Budowa ronda okazją do zdobycia “darmowych” krawężników. Złodziej odpowie nie tylko za kradzież

Dzięki anonimowej informacji od świadka policjanci zatrzymali złodziei. W niedzielne popołudnie jednego z kierowców zainteresował, a zarazem zaniepokoił, widok dwóch mężczyzn dźwigających ciężkie granitowe krawężniki.

Rzecz działa się na placu budowy nowego ronda przy ul. Kozielskiej.

W rejon wyruszyła załoga radiowozu. Policjanci zatrzymali jadącego już w stronę Łabęd fiata ducato. Wewnątrz pojazdu ujawniono pięć granitowych krawężników.

Kierowca i pasażer nie byli w stanie odpowiedzieć, skąd je mają. Dodatkowo okazało się, że 37-letni gliwiczanin kierujący dostawczakiem był nietrzeźwy, „wydmuchał” 0,7 promila alkoholu.

On i jego 23-letni pasażer, mieszkaniec Chorzowa, odpowiedzą za kradzież mienia publicznego. Kierowca stracił dodatkowo prawo jazdy i odpowie za prowadzenie w stanie nietrzeźwości.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
rety
rety

Prywatna firma budowlana zawsze ogradza teren, oświetla go w nocy albo wynajmuje firmę ochroniarską do pilnowania placu budowy w czasie, gdy nie ma robotników. Zwykle wszystkie te 3 rzeczy na raz. W inwestycjach miejskich takimi rzeczami nie trzeba się przejmować. Jeżeli w niewyjaśnionych okolicznościach zniknie materiał budowlany, to się kupi nowy. Podatnicy zapłacą, kasy w budżecie jest pełno.

qwe
qwe

To jak ta budowa była zabezpieczona, że złodzieje po prostu sobie podjechali autem i wzięli co im się podobało?

Aż przypomniała mi się sprawa słynnego gliwickiego Pożyczającego Kostkę Betonową.

Gość
Gość

Mi to przypomina tych……no…… gliwicki zespół uganiających sie za piłka. Też beton w getrach, umiejętnosci jak w piskownicy, emocje jak na szachach. I jeszcze robia to a naszą kasę- łajzy.
Też by mogli wynająć ducato i odjechac do zasiedmiogórogrodu…….

Edmund
Edmund

Zostawcie im te krawężniki bo zbudują te ronda jeszcze węższe niż teraz je budują, wielka strefa a tiry się na nich nie mieszczą

AMF
AMF

Usłyszeli krawężnik i pomyśleli, że chodzi o kolegę w stanie weekendowym. Stąd tak sprawna akcja ;-)

zez
zez

To wina ratusza. Tak w przedwyborczym szale inwestycję reklamowali,że złodzieja na budowę zapraszali

Ampuła
Ampuła

Wygląda na akcję komórki bojowej Terrowerystów Radzieckich. Porwanie wysokich krawężników z placu budowy i publiczne zniszczenie ich podczas wiecu, to metoda wywierania presji na urzędnikach miejskich. Zaczyna się od porywania betonowych klocków, a przecież można porwać i urzędasa, kiedy okaże się zbyt mało spolegliwy wobec żądań lobbystów terrowerystycznych. Stąd już tylko jeden ruch pedałem ku odnajdywaniu ludzkich głów w sakwach rowerów miejskich…