Zmiany w Szpitalu Miejskim nr 4. Marian Jarosz nie jest już prezesem placówki

Marian Jarosz, prezes Szpitala Miejskiego nr 4, we wtorek zrezygnował ze stanowiska.

– Prezes Jarosz w ostatnich miesiącach dwukrotnie składał rezygnację, ale do tej pory była ona odrzucana przez radę nadzorczą. Tym razem została przyjęta – informuje Marek Jarzębowski, rzecznik prezydenta Gliwic (szpital jest miejską spółką).

– To jedyna, słuszna decyzja. Przykre jest tylko to, że tak długo na ten ruch musieliśmy czekać. Każdy kolejny miesiąc pogarszał sytuację. Prezes Jarosz nie po raz pierwszy złożył rezygnację. Teraz została przyjęta – w roku, w którym czekają nas wybory. Przypadek? – nie sądzę. Mam tylko nadzieję, że na miejscu Pana Jarosza pojawi się ktoś kompetentny – bo zadanie które będzie miał do wykonania nie jest łatwe – komentuje Beata Kaniowska, jedna ze współorganizatorek ubiegłorocznego marszu w sprawie przywrócenia oddziału chirurgii dziecięcej.

O tym dlaczego za trzecią próbą pozwolono prezesowi na odejście, urzędnicy nie informują. Wiadomo, że jeszcze w poniedziałek Jarosz uczestniczył w rozmowach z przedstawicielami związku zawodowego w sprawie nowego regulaminu wynagradzania, a same negocjacje z lekarzami miały przebiec w stosunkowo dobrej atmosferze.

A o pozytywny klimat wokół szpitalnej placówki w ostatnich miesiącach trudno. Urzędnicy wraz z prezydentem Zygmuntem Frankiewiczem podkreślają, że za złą kondycję szpitala odpowiada NFZ. Fundusz, zdaniem Magistratu od lat dyskryminował finansowo Gliwice. Z tym stanowiskiem nie zgadza się opozycja, na wniosek której, w lipcu ubiegłego roku zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miasta. Zresztą w trakcie obrad próbowano odwołać właśnie prezesa Jarosza. Ostatecznie decyzją radnych KdGZF i PiS, projekt uchwały przepadł. Posiedzeniu w Ratuszowej sali przysłuchiwało się około 50 mieszkańców. Gliwiczanie zabrali głos także już wcześniej, organizując pod koniec czerwca marsz dla chirurgii dziecięcej, w którym wzięło udział około 100 osób (działalność oddziału została zawieszona).

Jak informują lekarze, sytuacja w szpitalu nadal jest trudna, a placówce grozi zamknięcie kolejnych oddziałów. Na razie nie wiadomo kto pokieruje spółką w miejsce Jarosza.
(msz,żms)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Mięsożerny
Mięsożerny

No i poszoł won.Co naszkodził,co nasmrodził to jego.Kolej na protektora.Frankiewicz musi spaść !

AndrzejD
AndrzejD
” Urzędnicy wraz z prezydentem Zygmuntem Frankiewiczem podkreślają, że za złą kondycję szpitala odpowiada NFZ” ,,,jasne, to nie my – to oni są winni. Frankiewicz – ty i poległe ci biurwy magistrackie jesteście po prostu zgrają niekompetentnych nieudaczników bez żadnych kwalifikacji. Pod twoimi rządami Gliwice stały się prowincjonalną dziurą i sypialnią robotników pracujących na taśmach w Strefie. I żadna Hala Bankrut tego stanu rzeczy nie zmieni. Wielkość miasta buduje się tym żeby było ono przyjazne jego mieszkańcom, a ty zrobiłeś z Gliwic zaplecze składalni i magazynów w strefie ekonomicznej. Żeby wymienić tyko kilka twoich “osiągnięć” : Wyrżnęliście i dalej to… Czytaj więcej »
Urko
Urko

Ufff…. wreszcie …..

Mirek Maluty

Ten budynek nie przypomina szpitala raczej koszmar z horroru, nie ma w miejskiej kasie pieniędzy na remont elewacji ?

Ja
Ja

Nieco dalej jest bliźniaczy budynek – bardzo starannie i pięknie odrestaurowany. Są rzeczy ważne i ważniejsze.

KrowaMaSkrzydła
KrowaMaSkrzydła

tamten budynek wyremontowano na koszt ministerstwa sprawiedliwości

AndrzejD
AndrzejD

nie ma i nie będzie – trzeba spłacać pół miliarda PLN za Halę Bankrut im. Zygmunta Frankiewicza

ja
ja

postawili jakieś coś ( halla) i koniec to musi zarabiać za chwile bedzie ja stadion z PRL Frankiewicz won !!

ja
ja

Nie ma na badania ludzi a wy o remoncie marzycie ludzie wszedzie jest coraz gorzej !!

A co
A co

Grabarz gliwickiej służby zdrowia ! PIP nie RiP jego pamięci ! Czuję się znacznie zdrowszy.

Wasz Franek
Wasz Franek

A tak głośno ryczał.Przyznaję.Popełniłem błąd.Nawet lew gliwicki nie może być jaroszem.Pora na odstrzał.Przed wyborami selekcja jest wskazana.

Wujek dobra rada
Wujek dobra rada

Ruch spodziewany.Przed wyborami samorządowymi należy się pozbyć znajomych królików,którzy są starzy,niedołężni, nie dają rady.Zwyczajnie kompromitują wszystkowiedzącego naczelnego. Niektórzy piarowcy nazywają takie ruchy nowym otwarciem.Czy będzie otwarcie nowe ? Przenigdy.No chyba,że medialnie wypatroszony radny Kajetan szpital odkupi za symboliczna złotówkę.Niech kupuje.Ale mam radę .Radnego “podatnika” Olejnika niech do spółki nie bierze.PiTu rozliczyć nie potrafi,słabą pamięć ma.Akcji nie szanuje.

Zbyszek Gresik

Połączenie dwóch szpitali w jeden. Miało poprawić sytuacje. Na razie są tylko straty. Najpierw łączenie , potem likwidacja . To się nazywa restrukturyzacja.
Wzór zaczerpnięty z górnictwa.

Jupi
Jupi

Państwo Baryła również powinno pójść w ślady Jarosza! Szpital tylko zyska na tym.

HE he he
HE he he

Karma wraca :) co?. Ja bym się już katapultował.

jarosz ZZ P 106SzwzP
jarosz ZZ P 106SzwzP

Dlaczego nikt nie prześwietlił opinii i działań owego pana wyznaczając go na Prezesa. Wielki nieudacznik mieniący sie lekarzem wojskowym, z musu trafił na stanowisko bo nie nadawał sie do leczenia chorych. od początku dyrektorowania dołował szpital chybionymi inwestycjami i decyzjami. Ale przecież szpitalem rządził ktoś inny. Zainteresowani wiedza doskonale. Maksyma tego pana to won dla wszystkich, kto chciał zmian, innowacji, pomysłów itp. Nareszcie ale o wiele za późno. Ze swoimi umiejętnościami nie powinien przyjmować prezesury. Ale pieniądz nie śmierdzi. A łasy to on jest. Do widzenia panu, precz, teraz sumienie niech cię zrywa.

Osama bin Laden
Osama bin Laden

Wątpie by ten facet miał sumienie. A co do tej pani. No przecież ktoś musiał wprowadzić do na “salony”. Ale to już historia. Pozostał bajzel wynikający z połączenia tych dwóch, oddalonych od siebie lazaretów. Tłumaczenie, że z systemu wyciągnie więcej kasy, to maskowanie własnych niekompetencji. Ułuda faceta chorego “na wieczną władzę”.

Renata Sobieraj

Potrzebny jest jeden nowoczesny szpital ze wszystkimi oddzialami w jednym miejscu a to co jest teraz to porazka.

Rafał Klimczyk

W Gliwicach bedą budować nowy szpital. Jest ogłoszony przetarg

zebra_z_gliwic
zebra_z_gliwic

tylko po co skoro są już cztery

Asik
Asik

I tak przetarg się nie rozstrzygnie.
Tak jak pozostałe, które już były.
Nowy budynek w 2022. Niby ma już być wybudowany.
Ale jak tak dalej pójdzie to Szpital NR 4 będzie można kupić za 1 zł, z powodu długów które rosną

ja234
ja234

Po co budować kolejny skoro będzie stał pusty…niby skąd wezmą obsadę? przecież w glajwicach szpitali nie ma bo po co… w końcu jest to miasto przyszłości na wstecznym.

Adrian Bukowski

Ale trzymał sie męznie długo.

Roman Pęcherzewski

No ale rondo za 5 mln oraz przedszkole za 8 mln bedziecie miec w Gliwicach!!! Co tam szpitale,najwyzej kilkudziesieciu pacjentow umrze!!!

Basia Morys

Będziemy mieć bo nas stać. A o pacjentów bez byłabym spokojna i raczej nie obrażałabym lekarzy z gliwickich szpitali. Nie pozdrawiam

Urko
Urko

Prawdziwa Gliwiczanka . Reinkarnacja ?

AndrzejD
AndrzejD

…jasne że was stać – tylko spłacicie te drobne pół miliarda PLN za Halę Bankrut im. Zygmunta Frankiewicza (która nawiasem mówiąc dalej stoi zamknięta) i będzie git.

Zbyszek Gresik

No i emerytur nie będzie trza płacić. Dobrze kombinujesz.

Roman Pęcherzewski

Nie obrazam lekarzy. Jak szpital nie ma kasy,to w takim szpitalu nawet lekarz nie bedzie pracowal spolecznie. A nawet gdyby chcial,to szpitalna apteka bedzie swiecic pustkami. I pacjentom wtedy zostanie tylko modlitwa.

Roman Pęcherzewski

Gdybym mial wybor miedzy rondem,przedszkolem a szpitalem-dalbym pieniadze na szpital!!!

bociek
bociek

A ja dałbym na Podium, tak jak 90% Gliwiczan

Taki ktoś
Taki ktoś

Za to na piasta jest.hej

ja234
ja234

A ja bym nie dał ani na rondo, przedszkole tylko na szpital.Trzeba było głosować fejsbukowiczu przeciw hali-porażce.

Malgorzata Małgorzata

Ja bym miała pretensje do NFZ i rządu. I tak dobrze, że Miasto wspiera szpital. A przedszkola też są potrzebne.

Roman Pęcherzewski

A o NFZ Pani Malgorzto,to powinny sie zatroszczyc odpowiednie sluzby typu CBA!!! Jak mozna czekac na sanatorium po kardiologii bedac na liscie pod pozycja 163 000 !!!

Zbyszek Gresik

Jak się jest po kardiologii , to znaczy że się miało zabieg , a to np.dla ZUS-u , oznacza , że pan zdrowy.
Więc dla NFZ też sobie , myślą że jedzie pan się bawić a nie leczyć.
Zawsze znajdą dobre wytłumaczenie.

beton
beton

No, czas na fundację RADAN…

Anonim
Anonim

ale szpetny napis APTEKA…

ja234
ja234

Mieli go wywalić wcześniej.
Najlepiej byłoby gdyby miasto zamiast zwalać winę na nfz dorzuciło kasy szpitalowi.
Podtrzymują sztucznie ( celowo?) ten problem sami .

asdf
asdf

Nareszcie 69-letni dziadek ustępuje. Pora na odpoczynek, bawienie wnuków. Czas ustąpić młodym, energicznym, ambitnym i z pomysłami. Bo na uzdrowienie sytuacji szpitala w Gliwicach pomysły potrzebne są od zaraz. Niepotrzebny jest za to dziadek, który siedzi w ciepłym foteliku i którego żadne zmiany nie interesują.

jumper
jumper

Na Colosseum była kasa, ale aby naprawić płot wokół szpitala miejskiego ( tak ten zdewastowany) nie ma ani złotówki. Dzisiejsze Gliwice to poletko eksperymentalne paru pazernych facetów.

Anna Ożga

tak dbają Gliwice o mieszkańców tylko ronda i t d zgroza

Połowa korby
Połowa korby

Nieśmiertelna konserwator zabytków – nieobecna jak zawsze :-)

Karina
Karina

nareszcie,teraz reszte tej kliki wojskowej na kierowniczych i dyrektorskich stanowiskach usunac,wtedy szpital z nowymi ludzmi na tych stanowiskach zlapie drugi oddech,dosyc juz tego marazmu i traktowania szpitala jak wlasnego folwarku

jumper
jumper

do Kariny
Kiedy ten szpital autentycznie służył ludziom w mundurach, mowy nie było o prywatnym folwarku. Dopiero rok 1980 zapoczątkował epokę zmian na lepsze, także w lazarecie nr 106. Wówczas zaczęły pojawiać się “syfony” rodem z wioch i wioseczek. Oczywiście częściowo mieliśmy do czynienia z metamorfozą poszczególnych palantów, którym wiatr “wolności” dmuchnął w czapki, czy też dawidowe żagle. To są fakty, którym trudno zaprzeczyć.

Karina
Karina

no i mamy ha,ha,ha wielkie zmiany mala,marna ksiegowa lizus pulkownika i slepy wykonawca jego szalonych i chamskich pomyslow nowym prezesem szpitala,bojcie sie narody ,bo nadchodzi gorsze niz bylo

Krystyna Borkowy

A to prezesów w szpitalach mamy też ?

Sylwia Nowak

W spółkach.

kanalia52
kanalia52

No i Franca w końcu łaskę zrobił, że przyjął dymisję.

Anna Salbert

Tylko pytanie co dalej

jumper
jumper

do Anny.
Przecież jeszcze nie rozwalono państwowej służby zdrowia. Zatem pozostają tylko działania pozorne. Ktoś tutaj wspomniał, że cztery szpitale wołają o pomoc. A “oni”. Oni budować będą piąty.

Fil Hanna

Masakra! Pis wykonczy polske i polakow!

Rafał Klimczyk

Dokładnie. Platforma niszczyła szpitale a PiS dokończy rzezi. Nie po to zmienia sie władze zeby było gorzej. Masakra

beton
beton

Przepraszam, nie żebym był za PISem, ale co ma PIS do konkretnego opisanego w artykule przypadku odejścia dyrektora ?

Połowa korby
Połowa korby

Nic. To po prostu kolejna bezmyślna “gwiazda fejsunia” , która pomiędzy robieniem sobie tipsów , praniem nachów swojego Seby i gotowaniem mu obiadu usiłuje wyziewami zaznaczyć swą obecność w rzeczywistości … A że nie na temat ? Sorry , ale obieranie kartofli naprawdę wymaga pełnego skupienia ..