Kontraruch rowerowy pojawi się w kolejnych dwóch lokalizacjach. Kierowcy proszeni są o ostrożność

Kontraruch na jednokierunkowych ulicach to rozwiązanie umożliwiające rowerzystom jazdę „pod prąd”. W najbliższych dniach wprowadzone zostanie w kolejnych dwóch lokalizacjach – w Śródmieściu i na Wójtowej Wsi.

 
Kontraruch pojawi się na odcinku ulicy Ligonia, od ulicy Daszyńskiego do budynku Szkoły Podstawowej nr 10 – użytkownicy jednośladów będą mogli legalnie poruszać się tam w obu kierunkach. Kolejne miejsce z kontraruchem wyznaczone zostanie na drodze usytuowanej za przystankiem autobusowym znajdującym się przy ulicy Jana Pawła II (w rejonie kościoła katedralnego).

W obu tych miejscach, kontraruch wprowadzony zostanie pod koniec przyszłego tygodnia. Do kierowców zwracamy się z apelem o ostrożna jazdę. O możliwości poruszania się rowerem pod prąd informować będą znaki pionowe – tabliczki z informacją -„nie dotyczy rowerów” oraz oznakowanie poziome w postaci piktogramów – rowerów ze strzałką wskazującą kierunek i tor ruchu – przypomina Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.


W minionych latach kontraruch dla rowerzystów wprowadzony został m.in. na ulicach: Dzierżona, Świętokrzyskiej, Wrzosowej i Spacerowej, Plonowej i Parkowej, a także na ul. Floriańskiej.

(żms)/ZDM Gliwice
fot. ZDM Gliwice

23 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze