Mariusz Śpiewok zamiast Piotra Wieczorka wśród trzech zastępców Prezydenta Gliwic

Piotr Wieczorek, I zastępca prezydenta Gliwic, pełniący tę funkcję od 2002 roku, złożył rezygnację z piastowanego stanowiska.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że ma to związek z jego stanem zdrowia.

Od 1 lutego pierwszym zastępcą prezydenta Gliwic jest Adam Neumann, dotychczasowy drugi zastępca włodarza miasta. Stanowisko drugiego zastępcy prezydenta Gliwic objął Mariusz Śpiewok, dotychczas dyrektor Biura Związku Subregionu Centralnego, wcześniej był zatrudniony w Urzędzie Miejskim oraz w Miejskim Zarządzie Usług Komunalnych.

Po zmianach kadrowych Adam Neumann będzie nadzorował w UM wydziały: architektury i budownictwa, geodezji i kartografii, gospodarki nieruchomościami, nadzoru właścicielskiego, planowania przestrzennego, środowiska, a także geodetę miasta.
W sferze działań Mariusza Śpiewoka znajdą się natomiast: Miejski Zarząd Usług Komunalnych oraz urzędowe wydziały informatyki, inwestycji i remontów, przedsięwzięć gospodarczych i usług komunalnych, zamówień publicznych, Biuro Rozwoju Miasta.

Mariusz Śpiewok jest absolwentem Wydziału Organizacji i Zarządzenia Politechniki Śląskiej (kierunek zarządzanie i marketing, specjalność zarządzanie przedsiębiorstwem). Ukończył również studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu w zakresie Rachunku Kosztów i Controllingu. W latach 2000–2010 był pracownikiem Urzędu Miejskiego w Gliwicach, gdzie m.in. kierował pracami wydziału organizacyjnego.
Od 2012 do 2014 roku pełnił funkcję zastępcy dyrektora w gliwickim MZUK-u. W marcu 2014 r. został szefem Biura Związku Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego, gdzie koordynował prace związane z wyborem projektów do dofinansowania ze środków europejskich z puli dedykowanej dla miast i powiatów. Zaangażowany w kształtowanie polityk rozwoju regionu, a ostatnio w przygotowywanie założeń dla przyszłej perspektywy unijnej.

mf/msi

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
:)?
:)?

Ale jak? Konkurs jakiś był czy coś? :)?

Sekretarka
Sekretarka

Pewnie że był konkurs. Piotr przyszedł do Zygmunta i pyta: – kogo byś wybrał bo mam dwóch klandydatów na moją posadę? No i Zygmunt w konkursie wybrał Mariusza.

beka
beka

A od kiedy wiceprezydenta wybiera się w konkursie? Wiceprezydenta mianuje prezydent.

Darko
Darko

Brak znajomości prawa. Prezydent powołuję swoich zastępców w drodze zarządzenia. Tak samo ich odwołuje.

Pirii
Pirii

Pan Śpiewok, czy to zbieżność nazwisk czy rodzina Pani Śpiewok.

Jan Pająk
Jan Pająk

Chyba tak.

Jo
Jo

Mąż

Pirii
Pirii

Zatem sprywatyzujmy Urząd Miasta, niech jeden wydział jest obsadzony jedną rodziną, założą działalność, wynajmą odpowiednią powierzchnię zapłacą podatek budżet skorzysta i będzie sprawiedliwie. Ponieważ jesteśmy ziemią niczyją to jeden eksperyment więcej czy mniej na mieszkańcach nikogo nie zdziwi.

wujek dobra rada
wujek dobra rada

Nie chyba tylko na pewno.,maz pani Dyrektor

black_horse
black_horse

Jak Śpiewak będzie w urzędzie, to może Teatr Muzyczny reaktywują? W końcu nazwisko zobowiązuje.

krzysztof
krzysztof

chyba coś się kroi w Gliwicach – taki mały popłoch a taka fucha – tyle zadań miał 1 zastępca, a po co tylu zastępców -dla kasy panie dla kasy

Tomasz
Tomasz

Popłoch to pewnie masz w mozgu. I to niemały.

Zielona
Zielona

Czy pan Mariusz Śpiewok to mąż, czy też inna rodzina pani Katrzyny Śpiewok, która jest dyrektorką urzędu?

pimpek
pimpek

Mąż to nie rodzina :-)

gliwicjus
gliwicjus

No to kibole-piastole brać się do roboty bo kurek z pieniędzmi dla klubiku zakręcony…

Piastus
Piastus

gliwicjus=hindenburgus

FUCKG-ce
FUCKG-ce

Redakcja się wystraszyła ale polecam każdemu wyszukiwanie Google żeby wiedział o kim mowa. Gliwice będą “coraz lepiej zarządzane” przez kogoś, na kogo nikt nigdy nie głosował jak na rowerzystę i kibica Wieczorka. Podobno **** łykają wszystko, byle z ulubioną metką. Czy metka “ZF” nie działa lepiej niż “Nike” lub “Zara”? Za X lat dowiecie się o inwestycjach prezydenta i jego wielkiej rodziny w miejskie interesy, grunty i nieruchomości w Gliwicach i okolicy. Czy gliwiczanie już sprzedali z wielkim zyskiem działkę i budynek Domu Dziecka przy Zygmunta Starego? Budżet Miasta wzbogacił się tak, żeby inwestował w dotąd “nieopłacalne” cele społeczne? Czy… Czytaj więcej »

Malachiasz
Malachiasz

Facet się zna na swojej robocie. I ma poważne problemy ze zdrowiem. Trzeba współczuć, a nie od razu uruchamiać teorie spiskowe.

Zdrowia życzę
Zdrowia życzę

Współczuję, ale nieszczególnie się zna na swojej robocie

asdf
asdf

Byłemu wiceprezydentowi życzę dużo zdrowia (każdemu się należy), ale cieszę się, że zrezygnował. Jego komentarze i opinie były poniżej wszelkiego poziomu, drwiące, prześmiewcze, przesiąknięte arogancją i poczuciem wyższości. Bardzo często nie krył się ze swoją niechęcią wobec gliwiczan – zwłaszcza wobec pieszych i rowerzystów. Aż dziwię się jak ktoś taki mógł tak długo przebywać na tym stanowisku. Przynosił tylko wstyd Gliwicom.
A więc: niech wraca do zdrowia, byle poza urzędem.

Dr. dr.
Dr. dr.

Gliwickie szpitale na najwyższym poziomie. Wszystko wyleczą. A wygoda w nich taka jak w sanatorium nad morzem karaibskim.

Wieslaw
Wieslaw

Widzialem go ostatnio i rzeczywiscie zle wygladal. Pomyslalem o chorobie. Ale takiego zbydlenia u ludzi sie nie spodziewalem zeby pisac ochy i achy w momencie gdy czlowiek pewnie boryka sie z ciezkà choroba.

Las
Las

Nigdzie w komentarzach nie widzę, żeby ktokolwiek się cieszył z jego choroby. Żadnych ochów i achów na ten temat nie ma.
To ty masz problem, bo utozsamiasz stanowisko z człowiekiem. Żeby wrócić do zdrowia nie trzeba być wiceprezydentem.