Kto niszczy zieleń przy ulicy Daszyńskiego? Ścięte młode drzewka, zniszczone trawniki

fot. ZDM (Drzewka po posadzeniu)

Nie może być ładnie? Ktoś niszczy zieleń przy ulicy Daszyńskiego, gdzie ZDM prowadził jakiś czas temu nasadzenia drzew i roślin ozdobnych. Sprawca dewastacji dopuścił się nawet wycięcia drzew.

Nowe zagospodarowanie zielenią ul. Daszyńskiego sukcesywnie prowadzone było od pierwszych wiosennych promieni słońca. Najpierw nasadzone zostały tam robinie akacjowe, potem w tysiącach liczone krzewy róż. Wszystko jednak wskazuje na to, że ulica ta nie ma szczęścia do zieleni – przekazuje Jadwiga Stiborska, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich.

Cztery robinie akacjowe padły ofiarą dewastatora. Drzewa nasadzone wiosną bieżącego roku zostały przez kogoś ścięte

– dodaje Stiborska.


fot. ZDM (Miejsce po drzewach)

Drogowcy wskazują też, że zagrożenie dla rosnących w pasach drogowych tej ulicy krzewów róż stanowią ustawiane tam pojemniki na odpady i worki komunalne.

fot. ZDM (Niszczenie zieleni)

Podobny los spotyka świeżo posiane trawniki. Zielono i kolorowo będzie tylko wtedy, gdy wspólnie będziemy dbać i szanować zieleń – zaznacza rzeczniczka ZDM.

(żms)/ZDM w Gliwicach
fot. ZDM w Gliwicach

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Jan Paweł Jr.

To już wieś, a nie miasto. Po co w ogóle tam inwestować miejską kasę? Po śladach widać, że nie niszczą piesi, tylko kierowcy – święty sort szkodników.

Marcin

Pewnie uwierzyli w mityczną Św. Przepustowość. Może im się wydaje, że jak będą niszczyć zieleń, to miasto dobuduje 2 pas dla “mistrzów prostej” i “miłośników nocnych wyścigów”.

Spiderman

To miejsce to nie jest wjazd na budowę obwodnicy Daszyńskiego-Sowinskiego?

zwykłyman

Dokładnie tak, przynajmniej to co pokazano na ostatniej fotografii, no ale tak się dzieje kiedy Orlen wykupuje gazety, spada jakość dziennikarstwa.

Sylwester

Zawsze mozesz wejść ,,Na temat” i poczytać ulubioną prasę,nie wydasz nawet złotówki.

zwykłyman

Szkopuł w tym, że nie mam “ulubionej prasy”.

Cliper

Przy okazji tego artykułu warto dodać o autach ktore rozjezdzaja nowe nawierzchnie przy giełdzie samochodowej-ciekawe ze straż miejska toleruje ten proceder a widzę ze często jeżdżą podczas niedzielnej pielgrzymki

mietek powroźny

Straż miejska toleruje również rozjeżdżanie pasów zieleni na Tarnogorskiej na wysokości niezależnego serwisu Opla, na Kozielskiej na wysokości os. Gwardii i w wielu innych miejscach. Ale żeby być sprawiedliwym powiem, że na swoim koncie mają też udane interwencje.

Urko

Słowo klucz : BARIERY . Nie barierki . BARIERY. Zaminowane i pod prądem Plus kamery ( nie mylić z “Kamera +” )
Sorry. Takiego mamy suwenira.

Zyga

Że niby w Żernikach jest inaczej? hehehe

Ad

Piłeś? Nie pisz!

ers

To w Polsce niestety normalność. Często widzę, że komuś przeszkadzają nasadzenia przede wszystkim drzew. Wpisuje się to w ogólny klimat w kraju. Drzewa są be, beton jest cool.

Bana

W latach 30-tych XXw Raudauerstrasse była zadrzewiona co widać na jednej z starszych widokówek Gleiwitz.

gliwicki mgr

A po co ludziom drzewa? Wdychać spaliny, depopulacja ma być!

futurysta

Najlepszy dla depopulacji jest hamulec demograficzny 500+.

gmG

Od dawien dawna Straży Miejskiej , policji nie interesuje parkowanie dużych samochodów w miejscach niedozwolonych (chodniki pobocza itp.). Jeżdżą misie ze SM i nie widzą że jeśli zdewastowano trawnik to znaczy że ktoś tam parkuje i nawet jak go w tym momencie nie ma to dojedzie. Daszyńskiego od Biedronki w stronę Ostropy po prawej stronie to prywatne posesje z własnym podwórkiem ale parkowanie odbywa się na trawniku a dojazd do miejsca parkowania po chodniku. Historia parkowania rozpisana jest błotem i połamanymi krawężnikami i co SM tego nie widzi. Dalej Tokarska ograniczenie tonażu do 2,5 tony a 20-tonwka zaparkowana na poboczu… Czytaj więcej »

Obserwujący

Wiadomo kto niszczy,suweren.Suweren ma w nosie własność publiczną czyli niczyją.
Co się tak urzędasy dziwujecie?suwerena glajwickiego nie znacie? wysłać patrol straży miejskiej i niech obserwują i wlepią mandaty.Da się, tylko trzeba chcieć.

Obserwator cyrku

A kto będzie pieszo dymał po wygwizdowie, jeśli łapanie przestępców z maseczkami pod nosem w centrach handlowych jest na topie? A i w **** cieplej państwu strażnikom.

Rozalia

Sądzę, że te wycięcia zrobił ten sam kto powycinał 2 tygodnie temu kilkadziesiąt drzew na ulicy Płowieckiej.

Imiu

Aaa te co stały w donicach nad DTŚką to już znaleźli winnego Staszka ZATO?

gmG

Pani rzecznik, jedno pytanie: czy projektanci i wykonawcy wiedzą że pojazdy przy skręcie poruszają się po łuku. Profile wszystkich zjazdów wykonano natomiast pod kątem prostym i czasem po prostu niemożliwością jest zmieścić się w świetle zjazdu nie zaczepiając o trawnik.

Kasia Szota

To niewidzialna ręka tratuje zieleń, nie każdy lubi zielen

Bart

A co robi straż miejska ? To oni są do ścigania takich spraw do roboty panowie i panie a nie tylko się w mediach lansować.

Darek

Może po prostu te drzewa są tam zbędne, mieszkańcy ucieszyli by się bardziej z zatoczek parkingowych?

wszystko na opak

No właśnie, na i za parcelami przy ul. Daszyńskiego jest dużo zieleni a brakuje miejsc parkingowych, drzewa przy ul. Daszyńskiego są zbędne, więc niech miasto likwiduje parkingi w centrum miasta a w miejsce po nich niech nasadza tam zieleń bo właśnie mieszkańcy centrum na brak tej zieleni narzekają.

wieslaw

Zielono i kolorowo… a może nawet tęczowo? Dziękuje, wolę szarość niż zielono, zielonych lub kolorowych. Jeśli pani rzeczniczka tak lubi kolory, to niech sobie nasadzi drzewka przed swoim domem.

parKing

Wróć do jaskini.