami się rodzą”

Jaca_Paka

Ktoś nieźle manipuluje tłuszczą. Rok temu obrońcy demokracji daliby się pokroić za konstytucję, a teraz chowając się za kobietami protestują przeciwko konstytucji. Po raz kolejny powtórzę: “…głupich nie sieją sami się rodzą…”. Życzę spokojnego dnia w to piękne sobotnie popołudnie.

Daro

Totalne bezmózgi tak bardzo jesteście rządni krwi najbardziej niewinnych istot jakimi są dzieci to będziecie mieć jak wirus zabije was lub waszych bliskich
Osoby na których wam zależy bo tylko roznosicie zarazę

aaaaa

W wojewodztwie slaskim dzis najwiecej zakazen ze wszystkich wojewodztw prawie 4 tys nowych w jeden dzien. W Katowicach natomiast nastapil 10-cio krotny wzrost zakazen. Gratulujemy protestujacym skutecznego rozsiewania wirusa.

Ampuła

Wspaniały, budujący widok: młodzi, nawet bardzo młodzi Polacy wolni na ulicach kontra Orędziad Jarozelski, starzec w żoliborskiej norze odseparowanej od rzeczywistości kordonem szwadronów i służbową wartą.

gmG

O! kompleks Kaczyńskiego wrócił….

parKing

Kompleks Kaczyńskiego nie wrócił, on on urodzenia ma ich mnóstwo – wzrost, głupota, itp. To taka wręcz odwrotność ideału.

Tom1983

To są nielegalne blokady dróg, a nie spacery. Czy spacerowanie środkiem jezdni to normalne. Nie i jest to łamanie prawa. Rzucać w te cholote jajami i czym macie pod reka