Miał narkotyki we krwi i w kieszeni. Młodego kierowcę czeka proces karny, grożą mu wysokie grzywny


Policjanci z drogówki wyposażeni są w narkotestery, z których korzystają na co dzień, nie tylko podczas weekendowych akcji w pobliżu klubów i dyskotek. W poniedziałek skontrolowali stan 24-letniego kierującego. W ten sposób rozpoczęły się kłopoty młodego mężczyzny.

Badanie trwa krótko. Wystarczy odrobina śliny, by po chwili tester pokazał wynik. W przypadku pozytywnego funkcjonariusze zabierają podejrzanego do szpitala, gdzie, w celach dowodowych, pobierana jest jego krew.

W poniedziałek tuż przed godziną 1.00 w nocy na ul. Strzody skontrolowano kierowcę audi A3 na niemieckich numerach rejestracyjnych.

– Narkotester wykazał w jego organizmie narkotyki, zaś podczas przeszukania znaleziono przy młodym człowieku amfetaminę. Podejrzanemu zatrzymano niemieckie prawo jazdy. Teraz gliwiczanin oczekuje na proces karny i wyrok, grożą mu dwa lata pozbawienia wolności oraz surowe, co najmniej kilkutysięczne grzywny – przekazuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy gliwickiej policji.


(żms)/KMP Gliwice
fot. arch. KMP Gliwice/zdj. poglądowe

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Laszlo_egesz

Policjanci mieli szczęście, że to była amfetamina. Gdyby był pod wpływem jakichś dopalaczy to ten narkotest by nie pokazał nic.

Edzio

Bzdura. PH w ustach zawsze się zmienia po jakichkolwiek uzywkach

Laszlo_egesz

Po kiszonej kapuście czy ogórkach również, ale to nie pH jest badane.

RealistA

Zachęcam policjantów do częstszych kontroli mających na celu wykrywanie środków odurzających.

Nie ten kraj, kolego

Chyba zapomniał, że nie jest w Niemczech. Tam za jazdę pod wpływem narkotyków jest mandat, nie traci się też prawa jazdy (za jazdę pod wpływem alkoholu już tak). I można posiadać do 10g. Taka ciekawostka, nie, że popieram.

''

Niesłychane, a przecież Niemcy to taki porządny naród.

Jan Szczydoniecki

Niemcy-tak w przeciwieństwie do polskich Niemców.

''

To w jakim celu Bismarck koniecznie upierał się przy polskich Niemcach, Hitler kusił Volkslistą i stawiał Goralenvolk a Brandt podpisał układ zawierający “akcję łączenia rodzin” ?

''

A których Niemców masz dokładnie na myśli, tych z nad cieśniny Bosfor czy tych co na tratwach z Afryki podbili Bundesrepublik ?

Tak tylko pytam

Kiedy kończy ci się wolne? Znaczy, kiedy wracasz tam gdzie jesteś, gdy cię tu nie ma?

''

W przeciwieństwie do ciebie jestem wolnym człowiekiem.

Ostatni Sprawiedliwy

@Jan Szczydoniecki. Masz na myśli tych aryjskich nadludzi, którzy jak zaczęli mordować Hotentotów w Afryce Południowo-Zachodniej to dzieło zakończyli 11 milionami ofiar w samych obozach koncentracyjnych. Naród genetycznych sadystów pozbawionych honoru, którzy przeprowadzali eksperymenty medyczne na dzieciach i kobietach ku chwale firma takich jak BAYER. Niemców takich jak dr Mengele? Sami porządni Niemcy.

The Tiger@

Skąd te 11 milionów? I dlaczego nie od razu 11 miliardów?
I nie ma czegoś takiego jak “genetyczni sadyści pozbawieni honoru” – tylko uwarunkowania kulturalne, co właśnie na przykładzie Niemców bardzo dobrze widać. I jak to się może zmieniać.

''

A teraz to jak to się zmienia ?

The Tiger@

Teraz są także dla wielu Polaków zbyt “obcolubni”.

''

A, coś już kojarzę, pomimo wpompowania miliardów euro w NRD, jego mieszkańcy czują się niedowartościowani jakby dalej opiekowała się nimi Stasi i swoje frustracje próbują wyładować na Polakach.

The Tiger@

Owszem, część mieszkańców byłem NRD czuje się źle – i to widać jakie szkody w mentalności pozostawia komunizm. Tylko gdzie oni próbują frustracje wyładować na Polakach

''

Tam gdzie mieszkają.

The Tiger@

Akurat tego nie robią.

Kloss

Dyskutanci siebie warci. “genetyczni sadyści pozbawieni honoru” głupotą nie różni się od “uwarunkowania kulturalne”.

The Tiger@

Uwarunkowania kulturowe (moja pomyłka w pisowni) są pojęciem naukowym. Nie na darmo na goole jest ponad 1,6 milionów wpisów pod tym hasłem.

Kloss

Ponad 1,6 mln odpowiedzi (nie wpisów – znowu błąd) pod tym hasłem nie pomogło ustrzec się przed błędem semantycznym wynikającym z niezrozumienia pojęcia. Nudę w pracy wykorzystaj na douczanie.

The Tiger@

W tym wypadku są to też wpisy – wpisy w tabeli bazy danych stworzonej przez to zapytanie. Ale jak widzę, nie masz nic merytorycznego do napisania, więc resztę potwierdzasz. Dziękuję.

Kloss

Gadaj z sobą. Masz w tym duże doświadczenie i osiągi.

The Tiger@

Niestety czasami taka dola osoby, która ma trochę w głowie, a nie jest trolem.