Kolorowe korowody wyruszą z trzech miejsc w Gliwicach. W poniedziałek Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami miasta w poniedziałek, 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego. Uczestnicy wyruszą o godzinie 14:00 z różnych punktów miasta w trzech grupach – żółtej, czerwonej oraz niebieskiej – i spotkają się na Rynku.

Grupa żółta wyruszy spod kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego (ul. Ignacego Daszyńskiego 2), czerwona – kościoła pw. św. Alberta Wielkiego (ul. ks. Bolesława III Krzywoustego 1), a grupa niebieska zbierze się przy dworcu kolejowym (ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 12).

Każdy uczestnik orszaku powinien mieć na sobie jakiś element stroju w kolorze grupy, z którą będzie maszerował. Przy stajence wszyscy razem złożą hołd Dzieciątku i Świętej Rodzinie.

Będzie też wspólne kolędowanie – początek o godzinie 15:30 w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II (ul. Jana Pawła II 5a). Na godzinę 16:00 w Stacji Artystycznej Rynek (Rynek 4–5) zaplanowano monodram „Twarzą w Twarz” Cieszki Żółtko. Później odbędą się animacje dla dzieci i spotkania rodzinne.


(żms)/UM(mm)
fot. 24gliwice.pl/MF

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Adam

Miałem sen.
Nie strugana deska, krzywo leżąca z jednej strony, na niej czarne śmierdzące jajo. Toczyło się po tej desce i brud przylepiał się do niego. Rosło w oczach. A przy tym leciało coraz szybciej i szybciej w dół.
Jak myślisz ile jeszcze lat będzie się toczyć?

kanalia52

Okupanta watrykańskiego od razu odprowadzić na Wieczorka 10.

:)

Kościelne święta tylko z brazylijską grupą Porta dos Fundos na Netflixie.

Gruntowy przymrozek

To taki katolicki odpowiednik parady wolności bo tam też istnieje ryzyko spotkania zboczenca w sukience.

Ampuła

Pobudowali 10.000 gmaszystych kloców, gdzie kicz świecidełek, trupi nastrój i zimny blichtr.
One obracają się teraz w pustostany. Okazuje się, że trzeba wrócić do radosnego świętowania w pląsach.
Iść barwnym korowodem, w plenerze. Ludzie i zwierzęta razem.
Z nadzieją, że Słońce akurat podarzy.
Jak dawniej tutaj. Zanim nie wciśnięto nam klechd pasterzy kóz znad Jordanu.

GŁUPIA DZIDA

APEL MIESZKAŃCÓW GLIWIC czyli mój i szwagra.
Umiłowany Ampuło. Wznosimy do Ciebie błagania byś ujawnił swój wizerunek i olej RODO. Przyrzekamy wytrwale nosić ten błogosławiony obraz na wszelkich manifach, protestach, paradach i innych uroczystościach tego wizerunku godnych. Twe prorocze i światłe słowa są dla nas siłą i wiarą w zakłamanym i ciemnym świecie smoleńskiej sekty, terroru jednośladowców i zaborców watykańskich. Tylko pod Twoim przewodnictwem damy odpór ciemnocie, zacofaniu i rozpasaniu pissocjalistów. Zostań naszym Kimem. Słowa Twe spijamy jak ranną rosę, która niesie powiew świeżości i postępu.

Gruntowy przymrozek

Kolego Ampuła, od lat doceniam twoje teksty i niejednokrotnie wywołał eś u mnie syndrom parsknięcia. Nie daj się namówić na ujawnienie. Bez Ciebie ten portal byłby jałowy jak świeżo otwarty zwój gazy. Pozdr

woj

nikt was, oświeceni, nie zmusza do chodzenia do kościoła czy uczestnictwa w orszaku, sami o Boga poprosicie na łożu śmierci albo rodzina wam wciśnie do ręki różaniec i poprosi o katolicki pochówek

Laszlo_egesz

Nie strasz, nie strasz. Ja już swoich uprzedziłem, że jak umrę to chcę świecki pogrzeb, bez księdza.

SG4604

Jeśli uważasz, że Bóg oczekuje paradowania w korowodach, klepania pacierzy, padania na twarz przed personelem naziemnym, świątyń, bazylik, sukienek dla Matki Boskiej – to bluźnisz odmierzając Boga miarą ludzkiej próżności I może lepiej sam pomyśl o tym, żeby ci ktoś wcisnął różaniec na łożu śmierci.bo nic, ale to kompletnie nic nie rozumiesz z nauki Chrystusa.