Masz w domu zużyty sprzęt elektryczny lub elektroniczny? Możesz się go łatwo pozbyć w dwóch dzielnicach Gliwic

fot. UM Gliwice

Przed nami kolejna zbiórka elektrośmieci. Zużyte i niepotrzebne sprzęty można będzie oddać w sobotę w dwóch dzielnicach Gliwic. Warto zjawić się tam punktualnie – w czasie postoju w wyznaczonym miejscu specjalnego samochodu.

 
Masz zużyty albo niepotrzebny sprzęt elektryczny i elektroniczny? Pod żadnym pozorem nie wrzucaj go do kontenera. Trwają zbiórki elektrośmieci 2023. Będą prowadzone sukcesywnie przez cały rok we wszystkich gliwickich dzielnicach.

Zepsute lub przestarzałe pralki, telewizory, elektroniczne urządzenia i gadżety, zużyty sprzęt oświetleniowy – to nie tylko zalegające w naszych mieszkaniach graty, ale też odpady niebezpieczne, których nie należy wrzucać do pojemników na odpady komunalne. Przez cały rok można oddawać je w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Rybnickiej 199 albo przynieść do specjalnie oznakowanego samochodu, który w wybrane soboty będzie stał zaparkowany w kolejnych gliwickich dzielnicach. Sprzęt musi zawierać elementy elektryczne lub elektroniczne. Tegoroczne zbiórki elektrośmieci przeprowadzi firma Remondis Gliwice sp. z o.o.

W sobotę 27 maja elektrośmieci będzie można oddać:

• godz. 10.00–12.00 – Śródmieście, Pl. Piłsudskiego parking samochodowy,
• godz. 12.30–14.30 – Czechowice, ul. Nad Łąkami/ ul. Toszecka.

Cały harmonogram zbiórek na 2023 rok można znaleźć tutaj.

Uwaga: Elektroodpady należy dostarczać na miejsce zbiórki w określonych w harmonogramie godzinach! Wcześniejsze składowanie elektroodpadów jest zabronione! Odpady będą przyjmowane wyłącznie w obecności pracowników firmy odbierającej, tak aby nie dochodziło do zaśmiecania terenu, na którym zbiórka jest organizowana.

(żms)/UM Gliwice
fot. UM Gliwice