Komenda Miejska Policji w nowym miejscu. Miasto przekazało działkę pod budowę obiektu

Na tej działce w Ligocie Zabrskiej zostanie wybudowana nowa Komenda Policji fot. 24gliwice.pl/ŁG

Główna siedziba gliwickiej policji, przy ulicy Powstańców Warszawy, czasy świetności ma dawno za sobą, nie spełnia też współczesnych standardów. O potrzebie budowy nowej komendy chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Wiadomo już, gdzie powstanie.

 
Zastępca prezydenta miasta, Aleksandra Wysocka podpisała we wtorek zarządzenie, na mocy którego działka położona u zbiegu ulic Górnej i św. Jacka w Ligocie Zabrskiej została przekazana w formie darowizny na rzecz Skarbu Państwa – na cel publiczny jakim jest budowa nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji.

Teren ma powierzchnię 2,85 hektara, znajduje się około 3 km od centrum miasta, w pobliżu zjazdów na DTŚ i autostradę A1, a także przystanków autobusowych.

W sąsiedztwie działki znajdują się tereny niezabudowane, przeznaczone pod tereny usługowe, salon meblowy, zabudowa mieszkaniowa, tereny ogródków działkowych i cmentarz. Wartość przekazanego do Skarbu Państwa gruntu wynosi blisko 3,9 mln złotych.


Obecna siedziba gliwickiej policji, czasy świetności ma dawno za sobą

Zapytany o inwestycję rzecznik gliwickiej policji po informacje odsyła do Komendy Wojewódzkiej w Katowicach, do której skierowaliśmy pytania odnośnie okresu realizacji budowy, czy założeń do przyszłej konstrukcji budynku. O sprawie będziemy informować.

Z całością dokumentu Zarządzenia Prezydenta Miasta można zapoznać się tutaj: Zarządzenie PM działka KMP Gliwice.

Przypomnijmy, jeszcze kilka lat temu planowano generalny remont obecnej siedziby komendy. Z uwagi na koszty, z pomysłu jednak zrezygnowano.

(żms)
fot. 24gliwice.pl/ŁG, scr. BIP UM Gliwice, scr. MSIP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
po gliwicku

Czyli stary zabytkowy budynek po komendzie będzie stał przez wiele lat i niszczał i czekał na zmiłowanie.

404

“Przypomnijmy, jeszcze kilka lat temu planowano generalny remont obecnej siedziby komendy. Z uwagi na koszty, z pomysłu jednak zrezygnowano.”
Dokładnie tak. To typowa gliwicka procedura jest. Wyeksploatować, zużyć. Następnie chodzić dookoła w białych kaskach i drapać się w głowy przez kilka lat, po czym sprzedać z opcją przychylności do wyburzenia.

po gliwicku

Niestety jesteś w błędzie policja to instytucja ściśle zhierarchizowana i działa według typowo polskich procedur całkowicie niezależnie od Gliwic jak również od każdej innej miejscowości, po gliwicku to dopiero będzie kiedy policja opuści budynek i administrację nad nim obejmie miasto.

404

Ależ ja właśnie o tym.

po gliwicku

Nie do końca bo ten remont parę lat temu planowała i miała za nie go płacić i nadzorować policja a nie miasto Gliwice bo budynek jest własnością policji a nie miasta.

PPP

Policja nie jest właścicielem żadnego budynku, w którym znajduje się komenda. Jest nim Skarb Państwa. Tyle w kwestii wymądrzania.

Informacja Turystyczna

Przykład zagospodarowania mamy na kampusie PŚ.

Rita

Jak rudera przy Horsta Bienka (dawna Światowida)

piękne plany

Będzie tak jak w nowym III komisariacie, mikroskopijne pokoiki w pierwotnym idealistycznym planie każdy dla jednego dochodzeniowca aby była zachowana tajemnica służbowa spowiedzi przesłuchiwanego świadka a wyszło jak zawsze w praktyce poupychano w nich po dwóch dochodzeniowców, każdy przesłuchuje swojego świadka w tym samym czasie i wzajemnie się podsłuchują we wspólnej ciasnocie.

Podatnik

Do roboty na ulice! A nie klepać w klawiatury na salonach.

pałka teleskopowa

Nie ma sprawy już czekam na ciebie na ulicy.

Stary

Na moje oko to już “prima aprilis”…

pałkownik.

W projekcie budowlanym należy ująć profesjonalną pałownię .

Zdrawko Lugowryja .

Niektórym ustawienia fabryczne potrafi przywrócić tylko solidny zaganiacz .

Hrobok

Dobrze niech budują kto by chciał pracować w starych budach

Tomek

Komenda Miejska Policji powinna mieć swoją lokalizację w centrum miasta tak jak jest dotychczas. Tylko taka lokalizacja jest przystępna dla wszystkich mieszkańców z każdej dzielnicy. Miasto najchętniej chciałoby usunąć wszystkie instytucje z centrum miasta. Domyślam się że przyrządzeniu Neumanna Urząd Miasta za niedługo postawią w Ostropie, Brzezince bądź Bojkowie.

404

A to akurat nie byłoby taki głupie. Może by parking jakiś sensowny był dla petentów.

johny

może ratusz opłaci bezpłatną linie autobusową od UM Gliwice do KMP Gliwice – kilka razy dziennie oraz w niedzielę i święta

sam

Na to nie licz, będzie duży parking, ale dla pracowników.

johny

Niekoniecznie, centrum dla suwerena, a Ligota Zabrska zyska atrakcje, Policja bezpośredni dostęp do kościoła i cmentarza, z dala od zgiełku, prawie letnisko

Ad

@Tomek, dobrze gadasz, ale choć wiosna za oknem, to jeszcze siedmiu bałwanów zdążyło Ci postawić minusa

Smaczek

….. pikanterii dodaje fakt, że działka jest podmokła. Kilku deweloperów odpuściło zakup tego łakomego kąska. Dlatego taka wspaniałomyślna darowizna. Ech, ludzie gdybyscie wiedzieli co się u nas w urzędzie wymyśla to byście nie uwierzyli.

4WD

Łakomy kąsek? Na Ligocie?
No i co z tego, że podmokły. Daj mi kasę a zbuduję ci pałac nad wodą, na wodzie, pod wodą,… gdzie tylko sobie zażyczysz.

The End

Smaczek, a byles tam? Ten teren jest akurat na wzniesieniu, wiec nie plec bzdur, ze jest podmokly. A w urzedzie jestes pewnie szaletowym, bo jakbys pracowal w biurze, to pewnie bys uslyszal, ze przed przekazaniem takiego terenu robi sie badania geologiczne. Po badaniach dopiero jest finalizacja. Marsz do klozetu!

Geodeta

Mylisz się bardzo

666

Najważniejsze w obecnej sytuacji politycznej, że cmentarz będzie blisko, a za resztę świadomy suweren zapłaci.

szafa Kiszczaka

Archiwum też przeprowadzą czy będą palić teczki ?

Pan Major

Stopczyk co wy tam palicie?

Greg70

Ja Radomskie ale jak pan major woli to Franz ma Camele.

Trzcina

Co za bzdura. Czyli kolejna ważna instytucja poza mistem… Zaczynam się zgadzać z tymi, którzy wypisują na forach, że rządzi nami banda *****…

Katolik

Co na to kuria kościelna…..jak to ….ktoś dostaje działkę za darmo a oni nic z tego nie mają????

To jest nie do pomyślenia.!!!!!!

Najpierw oddaje się za darmo działkę dla kościoła a on to następnie sprzedaje dla policji. Mam nadzieję że osoby które zapomniały o tym schemacie zostaną przykładnie ukarane a miasto celem naprawienia szkody wielkich rozmiarów przekaże kościołowi adekwatna sumę…

WRD

Dostaną za poświęcenie.

Barbara

Biedne dziki

Kleman

Trzeba sprawdzicć, czy na tej działce nie ma hipoteki na pożyczkę dla Śląskiej Sieci Metropolitalnej

sam

Rozumiem, że planowanego od dawna szpitala to już tam nie będzie.

hanek mały

Lokalizacja godna takiego przybytku.

Borewicz

Ja nie wiem co za orzeł coś takiego wymyślił żeby wśród domów jednorodzinnych budować komendę. Mam nadzieję że będzie jakaś petycja przez radę osiedlową stworzona aby ktoś się ogarnął i zastanowił co robi a nie takie kretynizmy wymyślał bo to naprawdę trzeba mieć coś niepoukładane w głowie….

Pan porucznik drzwiami?

Co w tym złego? Uzasadnij.
PS.
I nie podkradaj nicka.

ekologizm

Trochę mała ta działka, bo oprócz budynku biurowego, auli, aresztu, ogromnych gabinetów komendantów w stylu bizantyjskim, spalinowego ekologicznego zasilanego silnikiem diesla awaryjnego generatora prądotwórczego i warsztatów dla ludzi zajmujących się konserwacją urządzeń komendy, musi się na tej działce zmieścić jeszcze sala gimnastyczna, siłownia, basen, pałownia, boisko sportowe i strzelnica dla ogólnej tężyzny fizycznej funkcjonariuszy a do tego garaże na ekologiczne elektryczne radiowozy z ekologicznymi elektrycznymi ładowarkami zasilane z górującego nad kompleksem ogromnego ekologicznego wiatraka tak aby również i policja mogła uratować planetę do roku 2030 wraz jej mieszkańcami, gdyż ochrona obywateli to podstawowe zadanie tej instytucji, no chyba że będzie… Czytaj więcej »

ekologizm

Zapomniałem o najważniejszym o kaplicy dla kapelana.

The End

No jeszcze lądowisko dla smiglowcow i port dla lodzi podwodnych

Rozmach

piętrowy gmach wzniosą (niczym dwie wieże przy srebrnej)

Obserwujący

No i fajnie.Wreszcie będą mieli ładny i porządny komisariat a nie jak w latach 60 tych.
Szkoda tylko,że daleko od centrum wioseczki,trudno będzie dotrzeć niezmotoryzowanym.

Kris

Przyjadą na rowerze miejskim :-)

WD-40

A po co cywile mają się pałętać po komisariatach? Gorzej, że policja na zapupiu będzie miała dalej do zdarzeń w centrum. Zanim dojedzie przez dziurawą, zakorkowaną, źle oświetloną Pszczyńską to już będzie po ptokach. Są też plusy. Do Sośnicy będą mieli bliżej.

ekologizm

Nie trolluj, zdarzeniami w centrum zajmują się komisariaty 1 i 3, które się w centrum właśnie znajdują.

The End

Przeciez radiowozy na interwencje nie wyjezdzaja z komendy tylko jezdza po swoim rejonie. Kierowany jest ten, ktory jest najblizej. Proste. Wiec nie zmyslaj.

suport

W latach 60-tych to komenda wtedy milicji mieściła się przy ul. Kościelnej w budynku gdzie obecnie znajduje się komisariat.