Dlaczego ktoś dewastuje miejskie rowery? W jeden weekend znaleziono 5 zniszczonych pojazdów

Gliwicki Rower Miejski okazał się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Niestety, to co dla jednych jest sporym udogodnieniem i atrakcją, inni traktują jako okazję do kradzieży lub zwykłej bezsensownej dewastacji.

Jak donosi Straż Miejska, wzrasta liczba liczba porzuconych, często zdewastowanych rowerów.

Tylko w miniony weekend strażnicy miejscy znaleźli 5 zniszczonych rowerów na ul. Szarej w Gliwicach, o czym niezwłocznie poinformowali operatora.

REKLAMA

Wypożyczenie roweru nie jest anonimowe, żeby tego dokonać, należy zarejestrować się w systemie. Przypadki celowej dewastacji czy porzucenia prawdopodobnie zdarzają się więc po kradzieży jednośladu.

O ile rozlokowanie rowerów na stacjach firma Nextbike może sprawdzić za pomocą systemu, to o porzuconych czy uszkodzonych pojazdach najlepiej od razu informować operatora. Można tego dokonać wysyłając wiadomości na fanpage’u Nextbike na Facebooku, wiadomości e-mail na adres Biura Obsługi Klienta lub dzwoniąc na infolinię.
Informację można też przekazać dyżurnemu Straży Miejskiej w Gliwicach pod numerem telefonu 986.

Przy okazji, warto też przypomnieć, że dobrą praktyką służącą zwróceniu uwagi na niewidoczną na pierwszy rzut oka awarię jednośladu jest przekręcenie siodełka w kierunku przeciwnym od normalnego ustawienia. Dzięki temu kolejni użytkownicy są informowani, że pojazd nie nadaje się do użytku.

fot. SM Gliwice

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Dym

Miasto monitorowane, a sprawców znaleźć nie można?

yrf

też mnie to zawsze zdumiewa i zastanawia, po co zatem są kamery, bo chyba nie służą, a kosztują… :/

Dominik

kamery są głównie na na skrzyżowaniach w centrum i w razie wypadku mogą pomóc określić winę. nie widziałem za dużo kamer w okolicach szarej ;p

erwka

a gdzie to w ogóle jest ?

asdf

Boczna Jagiellońskiej.

Cliper

Co tu komentować..imbecylowi jest obojętne co niszczy
Chciałbym żeby bandziorów schwytano i srogo ukarali

Krzysztof Kononowicz

Nasza komunikacja jest bardzo, bardzo słaba… Rowery nie nadają się do użytku. Żeby nie było bandyctwa i niczego nie będzie niczego co sie stałosie w Gliwicach? Dewastatorzy i wandale będą przez policję surowo karani: za alkohol, za papierosy, za wszystko! Proszę o oddanie na mnie głosu! Dziękuje!

A co

Do powyższego tekstu należy dodać istotne zdanie. W GLIWICACH STRAŻ MIEJSKA PRACUJE TYLKO DO GODZ 20……………..Zdanie istotne dla wandali jak również zgłaszających wykroczenia tych to wandali.

Beton

Cyt: “Tylko w miniony weekend strażnicy miejscy znaleźli 5 zniszczonych rowerów ”
To jak to jest z tą strażą? Pracują w weekendy, czy nie ?

Antonio

Łapią i karają, ale kultularnie spożywających chłodne piwko przed swoją brama, bo tam gdzie są potrzebni to boją się podejść więc ujdaja że nie widzą.

Sherlock

Oczywiście zawsze znajdzie się jakiś buc, który sprowadzi dyskusję do poziomu, kto jest przyjezdnym i skąd, kto jest czyim potomkiem … i zaraz jest weselej na forum. 18 wpisów i ani jednego próbującego wyjaśnić przyczynę. Jedynie licytacje, kto jest największym chamem w mieście. Nie korzystam z tego systemu, więc nie wiem, czy ramy tych rowerów są aluminiowe czy stalowe, ale podejrzewam, że są stalowe. Na zdjęciu widzę rower pozbawiony cech bojowych – brak sztycy, kierownicy, kół, które to części są aluminiowe. Koszyk zawsze się przyda. Stopień dewastacji ramy sugeruje, że pozbawianie roweru tychże akcesoriów odbywało się bez użycia specjalistycznych narzędzi,… Czytaj więcej »

rrolch

masz na myśli obiad składający się z treści płynnej, będącej wynikiem fermentacji.

Sherlock

Najprawdopodobniej tak

scypion

Dziwny problem. Operator powinien mieć dane o klientach, którzy jako ostatni używali porzucone i zniszczone rowery. Jeżeli tak nie jest powinien szybko uzbroić się w takie informacje. I niech nikt nie próbuje zasłaniać się RODO, bo to jest skandal, żeby ktoś bezkarnie niszczył nasze wspólne mienie. Każdy, kto zobaczy takiego debila powinien natychmiast powiadomić straż miejską, / policję / operatora roweru miejskiego. Osobiście dałbym w ryj i połamał ręce a potem wezwał pogotowie.

asdf

“Wypożyczenie roweru nie jest anonimowe, żeby tego dokonać, należy zarejestrować się w systemie. Przypadki celowej dewastacji czy porzucenia prawdopodobnie zdarzają się więc po kradzieży jednośladu. “

Cc

Gównarzeria z Szarej i trójkąta umieją otwierać zabezpieczone rowery. Niechciane wywalają na terenie huty. Codziennie można jeden przynajmniej znaleźć. Zgłaszając straży miejskiej, dowiadujemy się, że powiadomią operatora. I tak rower leży ze 3 dni. Gdyby straż miejska przejechała się wieczorami po tej dzielnicy to raz dwa by wyłapali gówniarzy i z głowy, no ale to trzeba chcieć.

Tacy jesteśmy, chcielibyśmy inaczej, ale głupota zalewa Polskę.
Zastanawiam się jak karać takich idiotów, bo to trzeba tępić i to zdecydowanie.
Elegancka,młoda kobieta z 4-5 letnim dzieckiem na Czechowicach, wsadza dziecko na stół do ping-ponga, a mały kopie w stalową siatkę i nic….. mamusia nawet nie drgnęła….

cyklista

Prześledź komentarze nienawistne rowerom i rowerzystom a krąg podejrzanych się zacieśni.

-we

Ampuła?

terowerysta

na 100%.ON!!!

szczery

ktoś poprostu potrzebował kola i siodelko….tak trudno zrozumieć,u nas w kraju dalej sie kradnie co sie nawinie….

Najlepiej usunąć wszytko co człowiek z miasta może wypożyczyć lub użyć,gdy nie będzie niczego może ludzie zaczną myśleć o tym,że czasami warto uszanować dobro publiczne.

A potem komentować będą że w mieście nic nie ma

A potem jak kogoś złapią, to i tak jest mała szkodliwość czynu:P. Albo jest niewypłacalny, to jest bezkarny (tak jak wszystkie żule przedsklepowe :P)

Jeśli był wypożyczony to wiadomo kto… Jeśli został wyrwany ze stacji to już jest problem, się jest monitoring Czyż nie tak??? A jeśli monitoring nic nie wskazuje znaczy jest bezskuteczny i daje innym do myślenia że można być bezkarnym

prosty_gliwiczanin

Monitoring nie wystarczy, może kiedyś w użyciu będą policyjne drony, którym będzie można śledzić sprawców.

Przeraża mnie że już chyba tylko w naszym kraju w cenie jest chamstwo, cwaniactwo i niszczenie tego co nie moje. Nie szanujemy otoczenia. Ani innych ludzi ani rzeczy. Liczy się egoizm. Daleko tak nie zajdziemy….

jaro

podziękujmy dzisiejszym 45 latkom. bywalcom swego czasu Rynku i okolicznych knajp. pszczyńskiej, potomkom zwózki na Kopernika, Sośnicy, Łabęd – za wychowanie niezłego bydełka
młodzież wyklęta

Beton

@jaro. Czyżbyś znał sytuację z własnego doświadczenia ? Tylko czy jesteś45 latkiem, czy wychowanym bydełkiem ?

erwka

W Rybniku jakos nie ma takiego bydła. sa place zabaw. pluskadełka. nowe elewacje ., u nas ? eh

gorol z kieleckiego

Bo tam jest więcej goroli niż tubylców i dlatego jest mniej patologii.

A co

Gorole co “przyjechali na jednym kole” to są w Jastrzębiu W Rybniku ich nie ma.

MariannaA

Chyba Cię pogięło, poltoniu. W Rybniku 80% to nasi, w Gliwicach 99% to wy: gorolstwo, chadziajstwo i polactwo.

lucio78

Do Marianna A Tak Polska wygląda za Pisu piszesz jak Typowa szowinistyczna Baba który mąż cierpi na depresję Baby z ŻERNIK lub Kleszczowa

Czyżby miała nadejść jakaś konkurencja? Taksówki się palą, biura się pala… A co? Mafii rowerowej nie wolno? Karać Karać i obciążać!

Mało to debili po dopalaczach

zlikwidować nie szanują więc nie będzie

Nic nie może być w tym miescie bo zniszczą ukradna. Nogi takim z dup.. powyrywac

Taki był w zeszłym tygodniu na placu Focus… smutne to :(

Ampuła

Na każdą rzecz można patrzeć z dwóch stron. Rozgłaszana szumnie barwnymi wykresami, wprost niewiarygodna popularność wozideł miejskich roweropodobnych doprowadziła do ich wzmożonego zużycia. Ktoś, na kogo losowo padło “ostatnie wypożyczenie” i wozidło rozpadło mu się pod tyłkiem na Szarej, po prostu porzucił je w akcie bezsilnej dezaprobaty. Poszedł po kolejne. I tak pięć razy z rzędu. Organizator lokalnego ultra-sukcesu wozidłowego powinien teraz dołożyć wszelkich starań, żeby odnaleźć tego nieszczęsnego “użytkownika systemu” i uhonorować go godnie – nie tylko za wiarę trudną do zachwiania, ale i za fizyczny trud związany z pięcioma nieudanymi próbami przejazdu ul. Szarą. Ta historia ma w… Czytaj więcej »

Kiedyś zwróciłam uwagę osobie, która wyrzuciła papierek na chodnik, że dwa metry dalej jest kosz na śmieci. Zostałam zbluzgana. Od takich drobiazgów się zaczyna :(

w okolicach pogotowia ratunkowego są codziennie porzucone rowery miejskie. Nawet jeden tandem się znalazł.

Rozum

Kto dewastuje rowery z napisem Juwentus na ramach ? Zaprzyjażnieni z AC Milan kibice Piasta.

skw

To pewnie niszczą ludzie z KODU lub tzw Obywateli RP

Przecież maja dane kto wypożycza to tak trudno znaleźć osobę i ja obciążyć