Małgorzata Konior o planowanym ograniczeniu ruchu na gliwickiej starówce: W radzie dzielnicy wrze

– Stanowisko mieszkańców jest takie, że pięknie by było, gdyby były zamknięte te uliczki, tylko nie na zasadzie zaproponowanej nam przez ZDM – mówi Małgorzata Konior, przewodnicząca zarządu Rady Dzielnicy Śródmieście.

 
– Mam bardzo duże obawy jak będzie wyglądać starówka i kto będzie górą. Chyba wszyscy na tym przegrają, bo zrobi się z tego akcja wyborcza – dodaje nasza rozmówczyni.

Przypomnijmy, w 2020 roku przystąpiono do zamykania uliczek starówki. W kolejnych latach stopniowo poszerzano obszar strefy ograniczonej dostępności. W tym roku pomysł ma zostać sfinalizowany, a starówka przyjazna pieszym i rowerzystom ma domknąć się w kwartale ulic między Placem Inwalidów Wojennych i ul. Górnych Wałów (szczegóły –> Ważne zmiany na Starówce i ul. Siemińskiego! Kolejne uliczki będą zamknięte dla samochodów (mapki)). Na ostatnim etapie realizacji pomysł wywołał duże emocje. Zaprotestowała część przedsiębiorców i lokalnych polityków. W tym tygodniu miasto ogłosiło konsultacje w sprawie zakresu ograniczenia ruchu na starówce.

Zapraszamy do posłuchania całej rozmowy.

Odcinek zrealizowany w studiu 24gliwice. Program prowadzi red. Michał Szewczyk. Realizacja Łukasz Gawin, Marcin Fabrykowski.