Łupy sklepowych złodziei czasem mogą zaskakiwać. Jeden skazany, dwie osoby poszukiwane przez policję

Przed dwa lata po 30 godzin miesięcznie pracował będzie społecznie 26-latek, który w markecie Kaufland pod koniec ub. roku ukradł wkłady do maszynek do golenia za 3,4 tys. zł. Inne osoby, podejrzane o podobny czyn, są poszukiwane.

 
Policja opublikowała niedawno wyrok w sprawie o przestępstwo z artykułu 278 par. 1 kodeksu karnego (kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5). Młody człowiek wyniósł wówczas 45 sztuk różnych wkładów popularnej firmy. Oprócz zasądzonych prac społecznych musi pokryć opłaty na rzecz Skarbu Państwa – łącznie 370 zł.

Opublikowano wizerunki – przedmiot kradzieży niemal ten sam

Niemal 3 miesiące po skazanym już 26-latku, 14 marca br. podobnego przestępstwa dopuściły się inne osoby, których wizerunek publikuje gliwicka policja. Tym razem z drogerii w centrum handlowym przy ulicy Lipowej 1 wyniesiono… wkłady do maszynek tego samego producenta. Łączna wartość skradzionych artykułów oszacowana została na ponad 3,7 tys. zł.


Postępowanie w tej sprawie prowadzi II komisariat policji.

Monitoring sklepu zarejestrował dwie podejrzane osoby o nieznanej tożsamości, których wizerunek publikujemy z apelem do osób, które wiedzą, kim są

– informuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

Osoby posiadające informację na temat danych osób, bądź podejrzewające, kim mogą być, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji II w Gliwicach przy ulicy Warszawskiej 35c, pod całodobowym numerem telefonu: 47 859 02 00 lub do referenta sprawy – 478590215, e-mai: kp2@gliwice.ka.policja.gov.pl powołując się na numer sprawy: RSD 250/23.

(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

2 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze