„Magiczne minerały świecące w ciemności…” Noc Muzeów także na Politechnice Śląskiej

Muzeum Geologii Złóż Politechniki Śląskiej otwarte będzie dla zwiedzających podczas Nocy Muzeów. W sobotę, 18 maja, będzie można podziwiać tam minerały fluorescencyjne i nie tylko.

 
Muzeum zaprasza do swojej siedziby przy ulicy Akademickiej 2 w Gliwicach (II piętro Wydziału Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej), w godzinach od 18:00 do 21:30. Motywem przewodnim będą „Magiczne minerały świecące w ciemności…”

Natomiast w Willi Caro będzie można podziwiać wystawę „Geologia w wierzeniach i sztuce”, również przygotowaną przez Muzeum Geologii Złóż. Znajdą się na niej okazy minerałów i skał, które były przedmiotem wierzeń i przypisywano im „magiczne” moce np. belemnity („diabelskie palce”, „kamienie piorunowe”), amonity („Rogi boga Amona”, „węże”), zęby rekinów itp.

Oprócz tego muzeum zaprezentuje bardzo kolorowe minerały, z których robi się barwniki wykorzystywane w malarstwie (lapis lazuli, ochra, cynober, szungit). Wystawa przy ulicy Dolnych Wałów 8a czynna będzie w godzinach od 17:00 do 21:00.

Więcej na temat wydarzeń organizowanych w Gliwicach w ramach Nowy Muzeów można przeczytać tu:

Tańce, śpiewy, tajemnice. Noc Muzeów w Muzeum w Gliwicach – we wszystkich oddziałach przygotowano wydarzenia

Jeśli natomiast macie ochotę wybrać się do sąsiedniego Zabrza, tamtejsze instytucje kultury i Muzea przygotowały specjalną ofertę. Można m.in. bezpłatnie zajrzeć do Parku Techniki Wojskowej. Więcej TU:

Przed nami Noc Muzeów w zabrzańskich instytucjach kultury. Co będzie się działo? Program

(żms)/POLSL.PL