Dlaczego ktoś dewastuje miejskie rowery? W jeden weekend znaleziono 5 zniszczonych pojazdów

Gliwicki Rower Miejski okazał się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Niestety, to co dla jednych jest sporym udogodnieniem i atrakcją, inni traktują jako okazję do kradzieży lub zwykłej bezsensownej dewastacji.

Jak donosi Straż Miejska, wzrasta liczba liczba porzuconych, często zdewastowanych rowerów. [perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Tylko w miniony weekend strażnicy miejscy znaleźli 5 zniszczonych rowerów na ul. Szarej w Gliwicach, o czym niezwłocznie poinformowali operatora.[/perfectpullquote]

Wypożyczenie roweru nie jest anonimowe, żeby tego dokonać, należy zarejestrować się w systemie. Przypadki celowej dewastacji czy porzucenia prawdopodobnie zdarzają się więc po kradzieży jednośladu.

O ile rozlokowanie rowerów na stacjach firma Nextbike może sprawdzić za pomocą systemu, to o porzuconych czy uszkodzonych pojazdach najlepiej od razu informować operatora. Można tego dokonać wysyłając wiadomości na fanpage’u Nextbike na Facebooku, wiadomości e-mail na adres Biura Obsługi Klienta lub dzwoniąc na infolinię.
Informację można też przekazać dyżurnemu Straży Miejskiej w Gliwicach pod numerem telefonu 986.

DRODZY CZYTELNICY! TRWA CISZA WYBORCZA. DO ZAKOŃCZENIA WYBORÓW WSZYSTKIE WASZE NOWE KOMENTARZE BĘDĄ MODEROWANE, MOGĄ WIĘC UKAZAĆ SIĘ Z OPÓŹNIENIEM. KOMENTARZE MAJĄCE CHARAKTER AGITACJI ZOSTANĄ OPUBLIKOAWANE PO ZAKOŃCZENIU CISZY WYBORCZEJ.

Przy okazji, warto też przypomnieć, że dobrą praktyką służącą zwróceniu uwagi na niewidoczną na pierwszy rzut oka awarię jednośladu jest przekręcenie siodełka w kierunku przeciwnym od normalnego ustawienia. Dzięki temu kolejni użytkownicy są informowani, że pojazd nie nadaje się do użytku.

fot. SM Gliwice