Ławki z oparciem przyciągają patologie społeczne? Będzie protest mieszkańców Zatorza

Na skwerze przy ulicy Poniatowskiego znajdują się ławki, jednak usunięto im oparcia. Powód: wygodne siedziska powodowały, że miejsce to było atrakcyjne dla “biesiadujących pod chmurką”.

– 27 lipca w godzinach od 17.00 do 19.00 społeczność z Zatorza planuje zgromadzić się na skwerze przy ulicy Poniatowskiego (na wysokości Cmentarza Żydowskiego), by na świeżym powietrzu zwrócić uwagę na problem, który został zbagatelizowany przez władze Miasta Gliwice – informuje “Nasze Zatorze – serwis internetowy” w portalu facebook.com

W kwietniu tego roku na wniosek mieszkańców, Rada Osiedla Zatorze zwróciła się z prośbą do Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych o montaż oparć przy ławkach zlokalizowanych na skwerku, gdzie ludzie starsi spędzają wiele czasu. Brak tego elementu powoduje szybsze męczenie się korzystających z nich osób.

Sprawa została przekierowana do Wydziału Przedsięwzięć Gospodarczych i Usług Komunalnych. Naczelnik wydziału Mariola Pendziałek odpowiedziała gliwiczanom, że w najbliższym czasie nie planuje się montażu oparć, gdyż zdemontowano je celowo, z powodu “odbywających się tam biesiad”.

– Odpowiedź Pani Naczelnik w żaden sposób nie usatysfakcjonowała mieszkańców oraz przedstawicieli Rady Osiedla. Jeśli ławki z oparciami przyczyniają się do rozwoju patologii społecznych to może w całym mieście powinno się je zdemontować? A może Straż Miejska powinna rzetelniej wykonywać swoją pracę i zadbać o ciszę i porządek na skwerach, w parkach itp.? – pytają retorycznie mieszkańcy osiedla.

To jest taki krzyk rozpaczy, że my jako mieszkańcy jesteśmy bagatelizowani. Tu nie chodzi tylko o ławki. Koresponduję z miastem w wielu innych sprawach i mówiąc delikatnie, urzędnicy w wielu przypadkach zwyczajnie nas zbywają

– komentuje Wiesław Golec, wiceprzewodniczący Zarządu Osiedla Zatorze. – Przykładowo to jak zostaliśmy potraktowani w kwestii budżetu obywatelskiego, gdy zadania zostały odrzucone z nieadekwatnymi do rzeczywistości uzasadnieniami – dodaje wiceprzewodniczący.

Na skwerze na gliwiczan, którzy zjawią się na zgromadzeniu, czekać mają krzesła, będzie także okazja aby porozmawiać z innymi mieszkańcami Zatorza i napić się np. kawy. W trakcie spotkania będą zbierane podpisy pod wnioskiem o montaż oparć.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Hans
Hans
I to jest to co kiedyś opisywałam.Nagminne karanie ludzi “NORMALNYCH” ,nie wyciąganie konsekwencji w stosunku do patologii,tylko “jeden za wszystkich-wszyscy za jednego”.Straż Miejska powinna zostać zdelegalizowana!!!! Tydzień temu w Parku Chopina w czasie występów artystów,na ławkach spała patologia,na każdej ławce “1 patol”,ludzie nie mieli gdzie usiąść,ktoś się zdenerwował i w końcu zadzwonił po straż.I owszem podjechali,podeszli,pobudzili “nagazowanych” ludzi,uprzejmie ich poinformowali,że tak nie można……….krew człowieka zalewa,ręce opadają.My mieszkańcy stawiamy pytanie i odpowiedź: jeżeli Straż Miejska nie może w żaden sposób skuteczny walczyć z takim elementem jaki opisujemy,bo nie mogą nic zrobić takim ‘koneserom flach”,lub im się to nie opłaca czy nie… Czytaj więcej »
ania
ania

Niewiarygodna glupota. To tak jakby powiedziec, ze trzeba zlikwidowac noże, bo mordercy podcinają gardła. Juz pozamykali smietniki i teraz smietniki są czysciutkie w srodku, a ci co zapomnieli kluczyka zostawiaja mnóstwo smieci na zewnątrz. Wywalic tą bandę z UM.

Bożena Huć
Bożena Huć

Wszystkim facetom poobcinać … gdyż mogą być one użyte (a są na to dowody) w niecnym celu

TiRówka
TiRówka

Wszystkim kobietom pozaszywać usta…..gdyż mogą być one użyte (a są na to dowody) w niecnym celu.

Loża szyderców
Loża szyderców

@Bożena Huć: Przyjąć uchodźców islamistów, wprowadzić prawo szariatu – jak się samotnie będą pałętać kobieciny to muszą się liczyć z “wzbogaceniem” kulturowym. Tak na wszelki wypadek “jakbyco” to będzie ich wina.

Krystyna Wieczorek

A moze urzędnikom zafundować taborety i niech siedza nanich 8 godz a nie nawygodnych fotelach

heli1b
heli1b

Bardzo dobry pomysł. Być może zlikwidowałoby to patologię w urzędach.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@heli1b: …To trzeba by było przerobić siedziska na “krzesła madejowe”.

Bożena Huć
Bożena Huć

Oj, nie można tak. Urzędnik musi mieć pod d..ką miękko i wygodnie wymoszczone, bo inaczej będzie to niezgodne z przepisami, no i stres spowodowany taką niewygodą mógłby przenieść się na stosunek urzędnika do petenta.
Ponad to taborecik musiałby mieć 5 nóżek na kółeczkach

tomek
tomek

Patologia zaawansowana. W um zwykly szarak pracy nie dostanie. Mamusie o coreczki zadbaly…ciocie itp uklady….itd

Zbyszek
Zbyszek

A gdzie jest STRAZ MIEJSKA ?!?!!!!

Erno Rubik
Erno Rubik

Pilnuje kostki lub kradnących kostkę

Analityk
Analityk
Gliwicki ratuszowy urzędas walczy skutecznie o tytuł kabotyna Europy ! Ba.Świata i okolic.Osobiście ławeczkowych pijaczków nie trawię ale…No właśnie ale.Na jakiej zasadzie jakim prawem urzędnik dokonuje selekcji,gradacji obywatela na pijącego,ruchajacego czy wypoczywającego na ławce.Gzie konsekwencje ponosi wypoczywający.Jaka jest ławka ruchajacemu i pijącemu jest wsjo ryba.Ale skoro urzędas gliwicki uważa, że czyni słusznie i skutecznie ,zaptyam.Dlaczego oparcia posiadają ławki pełne meneli pod Zamkiem przy MOPsie.Dlaczego oparcia mają ławki pełne meneli na skwerku (róg Dunikowskiego i Wrocławskiej) przy PCKu.Wreszcie dlaczego oparcia mają ławki pełne meneli na wysokości ul Wrocławskiej przy placu Marionetki (Grunwaldzki) .Odpowiem .Bo są nowe i mają oparcia.A te o… Czytaj więcej »
Jaś
Jaś

Proponuje w domach też usunąć oparcia bo to patologia śmiechu warte to ludzie mają cierpieć przez pijusów bo miasto nie daje rady

Pomyslowy Dobromir
Pomyslowy Dobromir

Kiedyś był “Turniej miast” teraz proponuję “Turniej osiedli” pod nazwą Podłóż świnię sąsiadowi.Zasponsoruj ,postaw na osiedlu sąsiednim ławki z oparciami.Niczym szczury za fujarką menele wyniosą z twojego osiedla do sasiedniego.Wiem JESTEM GŁUPI ! Czyżby ?Myślę w kategoriach rozumowania urzędasa z ratusza.A on głupi być nie może.

Michał Topolski

Największą patologią są sami urzędnicy.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Mihał Topolski: tak to już jest jak patoligiczna mniejszość wpływa na życie przyzwoitej większości. To już chyba taka nowoczesna tradycja.

A co
A co

E tam oparcia przyciągają.Za redakcją na kultowym murku obok śmietnika oparć brak.A siedzą piwko piją.Przechodzaca rzadko Śmiesz Miejska mijając ten rejon zawsze “liczy gołębie na dachach”

A co
A co

BRAWO STRAŻ (tym razem nie Śmiesz Miejska) MIEJSKA !!! Około godz .18,15 podjechali pod opisany murek bez oparcia i zgarnęli pijące menelstwo.Przyjężdzajcie codziennie.Robota lekka, latwa i przyjemna.Gwarantuje każdorazowo 100% prawdopodobieństwo “trafienia” Dziękuję ! Tylko mam wątpliwości czy powinienem za wykonanie pracy dziękować.

Wasz Franek
Wasz Franek

W tym przypadku decyzyjny urzędnik postąpił słusznie.Słusznie,w trosce o zdrowie mieszkańców.Wypoczyać pomiędzy nitkami dwóch ruchliwych ulic ? Idiotyzm.W pobliżu jest lasek z ławkami tradycyjnymi oraz trzy skwerki.Postąpił słusznie i oszczędnie.Wszystkie nowo instalowane ławki będą bez oparć.Bo tańsze.Hala Bankrut jak kania dżdżu dookoła o oszczedności woła.

Ewa Janosz

Taka argumentacja to szczyt głupoty. Jeśli tak urządnicy chcą walczyć z patologią to skuteczniejsze będzie zabranie siedzisk a pozostawienie samych oparć. To tak jak wspierać sprzedaż alkoholu ale zakazać sprzedaży kieliszków! Przecież jest chyba Straż Miejska, która powinna pilnować porządku w tym mieście! Ławki powinny być wygodne i posiadać oparcia. Niech ktoś pomyśli o starszych ludziach, których sporo mieszka w tej okolicy. Wygodne ławki dają im możliwość spotykania się z innymi, Zabierając im tę możliwość urzędnicy przyczyniają się do ich izolacji w domach. :(

Tomasz Mihal

Ja bym raczej powiedział,że sprzedaż alkoholu,bez butelek…wszystko lane z dystrybutorów,a ludzie powinni przychodzić ze swoimi pojemnikami,butelkami itp,a brak kieliszków,czy szkła do nalewania trunków i ich zakaz sprzedaży nie utrudni spożycia,bo zawsze można pić z butelki :-),a bezpośrednio z dystrybutora to raczej poroniony pomysł,jak to,że likwiduje się oparcia dla ławek i nie w tym problem,by utrudniać zwykłym ludziom życie,ale by znaleźć inne rozwiązania,by dresiarze,kibole,żulernia,patologia itp nie zalegali na tych ławkach,mandaty,kolegia,grzywny,kary prac przymusowych na rzecz miasta itp,ale po co lepiej iść na łatwiznę :-(

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Tomasz Mihal: Sprzedaż wszelakich trunków i produktów bez opakowań wpłynie na zmniejszenie produkcji śmieci. Problem powstanie jak z “zerowej” produkcji śmieci uzyskać 50% recykling materiałów wtórnych. Dowodzi to że śmieci są potrzebne bo ‘ktoś” na tym zarabia i to niemałe pieniądze.

Marcin Grycz

Chyba wiem, skąd ten pomysł. Lata temu był duży problem z nawalonym dresiarstwem okupującym ławki na Wandy, też na Zatorzu. Awantury, wrzaski, strach było przejść, w zasadzie co wieczór przyjeżdżała nie staż miejska, ale policja, czasem w dwa radiowozy, ale problem zniknął faktycznie dopiero wtedy, kiedy usunięto stamtąd ławki.

Damian Sitek

To dokladnie jak z palacymi znicze pod Sadem wystarczy usunac wrzaskunów i spokój wróci

wat
wat

Albo wystarczy usunąć tych co mieszają w sądach, skutek będzie ten sam.

Damian Sitek

p Marcinie zniczy troche jeszce od Sorosa zostało pan budka blisko w Opolu moze jakis protest ŁAWKI TYLKO DLA ŁAWNIKÓW nawet z tym o sadach sie pokryje

heli1b
heli1b

“Ławkowcom” do życia wystarczy krawężnik, murek, cokolwiek. Brak oparć ich właśnie dotknie najmniej.
Swojego czasu v-ce prezes stwierdził, że kolejny parking to kolejny generator ruchu, bo jak wiadomo w kręgach UM to parkingi generują ruch będąc celem samym w sobie. Skoro drugi mózg w mieście strzela takimi idiotyzmami to czego oczekiwać od szeregowych kawożłopów.

Adrianna Rakowska

Kompletnie nie zrozumiałam, co on napisał. Nie dziwne, że najwięksi “patrioci” nie umieją w ogóle mówić po polsku, czyli w ojczystym języku? Niezbyt to patriotyczne.

Teresa
Teresa

Patologiczne jest myślenie osób które podjęły taką decyzję

Fene
Fene

Dokładnie tak, Pani Tereso!

Fene
Fene
Mam pracę, samochód i dzieci. Czytam książki, mam własne pasje. Kiedy miałam więcej czasu, siadałam sobie na ławce z książką na świeżym powietrzu i czytałam. Czy jestem patologią? Dlaczego urzędnicy każą mi “płacić” za nieodpowiednie zachowanie patologii właściwej? To tak, jakbyśmy musieli ponosić, w nowoczesnym mieście zbiorową odpowiedzialność! Dlaczego zwykli ludzie, czy to starsi, czy tacy jak ja, nie mogą komfortowo usiąść sobie, na ławce z oparciem? Dam przykład. Zabrze. Tam są ławki z oparciami. Krynica Zdrój. Świnoujście! Tam to są nawet leżaki!!! Jeżeli patologia aż tak się pleni, to co robi Straż Miejska? To ich odpowiedzialność, dbać mieć straż… Czytaj więcej »
Tuziemiec
Tuziemiec

@ Fene wspomniał o placu z leżakami w centrum Świnoujścia.Miło to czytać.Piszacy te słowa w jakiś tam sposób jest “ojcem chrzestnym” tego placu.Ps .Podobne do tze Świnoujścia leżaki zainstalowano w centrum Katowic.Można ? Można !

Fene
Fene

Jeśli już, to “matką chrzestną” ;)
Niemniej byłam w szoku widząc coś takiego w tym mieście. U nas nie dość, że ławką demontuje się oparcia, to często stawia się ławki już bez oparć (kampus Politechniki Śląskiej), lub też w ogóle się o nie nie dba, i niszczeją. A jeśli już oparcie mają, to tak odchylone do tyłu, że bywają zwyczajnie niewygodne (Park Chopina).

Tuziemiec
Tuziemiec
@ Fene.Matką chrzestną to była kiedyś żona komucha Feliksa Niedbalskiego nijaka Praksewja rozbijając butelkę sikacza gazowanego o burtę statku MS Gliwice,Ja będę upierał się przy ojcu chrzestnym (M Brando)Ale nie o tym chcę pisać.A o menelach.Jeszcze cztery lata wstecz Świnoujście ze względu na swoje położenie przygraniczne oraz” bazę lokalową” czyt.liczne bunkry stanowiły swoista ziemię obiecaną dla lumpów.I nagle koniec.Rozmawiałem z tamtejszym komendantem SM na ten temat.Temat “cudu nad Świną”Cudu nie ma,nie było.Jest konsekwentna praca od czterech lat SM Policji.Zakazanedla meneli strefy ;końcowa stacja kolejki,deptak.Zamurowane bunkry.Ciągłe (zgodne z prawem)”szykanowanie” zwłaszcza zamiejscowych przyjezdnych lumpów dały zadziwiający efekt.Menelstwo zostało zlikwidowane w 80 %… Czytaj więcej »
Fene
Fene

(w tym kontekście wolę być Ojcem Chrzestnym!!! :D)

prof.Pralczyk
prof.Pralczyk

Napisał. Piszący te słowa ,czyli pisał o sobie jako ojcu chrzestnym .Gdyby napisał pisząca tamte słowa chodziło by w komentarzu o panią.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Fene: Sama już sobie odpowiedziałaś na to pytanie. Patogloą może nie są ci co piją a może co czytają a więc myślą samodzielnie. Nie takiego społeczeństwa oczekuje władza. Człek ma być niewykształcony, bez własnego zdania i nieoświecony bo jeszcze będzie bluzgał na władzę.
Zgodnie z carskim rozporządzeniem Piotra I z 1708 roku:
“Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty,
tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.”

Rozum
Rozum

Zatorze to matecznik kibol Piasta z naszego miasta.Zaprzestanie finansowania tego klubu z kieszeni gliwickiego podatnika zredukuje ilość swołoczy .

guy fawkes
guy fawkes

Wniosek jest jeden: patologia rządzi a urzędasy realizują ich program. Nieważny dla nich przeciętny mieszkaniec.

wat
wat

Bo patologia potulnie głosuje na jedynego słusznego kandydata. Patologia nie zadaje pytań, nie interesuje się stanem miasta, nie czyta informacji z mediów, a już tym bardziej z mediów niezależnych. Patologia zagłosuje na kandydata, który da im to, czego potrzebują – chleba i igrzysk. Innych potrzeb patologia nie posiada. No może oprócz jeszcze alkoholu.

Sylwia Nowak

A może niech tak przyjeżdża straż miejska, gdy mieszkańcy dzwonią, że na ławkach pijaństwo i patologia? Za coś im się płaci chyba?

Damian Sitek

Tyle ze musza pod sadem stac i pilnowac patologoi by czegos nie podpaliła

Sylwia Nowak

Damian Sitek a od kiedy patologia zbiera się pod sądami?

Damian Sitek

Sylwia Nowak to ja pani wytlumacze pojecie patologia na Zatorzu mieszka kilka tysiecy ludzi a ławki psuje kilku to padologia wiec w Gliwicach mieszka 180 tys ludzi a protestuje 300 wiec prosze sobie sama odpowiedziec

Andrzej Zoltan Żółtowski

Straż Miejska nie jest od tego!!!

Jest od ścigania babć handlujących “na szwarc” marchewką, pietruchą, szcypiorkiem i gruszkami przy Zwycięstwa, albo Rynku (a dawniej na moście nad Balcerkiem).

Ha Nna

To świadczy o jednym o nieudolności naszej policji i straży, nie umią sobie poradzić a co dopiero z prawdziwymi przestępstwami ???

Pajak Pawel

Jak ktoś słabo się poczuje to ławeczka z oparciem tylko wchodzi w grę, żeby nie fiknąć do tyłu… juz nawet nie wspominając o zwykłej wygodzie ;) po co ławka bez oparcia? Co za pomysł eh szkoda sobie psuć nerwy na ich pomysły….

Andrzej Zoltan Żółtowski

Gdy słabiej ktoś się poczuje po kolejnym piwku, albo lufie, oparcie też nie pomoże! Zwykle “konsumuje się” trunki z “kminkami” na oparciu a stopami na siedzeniu. Ponoć lepsze widoki i bliżej osiągnięcia stanu nirwany ;)

Dagmara Sobocka

To przecież my płacimy podatki i to dla nas powinno się wykonywać inwestycje a nie dla pożal się Boże “koneserów ” lub dla ich pozbycia się.Od tego są inne środki już wspomniane wyżej: Straż Miejska i Policja…

Marzena Frankiewicz

Oj, jak byłam w ciąży i chciałam pospacerować, to marzyłam o ławce z oparciem…

Pomyslowy Dobromir
Pomyslowy Dobromir

To pani chciała pospacerować czy wygodnie posiedzieć ?

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Marzena Frankiewicz: Jak widać jest to skryta walka urzędników z programem 500+.

Tomasz Mihal
Zamiast znaleźć właściwe i dobre rozwiązania,jak np odpowiednie,wysokie kary i prace na rzecz miasta dla takich nie pożądanych osób okupującymi ławki z oparciami…tak jak było z zadymiarzami stadionowymi i teraz jest spokój,bo nikomu nie uśmiecha się płacić wysokich kar…a i miasto by skorzystało i ludzie jakby tacy “wolontariusze” sprzątaliby śmieci itp wykonywali prace…ale po co??Lepiej iść na łatwiznę i chyba się mścić na zwykłych,normalnych ludziach,za to,że ktoś ciągle krytykuje ich decyzje i wszystko inne (jak jest coś źle,albo robione dla prywatnych interesów odpowiednich ludzi ze świty naszego Generalissimusa Don Franko,jego zwolenników,popleczników,swojaków itp,a nie dla dobra mieszkańców) i zamiast walczyć z… Czytaj więcej »
Ampuła
Ampuła

Dysertacja ok, ale czy już stworzyliście tam, w Toszku, katalog portretów “pożądanych osób okupujących ławki z oparciami”? A z czego – ze mchu i liści jesiennych, czy techniką wydzieranki gwiazdom twarzy z kolorowych tygodników opowiadających wzruszające historie o programach TV?

Michał Kotnis

Udzielam pełnego poparcia dla oparcia. Patologii to wszystko jedno, ale przecież nie tylko patologia siedzi. Fakt, powinna siedzieć nie na ławkach.

Krzysztof Szczerbiński

Tak postępowy pomysł mogł powstać tylko w tak innowacyjnym mieście jak Gliwice ;)

Zuk
Zuk

Nie do końca zgodzę się z tym. Jakieś 2-3 lata temu była afera w jakimś większym mieście. Zlikwidowano ławki na przystankach zastępując je oparciami pod tyłek. Tłumaczenie było identyczne. Tak, że Gliwice nie są w tym zakresie innowacyjne tylko poddają się aktualnemu trędowi walki z patologią.
Generalnie cytując klasyka “urzędnicy gliwiccy nie idźcie tą drogą”…

wat
wat

Różnica jest tylko taka, że w innych miastach po takiej awanturze oparcia by przywrócono. A w Gliwicach będą się upierać “nie, bo my mamy rację, bo my wiemy najlepiej co mieszkańcom potrzebne, bo nasze analizy tak wykazały…” itd.

ja234
ja234

Czyli typowe pisowskie gadanie.

obserwator
obserwator

No wiadomo – pisiory są wszędzie !!!! – najwyższa pora zgłosić się do psychiatry.
I jak to było w “Dezerterach”: uważaj na rysunki. Odpowiadaj: to jest kura panie generale !

Patrycjusz Brzeziński

Ok , ludzie którzy tak myślą w UM są po prostu chorzy psychicznie. Może zlikwidujmy ławki z każdej uliczki – po co lawki w takim razie…

Marian Nastałek

To trzeba zlikwidować tym”MĄDRYM” urzędasom oparcia w ich krzesłach czy fotelach w biurach

Damian Sitek

Najprosciej zlikwidowac ławki tylko patologia zostanie