Łuk na ulicy Zygmuntowskiej do poprawy. Prace ruszają we wtorek, nie obejdzie się bez utrudnień

Od wtorku rozpoczną się roboty związane z przebudową łuku w ciągu ulicy Zygmuntowskiej. Chociaż w większości przypadków do zdarzeń drogowyh dochodziło tu z winy kierujących, drogowcy skorygują przebieg drogi by w przyszłości kolizji było mniej.

 
Na czas prac, które rozpoczną się 1 czerwca, wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu.

Według policyjnych statystyk najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych, do których dochodziło w tym miejscu było niedostosowanie prędkości kierowców do warunków ruchu. Przed łukiem ustawione są znaki ostrzegawcze informujące o wypadkach, a prędkość ograniczona do 40 km/h. Aby jeszcze bardziej zwiększyć poziomu bezpieczeństwa łuk zostanie przebudowany – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzeczniczka Zarządu Dróg miejskich w Gliwicach.


Prace rozpoczną się 1 czerwca. Na czas prowadzenia robót ruchem sterować będzie sygnalizacja świetlna, a kierowcy będą poruszać się wahadłowo, tylko jednym pasem. Ruch pieszych pozostanie bez zmian. Prace powinny zakończyć się w IV kwartale.

(żms)/UM Gliwice(mf)
fot. 24gliwice.pl/ŁG

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
ŁABĘDZKI GBUR

Ten zakręt eliminował z ruchu wszestkich głupków z IQ poniżej 70. Kałamarnica ma więcej.Zakręt poniekąd i pośrednio ratował ludzkie życie w innych niedoszłych sytuacjach które te głupki mogły spowodować.

Sffre

Marnowanie publicznych pieniędzy na przebudowę bezpiecznego zakrętu przez paru idiotów, którzy nie potrafią patrzeć co widnieje na znakach. Nic poza tym.

Józek

Mam propozycję nie do odrzucenia,jak Gliwiccy drogowcy mają takie wspaniałe pomysły,to może zainteresują się innymi łukami i je złagodzą.większego debilizmu nie słyszałem jak żyję,może jeszcze banany wyprostujemy ?

Bzyk

Szkoda, że pieniądze zostaną zmarnowane. Zamiast na plac zabaw na osiedlu, będzie wyprostowany zakręt. Dla kogo? Dla idiotów, którzy nie potrafią dostosowywać prędkości do warunków.

Urko

Pierwsze pytanie: Jaki to ma sens , skoro główną przyczyną wypadków w tym miejscu jest nadmierna szybkość domorosłych Kubiców ? Drugie pytanie . Ile drzew rosnących w okolicy 100 m. od feralnego łuku trzeba będzie wyrżnąć. ?

Titi

Bo chyba byś nie chciał żeby taki domorosły Kubica wjechał na chodik po którym spacerują ludzie

Egon

Ma to taki sens, że infrastruktura ma być bezpieczna dla wszystkich jej użytkowników. Ta droga od samego jej początku powinna być inaczej poprowadzona i z pewnością zaoszczędziło by to wiele przykrych sytuacji i różnego rodzaju zasobów (finansowych, blokowanie służb, naprawy ciepłociągu). Jak mniemam w Twoim przekonaniu, wszystkie drogi mają być kręte i pełne niespodzianek, bo przecież jakiekolwiek zdarzenie zawsze można wytłumaczyć tym, że kierowca nie dostosował prędkości do warunków jazdy. To taki nadużywany frazes, którym wszystko zakryjesz, każdy bubel i niekompetencje. Abstrahując już od słuszności modernizacji tego odcinka nasuwa mi się taka mała dygresja. Mój “mentor”, zawsze powtarzał mi, że… Czytaj więcej »

A.

Jak wyprostują i postawia 70 to będzie już dobrze?

Egon

Jeśli będzie na to pozwalać stan tej drogi to niech oficjalnie podbiją nawet i do 90 km/h. Mnie, szczerze mówiąc średnio obchodzi jaki jest tam limit prędkości – swoją drogą, jak widać, nic w praktyce z niego nie wynika. Ma być bezpiecznie i to jest meritum sprawy. Jeśli myślisz, że postawienie znaku z kolejnym limitem załatwia sprawę to jesteś takim samym ignorantem i partaczem jak Ci co planują, zarządzają czy wykonują takie buble. Moja wypowiedź odnosi się do tego, że na naszych drogach jest sporo miejsc gdzie można podnieść bezpieczeństwo, gdyby dochować odpowiedniej staranności. Przeczytaj co napisał @zyhzugmotowski. W naszym… Czytaj więcej »

Mietek

Znaczy się co ? Żeby debil mógł pokonywać ten zakręt jeszcze szbciej to wytną mi las? Gdzie moje prawa ? Ja nie chce wycinki drzew. Biegam w tym lesie. Jak nie potrafią jeździć to zabrać im prawojazdy a nie wycinać moich drzew !!!!!!

Egon

Phi, też mi obrońca lasu. Zresztą jaki to Twój las ? Jeśli coś tam nawet wytną to w praktyce nic Ci nie ubędzie. Bardziej wypadało by się zainteresować czy w ramach zrównoważonego rozwoju odbudują lub zadbają o inny kawałek przyrody. Jeśli należysz do fit sportowców co to biegają namiastką tego chodnika to w Twoim interesie jest by jednak coś na tym łuku drogi jednak wyprofilowali.

Prawda

Zamiast tepic glupkow karami to marnuja nasze pieniadze.Parkingow zas brak.

sHIT

A ile będzie nas kosztować głupota kierowców tylko na tej jednej przebudowie?

411414

Taniej i szybciej: progi zwalniające jak np. w okolicy szkół i fotoradar. Ale to nie pis#$%dolandzie.

zyhzugmotowski

około 100 m przed zakrętem droga faluje w zakręcie spada do barier jeżdżę tam codzienne oczywiście normal ale turyści o tym nie wiedzą i dups jak nic niech robią bo ofiar nie trzeba poza tym po zimie i soleniu dziur w C***j

KIEROWCA WLASNIE

jakie prace mieszkam 400 m od tego miejsca jezdze codziennie ale kogos takiego jak robotnik nie widzialem w pierwszy dzien rozkopali i poszli konczyc w inne miejsce a to stoi i przeszkadza to polska norma i nie wolno tego zmieniac bo to tyczy kierowcow a oni sie nie licza

alemądrzy

łagodniejszy łuk = wieksza predkość, taki bedzie efekt filozofii zarządzających gliwicami! kto zarobi?

Pawel

1 czerwca poniedzialek

Obserwując

Niech się jeździć ałteczkiem nauczy suweren.Pędzi jeden z drugim,efekty są.
Wlepiać mandaty po 20 tys.