Kompletnie pijani kąpali się w zbiorniku wodnym w Czechowicach. “Tragedia była blisko”

fot. Straż Miejska Gliwice

Dwaj mężczyźni, obaj kompletnie pijani, kąpali się w zbiorniku wodnym w Ośrodku Wypoczynkowym w Czechowicach.

Tragedia była blisko. Nie wszyscy zachowali zdrowy rozsądek podczas kąpieli w wodzie. Patrolując rejon Ośrodka Wypoczynkowego Czechowice zauważono w wodzie dwóch nietrzeźwych mężczyzn – napisała Straż Miejska w środę rano w serwisie facebook.com.

W związku z zagrożeniem zdrowia i życia jeden z nich trafił na Izbę Wytrzeźwień, a drugi ze względu, że wydmuchał ponad 4 promile trafił do szpitala. Apelujemy o rozwagę w trakcie wypoczynku nad wodą!

– dodaje Straż Miejska.


Policyjne statystyki tylko za ostatnie 5 lat pokazują, że spożycie alhoholu przed wejściem do zbiornika wodnego stanowi poważną przyczynę utonięcia. Udział procentowy “pijanych” utonięć w całkowitej liczbie zgonów w wodzie kształtuje się między 21 a blisko 24 %.

(żms)/SM Gliwice(fb)
fot. SM Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Urko

4,0 promila i- gość był w stanie dmuchnąć w alkomat? Mimo wszystko: Respect

Ampuła

Mieszkaniowe oczka wodne w PiSocjalistycznym programie Złoty Deszcz + to dopiero będzie generator utonięć po pijaku… Trzy małpki pod sześć piw, przyjęte do lustra nad wodą we własnym przedpokoju, to gwarancja udanego poranka. To śniadanie o charakterze kempingowym. Lekkie, w sam raz na przeczekanie, zanim wybije godzina obiadowego grilla. Rozstawionego całorocznie, w malowniczo wąskim pasie między brzegami sofy narożnej i zbiornika retencyjnego. Na jego płyciźnie, czule trącana pieszczotą fal, zalega bateria półlitrówek, stanowiąca staropolską wariację na temat śródziemnomorskiego spożywania alkoholu do posiłku. Po grillu – obowiązkowa kąpiel nad własnym zalewem, w swoim jeziorze, w luksusie prywatnego basenu. Rozkosz nura w… Czytaj więcej »

edwar

Ampuła ty mi naprawdę zaimponowałeś teraz:))

RamPamPam

Kapitalne trunki spożywali.

gliwicjus

Smakosze…

Janusz byznesu

ło panie, od razu widać , że to gliwicka klasa średnia :)

Rotar

Życie w gliwickim dobrobycie to lepiej umrzeć

St. Gliwice

Patrolując rejon Ośrodka Wypoczynkowego Czechowice …. Straż Miejska na ośrodku? To jakaś nowość. Byłem tam już w tym roku wielokrotnie i nie widziałem. Podobno podjeżdżają na parking od Ziemięcickiej kontrolować nieprawidłowo parkujących, a potem chodu. A na plaży (piasku) grill, psy kapiące się w wodzie. Na zwrócenie uwagi, że regulamin… agresja.

Laszlo_egesz

Grill obok grilla przy akompaniamencie ukraińskiej mowy.