Lepsze oznakowanie dróg na terenie powiatu gliwickiego. Zarząd Dróg zakupił nowy sprzęt


Trasy na terenie powiatu lepiej oznakowane – Zarząd Dróg Powiatowych w Gliwicach zakupił w ostatnim czasie nowy sprzęt – malowarkę. Pozwoliło to na usprawnienie pracy i zwiększenie zakresu robót wykonywanych własnymi siłami.

Nowa malowarka samojezdna z silnikiem spalinowym, warta niecałe 144 tys. zł, służy do odnawiania i malowania oznakowania poziomego na drogach powiatowych. Jej zakup spowodował potrzebę nabycia przyczepki do jej transportu – ta z kolei kosztowała prawie 14 tys. zł. Środki na ten sprzęt pochodziły z budżetu Powiatu Gliwickiego.

W okresie od 19 czerwca do 3 lipca nowym sprzętem wykonane zostało oznakowanie poziome cienkowarstwowe na następujących drogach powiatowych: 2951S na odcinku Raduń – Kieleczka, 2913S Bycina – Paczyna – Pniów, 2902S Wielowieś – Kotków, 2918S Rachowice – Bojszów, 2908S Bojków – Gierałtowice – Ornontowice.


– Do tej pory malowanie na naszych powiatowych drogach było zlecane firmom zewnętrznym. Teraz nasi drogowcy, którzy przeszli odpowiednie szkolenie z obsługi urządzenia, sami wykonują to zadanie. Znacznie ułatwia to i przyspiesza pracę – podkreśla Paweł Karpa, zastępca dyrektora ZDP w Gliwicach.

(żms)/Starostwo Gliwice
fot. ZDP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Gruntowy przymrozek

Pamiętacie jak mieli malowarkę zbudowaną na bazie malucha?

Imiu

Mam nadzieje że nie mieli swojej Malowarki przez kilka miesięcy a nie przez całe kilka dekad: “Do tej pory malowanie na naszych powiatowych drogach było zlecane firmom zewnętrznym. ” – inaczej to WSTYD i jawne windowanie kosztów.

Ostatni Sprawiedliwy

@Imiu. Niekoniecznie. Zewnętrzna firma w sezonie może wymalować znacznie większą powierzchnię (km^2, km). W powiecie ilość km/km^2 do pomalowania jest wartością stałą (chyba ze zostaną dobudowane nowe drogi), utrzymywanie całej ekipy może być droższe (dyrektor, z-ca dyrektora, kierownik, sekretarka, dział techniczny, dział planowania, magazynier, zaopatrzeniowiec, dyrektor ds. dialogu, urlopy, L4, macierzyńskie, szkolenia, pani od RODO, pani od ISO) i nagle okazuje się że taniej jest wynająć firmę zewnętrzną.

Ostatni Sprawiedliwy

Może w końcu naniosą oznakowanie poziome w płatnej strefie parkowania, żeby opłaty były pobierane zgodnie z prawem.

Niesprawiedliwy

Czytamy ze zrozumieniem Zarząd Dróg Powiatowych nie Zarząd Dróg Miejskich. ZDP nie maluje niczego w strefie płatnego parkowania.

Ostatni Sprawiedliwy

@Niesprawiedliwy. Masz rację. Mea culpa.

Imiu

Malowarka za 140 000.00 PLN NETTO ok, niech i tak będzie bo i tak zarobi na siebie/zwróci się.
Odmalowanie krzyża w Bojkowie od 40 000.00 PLN do 160 000.00 PLN i więcej (jednego krzyża).
Aaa ta PRZYCZEPKA ze zdjęcia to 14 000.00 PLN NETTO? No to pewnie przetarg w śród ziomali był.
Gliwice i wszystko jasne!

Imiu

dodałem info że cena tej przyczepki jest zgodna/podobna z cennikiem Wioli z Knurowa. Podałem nawet link, niestety portal wyssał mi tę informację. Dobrze że to Polski Produkt i też się zwróci:-)

No tak.

Na trzecim zdjęciu widać drogową tablicę kierunkowa, tablica z zielonym tłem.

W przypadku oznaczenia trzech kierunków, przepis nakazuje ich rozdzielenie poziomymi białymi liniami.

Zarząd Dróg Powiatowych zapraszam do przypomnienia sobie przepisów.

Oczywiście, chyba też poprawicie ten znak?

Arni

Tablica informuje o dwóch (2) kierunkach.

Nie wiem, że nie wiem

Ponadto No takowi się pomerdała zielona tablica z grupy E (kierunku i miejscowości) z niebieską tablicą z grupy F – Kierunki na pasach ruchu.
Kilka rad dla takich No taków i innych forumowych “a szwagier taksówkarz powiedział”
1. Jeśli powołujesz się na przepis, przytocz jego treść, albo przynajmniej podaj art. … ust. … pkt … Jeżeli tego nie zrobisz znaczy – bredzisz
2. “Zdaje mi się” lub “no przecież inaczej być nie może, bo ja tak zawsze” nie działa w 98%
3. Jeśli nie jesteś egzaminatorem, instruktorem, policjantem drogówki nie wypowiadaj się publicznie w temacie przepisów ruchu drogowego. Prawdopodobieństwo, że się zbłaźnisz wynosi 98%

Przykro.

Nieprawda, jest w trzech (3) kierunkach.
Górna na wprost, środkowa pod ukosem w lewo, dolna w prawo. A tak mimo chodem, czy rozdzielenie białymi liniami nie poprawiłoby czytelność?

Mariola

Jeżeli masz zeza, to piwinieneś widzieć cztery (4), ale niestety dla ciebie na tablicy są dwa (2) kierunki. Niech bóg czuwa nad ludźmi w pobliżu których poruszasz się samochodem.

Przykro.

Dziwna polemika.

Skopiujcie obraz i zobaczycie: Olesno na wprost (strzałka po lewej), Gliwice pod ukosem w lewo (strzałka też z lewej strony), Świniowice w prawo (strzałka po prawej stronie).

STOP śmietnikowi informacyjn.

Nie, nie poprawiłoby czytelności czegoś co jest proste jak drut i co doskonale ogarniają przepisy ogólne. Widzę, że należysz do tych, którzy nawet na polnych drogach instalowaliby akomodacyjne sygnalizacje świetlne, tablice zmiennej treści, azyle dla pieszych, detekcje dla rowerzystów, szykany i progi zwalniające o podwójnym a nawet potrójnym oznakowaniu nie wspominając. Oczywiście wszystko pod czujnym okiem monitoringu.