Korzyść majątkowa rzędu 150 tys. zł i dwójka podejrzanych. Problemy w Okręgowym Urzędzie Górniczym

Dariusz B. działał z naruszeniem zasad rzetelności oraz bezstronności w załatwianiu spraw służbowych. Równocześnie nadzorował i pracował dla podległych mu zakładów. Oskarżonemu pomagała kobieta.

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach skierowała do Sądu Rejonowego w Gliwicach akt oskarżenia przeciwko Dariuszowi B. – pracownikowi Okręgowego Urzędu Górniczego w Gliwicach, zatrudnionemu na stanowisku nadinspektora oraz Ewelinie M., prowadzącej Biuro Usługowo – Geodezyjne.

Śledztwo wszczęto w oparciu o prowadzoną przez Wydział do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach kontrolę operacyjną.

Prowadzone postępowanie przygotowawcze dotyczyło przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez inspektora nadzoru górniczego, w okresie od początku lipca 2013 roku do końca stycznia 2014 roku, na terenie województwa śląskiego, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej i działania przez to na szkodę interesu publicznego (art. 231 § 2 k.k.).

Jak ustalono, Dariusz B., jako zatrudniony w OUG, w ramach obowiązków służbowych przeprowadzał kontrole limitowane w Odkrywkowych Zakładach Górniczych, brał udział w opracowywaniu planu ruchu, opiniował dokumentację.

Jednocześnie – działając na prywatne zlecania – przygotowywał, sporządzał i realizował czynności techniczne niezbędne dla funkcjonowania podlegających jego nadzorowi odkrywkowych zakładów górniczych.

Działał on zatem z naruszeniem zasad rzetelności oraz bezstronności przy załatwianiu spraw służbowych oraz zakazom podejmowania dodatkowego zatrudnienia.

Ewelina M. natomiast udostępniła Dariuszowi B. dane własnej firmy, aby mógł rozliczać, przygotowywać, sporządzać oraz wykonywać dokumentację oraz realizować czynności techniczne niezbędne dla funkcjonowania odkrywkowych zakładów górniczych.

Z tytułu zleceń dla obsługiwanych przez Dariusza B. podmiotów, firma Eweliny M. uzyskała korzyść majątkową w wysokości ponad 150.000 zł, w której w znacznej części partycypował Dariusz B.

Podejrzani nie przyznali się do stawianych zarzutów. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(żms)/Prokuratura Okręgowa w Gliwicach

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Arteks
Arteks

Ktoś ich zakapował. Pewne była pyskówka i fruuuuu

luki
luki

Gdyby mieli każdego zamykać za takie sprawy, to musieliby zamknąć cały ten urząd i jeszcze wiele innych instytucji w mieście.

Arteks
Arteks

Dziesiątki ich podpisów i załatwionych sprawa sa lewa

RAF
RAF

Brawo Panowie Policjanci. Kiedy “SKOK-i”?

Macenas Stulejka
Macenas Stulejka

Proponuje takom linie obrony : trudne dzieciństwo , oczywiście jest to polityczna nagonka , no i ta nachalna reklama telewizyjna . Alyby mamy jak ta lala .

a co mi tam...
a co mi tam...

nie nie ,ostatnio najlepsza linia obrony-przez roztargnienie..

Macenas Stulejka
Macenas Stulejka

Biore to .