Kto startuje w wyborach? Gdzie i kiedy głosujemy w Gliwicach? Niezbędnik wyborczy


Wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę, 13 października. Lokale wyborcze będą czynne w godzinach od 7:00 do 21:00. W Gliwicach głosujemy na kandydatów zgłoszonych przez 6 komitetów do Sejmu, 2 komitety do Senatu.

💡Sprawdź, gdzie oddać głos. W geoportalu wyborczym wystarczy podać tylko adres zamieszkania.

W wyborach do Senatu w naszym okręgu (nr 70 obejmujący obszary powiatów: gliwicki, tarnogórski oraz miasta na prawach powiatu: Gliwice) o mandat ubiegają się: Zygmunt Frankiewicz (Koalicja Obywatelska) oraz Krystian Probierz (Prawo i Sprawiedliwość).


Do Sejmu w okręgu nr 29 (obejmującym obszary powiatów: gliwicki, tarnogórski oraz miast na prawach powiatu: Bytom, Gliwice, Zabrze) o mandat posła ubiega się 108 kandydatów. Każdy komitet wyborczy wystawił po 18 osób. Do objęcia jest 9 mandatów.

Lista numer 1 – KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. PILOT Andrzej Antoni (pracownik samorządowy, Tarnowskie Góry)
2. KARWOT Anna Zofia (prawnik, Chudów)
3. KOCUJ Wojciech Antoni (nauczyciel specjalista terapii pedagogicznej, Nowa Wieś Tworoska)
4. ŚWITAŁA Mirosława Janina (asystent osoby niepełnosprawnej, Bytom)
5. WILK Zygmunt (przedsiębiorca, Bytom)
6. BARAN Andrzej Henryk (położny, Łaziska Górne)
7. JARZYŃSKA Agnieszka Małgorzata (architekt, Gliwice)
8. STEFAŃSKA Agnieszka (przedsiębiorca, Radzionków)
9. SITARSKI Łukasz Marek (przedsiębiorca, Nieborowice)
10. POCHEĆ Krystyna Bożena (pilot wycieczek, Zabrze)
11. PIŁAT-GRUSZKA Agnieszka Maria (inżynier nadzoru inwestorskiego, Bytom)
12. SALMERI Claudio (doktor językoznawstwa, Zabrze)
13. MATUSZEK Krzysztof Kazimierz (rzeczoznawca majątkowy, Zabrze)
14. ZAPIÓR Małgorzata (prawnik, Katowice)
15. KRUCZEK Józef (elektryk, Gliwice)
16. JASIURA Dawid Rafał (muzyk, Zabrze)
17. JONIEC Krzysztof Marek (urzędnik samorządowy, Zabrze)
18. KRUPA Joanna Grażyna (spawacz, Zabrze)

Lista numer 2 – KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. BORYS-SZOPA Bożena Teresa (prawnik, Katowice)
2. SZARAMA Wojciech Piotr (adwokat, Bytom)
3. PYZIK Piotr Mieczysław (politolog, Gliwice)
4. GONCIARZ Jarosław Włodzimierz (specjalista zastosowań informatyki, Gliwice)
5. OLSZEWSKI Tomasz Jan (adwokat, Tarnowskie Góry)
6. KUBICA Józef Jan (inżynier leśnictwa, Tarnowskie Góry)
7. DZIUK Barbara Anna (ekonomista, Tarnowskie Góry)
8. PRZEDPEŁSKI Zbigniew Jerzy (inżynier mechanik, Bytom)
9. BORÓWKA Anna Joanna (psycholog, Zabrze)
10. KOWALSKI Bartłomiej Leszek (dyrektor marketingu, Gliwice)
11. ŻAK Paweł (inżynier inżynierii środowiska, Knurów)
12. SIEBIATA-TOMCZYK Dorota Regina (położna, Bytom)
13. ILEWSKI Adam (specjalista do spraw logistyki, Zabrze)
14. KOŁODZIEJ-PTAK Krystyna Stanisława (inżynier inżynierii środowiska, Pyskowice)
15. REISS Ferdynand Wilhelm (nauczyciel akademicki, Zabrze)
16. CEBULA Ewelina Sylwia (inżynier organizacji i planowania produkcji, Łany)
17. PATOŃ Piotr Jerzy (elektromonter instalacji elektrycznych, Bytom)
18. KOGOWSKA-PIASECKA Elżbieta Izabela (nauczyciel matematyki, Gliwice)

Lista numer 3 – KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

1. NOWICKA Wanda Hanna (filolog klasyczny, Warszawa)
2. WITASIK Rafał Leszek (ekonomista, Częstochowa)
3. SŁANIA Barbara Joanna (socjolog, Bytom)
4. KROCZEK Wacław Jan (lekarz dentysta, Tarnowskie Góry)
5. FILIPEK Andrzej (nauczyciel wychowania fizycznego, Radzionków)
6. GWIAZDA Aleksander Stanisław (nauczyciel akademicki – nauki techniczne, Gliwice)
7. MROZOWSKI Konrad (elektryk budowlany, Gliwice)
8. MRACHACZ Paweł Józef (urzędnik, Tarnowskie Góry)
9. MICHALSKA Dorota (właściciel małego sklepu, Gliwice)
10. PAUL Joanna Jolanta (specjalista ds. bezpieczeństwa, Sośnicowice)
11. SKRZYPULEC-SITEK Teresa Ewa (technik transportu kolejowego, Gliwice)
12. LIPCZYK Marek Andrzej (księgowy, Gliwice)
13. MATYSEK Ksymena Honorata (politolog, Tarnowskie Góry)
14. PRZYBYLSKA-CZAJKOWSKA Barbara Ewa (nauczyciel akademicki, Tarnowskie Góry)
15. KRASZYNA Leszek Aleksander (ekonomista, Zabrze)
16. MIODEK Jan Jerzy (inżynier mechanik, Tarnowskie Góry)
17. PIECHATZEK Kasper (filolog języka nowożytnego, Zabrze)
18. CZUBAK Jan Kazimierz (urzędnik, Bytom)

Lista numer 4 – KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

1. DZIĘBOWSKI Sebastian (terapeuta ds. uzależnień, Zabrze)
2. MILCZYŃSKI Cezary Kazimierz (historyk, Gliwice)
3. KANDZIOR Maciej Bartłomiej (ekonomista, Knurów)
4. TOCZEK Ewa Grażyna (ekonomista, Kamieniec)
5. JAGIEŁKA Jacek Franciszek (elektronik, Bytom)
6. HAWRYLUK Dominika (fotograf, Knurów)
7. ZAPOTOCZNA Bogusława Maria (psycholog, Katowice)
8. TRUŚ Bartłomiej Marcin (programista aplikacji, Gliwice)
9. ŻMUDA Jarosław Piotr (ekonomista, Gliwice)
10. KRZYWOSZYŃSKI Janusz Jacek (przedsiębiorca, Gliwice)
11. DZIUBA Maria Jadwiga (pedagog, Gliwice)
12. TEODORCZAK Robert Piotr (prawnik, Gliwice)
13. TUZINEK Danuta (rolnik, Łubie)
14. KAMIŃSKA-TRUŚ Bożena Grażyna (lekarz, Gliwice)
15. JANISZEWSKA Jolanta Barbara (przedsiębiorca, Bytom)
16. CHABER Karolina Anna (renowator zabytków architektury, Bytom)
17. ĆWIKLIŃSKI Dominik Jan (politolog, Toszek)
18. BARTOSIK Waldemar Paweł (ekonomista, Bytom)

Lista numer 5 – KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

1. GOLBIK Marta Joanna (ekonomistka, Gliwice)
2. SZUMILAS Krystyna Maria (poseł, Knurów)
3. GŁOGOWSKI Tomasz Marian (nauczyciel akademicki, Tarnowskie Góry)
4. KOBYLIŃSKI Paweł Bronisław (przedsiębiorca, Gliwice)
5. PSZONAK Marek Jan (urzędnik samorządowy, Gliwice)
6. OLICHWER Tomasz Andrzej (filolog polski, Zabrze)
7. MARCINIAK Jarosław Krzysztof (działacz społeczny, Zabrze)
8. PINKAS Marek Andrzej (inżynier urządzeń cieplnych, zdrowotnych i ochrony powietrza, Nakło Śląskie)
9. GAWENDA Krzysztof Piotr (przedstawiciel władzy samorządowej, Bytom)
10. REWKOWSKI Tomasz (kierownik regionu sprzedaży, Wielowieś)
11. WYGODA Zbigniew Jacek (lekarz, Gliwice)
12. RESPONDEK Norbert Jan (kierowca-mechanik pojazdów samochodowych, Bytom)
13. JUSZCZAK Natalia Roksana (technik ekonomista, Miasteczko Śląskie)
14. NIERYCHŁO Ewa Anna (przedsiębiorca, Tąpkowice)
15. KRONSTEDT Justyna Anna (inżynier ochrony środowiska, Zabrze)
16. WIĘCKOWSKA Urszula Maria (nauczyciel, Gliwice)
17. DZIUK Jolanta Zdzisława (ekonomista, Bytom)
18. JODLIŃSKI Leszek Janusz (menedżer kultury, Gliwice)

Lista numer 8 – KWW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY

1. RABUS Robert Stanisław (pedagog, Bytom)
2. PAJĄK Jan Józef (elektryk, Gliwice)
3. KARNÓWKA Marlena Marzena (politolog, Tarnowskie Góry)
4. RZEPLIŃSKI Robert (technik ochrony środowiska, Gliwice)
5. DZIUK Justyna Agnieszka (pedagog, Tarnowskie Góry)
6. DITTRICH Grzegorz (historyk, Zabrze)
7. STERNIK Mirosław Wiesław (elektronik, Gliwice)
8. PARKITNY Janusz Władysław (elektromonter, Potępa)
9. KLIMOROWSKA Sandra Barbara (pracownik socjalny, Zabrze)
10. SZYMAŃSKA Agnieszka Monika (technik hotelarstwa, Bytom)
11. MADEJSKA Sylwia Barbara (ekonomista, Bytom)
12. KRZEMPEK Tomasz Jan (stolarz, Tarnowskie Góry)
13. GRIEGER Małgorzata Ewa (ekonomista, Nowe Chechło)
14. KURYLAS Maciej Paweł (nauczyciel wychowania fizycznego, Piekary Śląskie)
15. GŁOGOWSKA Agata Ernestyna (pedagog, Tarnowskie Góry)
16. GRUSZKA Zawisza Radosław (technik automatyk, Zabrze)
17. PAPROCKA Halina (nauczyciel wychowania fizycznego, Bytom)
18. GAJOWIAK Krzysztof Jan (górnik, Bytom)