Kto niszczy samochody parkujące na zatłoczonych osiedlach? Takiego sprawcy nikt się nie spodziewał

Kto niszczy samochody parkujące na zatłoczonych od aut osiedlach? Na Sikorniku policjanci zatrzymali… przeszło 81-letnią kobietę, która uszkodziła karoserię jednego z pojazdów.

 
Z tym problemem spotkało się już wielu właścicieli aut, parkujących na gliwickich osiedlach. Chodzi o zarysowania lakieru samochodu. Taki czyn kojarzy się nam zwykle z aktem chuligańskim ludzi młodych. Tym bardziej dziwi, gdy cudzy pojazd niszczy… senior.

Najczęstsza przyczyna zarysowań karoserii to zemsta, gdy, na przykład, jeden sąsiad zajmuje drugiemu miejsce na osiedlowym parkingu. Czasem akty wandalizmu związane są też ze zwykłą ludzką zawiścią (bo ktoś ma lepszy samochód) albo po prostu „głupim wybrykiem”. Ale, jak się okazuje, zniszczeń mogą dokonywać osoby, których nikt o takie czyny by nie podejrzewał – relacjonuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

We wtorek w południe przy ul. Żurawiej w Gliwicach policjanci z II komisariatu zatrzymali 81-letnią kobietę. Starsza pani ostrym przedmiotem zarysowała maskę zaparkowanego volkswagena golfa

– dodaje.

Straty, jakich dokonała starsza pani, wynoszą 1500 złotych. Po wylegitymowaniu seniorkę zwolniono do domu, a prowadzone w tej sprawie postępowanie da odpowiedź na pytanie o przyczyny postępowania 81-latki.

(żms)/KMP Gliwice
fot. 24gliwice.pl/ŻMS – zdjęcie poglądowe

24 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
Perez
21/09/2022 15:40

Moja mama chodzi z balkonikiem…..taki wiek.
Ile razy idac z nia chodnikiem musialem skladac to badziewie i prowadzic ja za reke, bo jakis miszcz kierownicy nie potrafi zaparkowac poprawnie albio wrecz celowo zle parkuje…bo szkoda mu przjsc 10m wiecej.

Matka Tadka
21/09/2022 17:48
W odpowiedzi na  Perez

Ja mam syna na wózku i ten sam problem. Poparkowane tak, że nawet piechotą trudno się przepchnąć, o wózku już nie wspominając- czasami trzeba iść środkiem ulicy. Z drugiej strony- gdzie te wszystkie auta mają się pomieścić…

DD
21/09/2022 19:06
W odpowiedzi na  Matka Tadka

Prezydent na którejś sesji stwierdził, że bariery architektoniczne dla niepełnosprawnych będą w przyszłości stopniowo usuwane, bo są zaplanowane. Zaczekamy prezydenciku, już od dawna wiemy, że priorytetem jest zabudowywanie każdego rogu, czy zakrętu ulicy, o czym świadczy Daszyńskiego na przeciw Biedronki. Z pewnością pobliscy mieszkańcy są wdzięczni za nie blokowanie zielenią uciążliwego hałasu oraz smrodu przez całą dobę.

Agnes
22/09/2022 19:53
W odpowiedzi na  Matka Tadka

Gdzie ta zajefajna Straż Wiejska, która jest po to aby „pomagać”? Udają, ze nie widzą zaparkowanych samochodów na chodnikach i strefach zamieszkania.

Precz z gorolstwem
23/09/2022 09:54
W odpowiedzi na  Agnes

Im trzeba wszystko zgłaszać. Inaczej nie zareagują. Taki klimat mamy.

TEKLA
22/09/2022 09:40
W odpowiedzi na  Perez

MISTRZ

Sąsiad
21/09/2022 16:54

Bo na osiedlach chamstwo parkujacych kierowcow nie zna granic. Zajmuja cale chodniki, parkuja pod drzwiami do klatek schodowych, blokuja luki w zywoplotach. Sam jestem kierowca i nie mam odwagi stawiac auta w miejscach, w ktorych bede uniemozliwial przejscie lub przejazd, bo wiem ze moze mnie spotkac niemila niespodzianka. Jestem tez pieszym, ktorego w..rwia fakt, ze kilku baranow wiecznie stoi mi w wejsciu do klatki schodowej, lub na zakrecie waskiej uliczki, ktora jest jedyna droga wyjazdu z pod mojego domu.

Precz z gorolstwem
23/09/2022 09:55
W odpowiedzi na  Sąsiad

Przyjedź do Zentrum. Dworcowa, Chudoby, Kościuszki, Mikołowska, Stare Miasto…

marta
21/09/2022 15:48

Zwolniona? Żeby niszczyła kolejne samochody? Najwyraźniej ta pani starsza ma coś z głową i powinna zostać umieszczona w odpowiedniej instytucji. A przyczyny działania pani starszej da się wyjaśnić bez dochodzenia – głupota.

DD
21/09/2022 18:51
W odpowiedzi na  marta

A może już skutki uboczne, prawie każdy może mieć inne.

FM
21/09/2022 14:57

Na zdjęciu chodniki zajęte przez samochody, ale ani straż miejska ani policja tego nie widzi, za to namierzyła seniorkę z gwoździem…

SGx#
21/09/2022 15:20
W odpowiedzi na  FM

Sztuka jest sztuka…Statystki wykrywalności idą w górę i od razu jest bezpieczniej.

SS3
21/09/2022 22:27
W odpowiedzi na  SGx#

To nawet lepsza sztuka, taka babcia to klient bezproblemowy, sama przyjemność takie łapać.

Kamila
23/09/2022 14:52

Czasami trzeba Policji czy Straży Miejskiej po kilka razy zgłaszać jedno i to samo miejsce. Widzą że ktoś łamie prawo a i tak nie reagują.
Niestety reakcja tej Pani to akt bezsilności i ignorancji służb miejskich

Neptunder
21/09/2022 18:14

Straż Miejska nadaje się na pilnowanie pomników ,ale nie do egzekwowania prawa dla pieszych .

DD
21/09/2022 19:10
W odpowiedzi na  Neptunder

Wypada zorganizować osiedlową straż, lub usmażyć na miękko jajko na masce.

Ostatnio edytowany 7 dni temu przez DD
Daniel
23/09/2022 08:35

Sikornik i parkowanie dobry kawał macie poczucie humoru

SS3
21/09/2022 22:21

Czekamy na śledztwo kto celowo niszczy chodniki i trawniki.

Precz z gorolstwem
23/09/2022 09:57
W odpowiedzi na  SS3

Jak dojechać na pewien parking na Wodnej/Dworcowej? Wystarczy przejechać strefę wyłączoną z ruchu na Dworcowej,przejechać chodnik i już.

Urko
21/09/2022 22:24

Tytuł sugeruje , że udało się wykryć masowego niszczyciela karoserii samochodowych w Gliwicach .
A tu jedna babcia i jeden VW Golf na jednym osiedlu. BTW . Co milicjanci z II -ki robili na Sikorniku ?

ktoś
22/09/2022 05:39
W odpowiedzi na  Urko

TRZA i TERA-ha ha

John
21/09/2022 18:35

Pewnie widziała, że nie dał na tacę.

Beton
21/09/2022 14:52

Pewnie szła prosto z kościoła.

SS3
21/09/2022 22:25
W odpowiedzi na  Beton

Głąby których furmanki widać na zdjęciu zapewne też z kościoła przyjechały.