Miasto o ataku na ankietę w sprawie Wilczych Dołów: “To wandalizm”. Będzie zmiana formy badania

Internetowa ankieta w sprawie wyboru wariantu zagospodarowania zbiornika retencyjnego na Wilczych Dołach, została usunięta przez miasto. Samo badanie będzie kontynuowane – w ramach istniejącej już umowy z firmą sondażową.

 
O zaskakującej liczbie oddanych głosów informowaliśmy w niedzielę. Najprawdopodobniej w wyniku masowego fałszowania wyników za pomocą tzw. botów, w badaniu opinii mieszkańców pojawiło się blisko pół miliona odpowiedzi.

Możliwość oddania głosu w ankiecie dotyczącej zagospodarowania zbiornika retencyjnego na potoku Wójtowianka została wstrzymana z powodu wypaczenia jej wyników przez osoby używające oprogramowania, za pomocą którego w sposób automatyczny wygenerowano setki tysięcy nieuprawnionych głosów. Ankieta została unieważniona – przekazuje rzecznik prezydenta miasta, Łukasz Oryszczak.


Koronawirus i RODO

Decyzja o przeprowadzeniu konsultacji społecznych dotyczących zagospodarowania zbiornika w formie ankiety internetowej zapadła z uwagi na ograniczenia epidemiczne. Sposób głosownia miał być jak najbardziej otwarty, bez wprowadzania ograniczeń, które mogłyby stanowić barierę szczególnie dla osób starszych, mniej biegłych w Internecie. Warto podkreślić, że z powodu uwarunkowań prawnych (RODO) oraz ograniczeń technicznych nie ma możliwości pełnego zabezpieczenia tego typu ankiet przed ewentualnymi nadużyciami. Taką pewność daje tylko i wyłącznie referendum lokalne, które jest bardzo kosztowne w organizacji i niemożliwe do bezpiecznego przeprowadzenia w obecnej sytuacji epidemicznej – tłumaczy rzecznik.

Osoby stojące za tym aktem wandalizmu, chciały uniemożliwić gliwiczanom wyrażanie swojego zdania w sprawie zagospodarowania zbiornika. Podjęto więc decyzję o zastosowaniu innej metody umożliwiającej zapoznanie się z opinią mieszkańców. Będą nią badania realizowane przez firmy zajmujące się profesjonalnymi sondażami

– dodaje Oryszczak.

Rzecznik zapewnia, że incydent w żadnym wypadku nie wpłynie na realizację inwestycji mającej zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom miasta.

Budowa zbiornika będzie kontynuowana. Zabezpieczy on Gliwice przed zagrożeniem powodziowym oraz będzie atrakcyjną przestrzenią publiczną. Główną konsekwencją nieodpowiedzialnej akcji sabotującej ankietę jest szum medialny, który sprawił, że tym więcej gliwiczan miało okazję do zapoznania się z wariantami zagospodarowania proponowanymi przez miasto. W sprawie, w której od miesięcy kolportowane są kłamstwa o „betonowym kolosie”, to dodatkowe zainteresowanie jest zdecydowanie pozytywną wartością – zaznacza Oryszczak.

(żms)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Urko

“Osoby stojące za tym aktem wandalizmu…” Hmmm …. Panie Oryszczak . Mnie drzewiej uczono, że aktem wandalizmu jest np. niszczenie przyrody/

ZOSIA GLIWICZANKA OD ZAWSZE !

Ta sprawa nie powinna być odpuszczona !. Trzeba to zgłosić do odpowiednich organów.
Informatycy twierdzą, że wbrew temu co się niektórym wydaje autorów tego wybryku można dosyć łatwo zlokalizować.

Ci informatycy?

Wiesz co robi informatyk, gdy mu samochód zgaśnie i nie chce odpalić?

Wysiada i wsiada jeszcze raz.

Josef

Zosia, przychodzisz na 7mą do roboty? ;) Mam nadzieję, że poranne przeglądanie internetów UM nie wlicza w czas pracy….

PhD

“Gliwiczanie od zawsze” w większości są w BRD. Pozostało nas niewielu, ale Zosia żadna. Pomyliłaś forum, to NIE 24Hrubieszów!

WILCZE ECHA

Odnośnie wandalizmu !
Kiedy poniosą konsekwencje osoby, które podczas tkzw Marszu Nierówności wchodziły na fontannę i okrywaly fauny jakimiś szmatkami przed Urzędem Miasta ?.
To teraz każdy może tak bezkarnie, jeśli ma jakieś swoje widzimisię ?
To precedens, którego nie należy odpuszczać !
Jest nagrany film z tego wydarzenia.

Zakochana w moim mieście !

Zuzanna.
Z ogromnym bólem i zażenowaniem przeglądałam się temu co wyczyniano na tej fontannie !

Wojtek

Stare drzewa na k. Wielkiego do wycięcia, bo deweloper buduje 5 kondygnacyjne apartamenty. Plan zagospodarowania zmieniony pod dewelopera. Tak się żyje w Gliwicach.

Josef

Ta ankieta właśnie jest o wandalizmie. Na przyrodzie i na inteligencji.

Fiku Miku

Jedyną stroną zainteresowaną obecną formą ankiety jest UM. Nie ma w niej nawet opcji, że nie zgadzam się na utworzenie takiego betonowego potwora. Jeżeli to nie będzie “betonowy kolos” to proszę podać dane, ile m^3 betonu zostanie użytych do budowy.
Ankieta ankietą, ale racja musi być po naszej stronie. Skądś to znamy.

Lolek

Można protestować przeciwko tej inwestycji, bo jest przeszacowana, są błędy w obliczeniach. Ale proszę nie wypisywać bzdur o jakimś betonowym kolosie. Z betonu będzie tylko przepust, nic poza tym.

betonowy adam

Lolek o betonowym kolosie to pisze najczęściej magistrat. Mówią, że ty myślisz, że to będzie betonowe a oni łaskawie dodadzą trawę i wybudują plac zabaw, hehe beton jest nieprawdziwy trzeba budować

Farsa

Traktowanie mieszkańców jak idiotów nie przysporzy wam elektoratu.
Kierowanie, zarządzanie, czy to miastem, czy straganem z pietruszką wiąże się z traktowaniem tych “po drugiej stronie” jak laików, dyletantów, tych co się nie znają i głosu nie mają. Zjawisko tym bardziej nasilone im niższego pokroju są kierujący parweniusze.

Obserwujący

Urzędasy są jak pisiory toteż traktują społeczeństwo jak suwerena.
A suwerenowi to nie przeszkadza.Kwadratura koła.

Wojtek

20 lat ci sami urzędnicy, oto powod tego, że mają nas za idiotów.

Urko

W twoim przypadku? Całkowicie słusznie .

Sol

Lepiej niż sam Oryszczak nie dało się wszystkim wyjaśnić, że ich opinia jest picem na wodę, bo dziura i tak będzie taka jaką sobie wcześniej ustalili w UM. Demokracja, k… jej mać.

DD

Oni przynajmniej potrafią dążyć do celu mając was w…. a wy ciągle pitolicie tylko na forum.

Solace

Z twoich tekstów o UM które pamiętam ty też w d… i tylko na forum.

Cel ważna rzecz, ale

Historia zna bardzo wielu “dążących do celu”. Podać przykład? Ale tu nie chodzi o “onych” tylko o cel. W tym konkretnym przypadku o celowość tego celu. Celowość, której zwyczajnie nie ma a bajdurzenia o 100 letnich opadach itp., które wydalają z siebie magistraccy są śliskie jak psia kupa na chodniku.
Niech miasto wyremontuje kilka przychodni tak jak remontuje budynki sądów i urzędów, niech wymieni latarnika na czujniki zmierzchowe, niech przyłączy starówkę do PEC bo za kilka tyg. nie będzie można oddychać na Wieczorka, … gwarantuję ci, że nikt złego słowa nie powie i nie będzie kwestionował takich działań.

Urko

“…gwarantuję ci, że nikt złego słowa nie powie i nie będzie kwestionował takich działań.”
Koleżanka/ Kolega od bardzo niedawna na tym forum, prawda ?

rudolf

Ostatnio mieliśmy intensywne opady deszczu i miasta nie zalało Po co ten zbiornik ?

Blofeld

Bubel od samego początku. Czekamy na teorię o cyberterrorystach, którzy zaatakowali stronę z ankietą. Podobno ślady prowadzą do Teheranu…

Marcin

“Sposób głosownia miał być jak najbardziej otwarty, bez wprowadzania ograniczeń, które mogłyby stanowić barierę szczególnie dla osób starszych, mniej biegłych w Internecie. Warto podkreślić, że z powodu uwarunkowań prawnych (RODO) oraz ograniczeń technicznych nie ma możliwości pełnego zabezpieczenia tego typu ankiet przed ewentualnymi nadużyciami.” Aha, czyli głosowanie w budżecie obywatelskim celowo wyklucza osoby starsze. Czyż nie, Panie Oryszczak? Skoro ankiety Google użyto ze względu na jej łatwość użycia, to sposób głosowania w BO został również celowo użyty jako bardziej skomplikowany, aby osoby starsze nie mogły wziąć w nim udział. W przeciwnym razie w obu przypadkach użylibyście tej samej formy konsultacji.… Czytaj więcej »

Janda

To nie my, to oni, oni nie chcieli zbiornika (nieprawda), kłamali że betonowy (również nieprawda) i teraz pewnie sami zagłosowali pół miliona razy, to nie nasza wina, NIE DAŁO SIĘ PRZEWIDZIEĆ że nasz perfekcyjna ankieta przyszłości zostanie tak zhańbiona! ;(

hanek mały

Przecież walka jest o to, aby nie “zagospodarowywać” Wilczych Dołów, a nie o to jaką wersję wybrać !!!

Neptunder

Panie Oryszczak , pan pomylil manipulacje
z wandalizmem .

“ W biedrze ekspedientka pyta pewnego pana z magistratu : zbiera pan punkty ?
Nie , odpowiada gosc , jestem z Piasta “.

Najn

Więcej artykułów na temat wadliwej ankiety! Co strona społeczna sądzie o odpowiedzi miasta? Czy odpowiedź włodarzy miasta była zadowalająca?

Rett

Niedługo aresztują wszystkich przebrzydłych wandali. Podobno w okolicach obwodnicy znaleziono sprzęt, który mógł być użyty do fałszowania wyników. Zresztą spójrzcie sami https://i.pinimg.com/originals/b9/d1/ad/b9d1adc360236cef2f87036e536d395b.jpg

Wojtek

Kolejny przykład profesjonalizmu UM. Tak to jest jak władza jest w tych samych rękach od lat. Urzędnicy się zasiedzieli i to widać na każdym kroku

Urko

Musisz mocniej stękać i intensywniej płakać . To podobno pomaga

betonowy adam

Kłamstwo o betonowym kolosie z tego co wiem, rozpowszechnia sam magistrat. Bardzo sprytne wmawiać mieszkańcom, że oni myślą, że to będzie w całości betonowy zbiornik. A potem bohatersko wyjść naprzeciw mieszkańcom, obsiać zbiornik trawą i zasadzić małe drzewka. Tymczasem jest to znane od wiosny że zbiornik będzie trawiasty. Betonowa będzie zapora, wyłożenie koryta rzeczki, umocnienia ulicy wokół zbiornika.

betonowy adam

Haha tymczasem najwięcej betonu będzie wokół zbiornika. Więc jak ktoś mówi o zabetonowaniu Wilczych Dołów ma na myśli to.

Lolek

Znaczy się co? Pola “zabetonujo”?

betonowy adam

Lolek przecież tam będzie strefa i osiedle z czego według ciebie będą to wszystko budować, z drewna i kartonu? Hehe

gliwicjus

Panie Oryszczak wystarczyło F5 na klawiaturze. Mam nadzieję, że pomogłem.

Gliwice

Buahahaha
Suweren z Gliwic dorwał się do demokracji. Nawet zagłosować nie potraficie. Tak jak referendyści i przeciwnicy Frankiewicza. Mówiłem Wam, że prędzej sam odejdzie niż go odwołacie.

Zasiedziały

Tak to już jest w autorytaryzmie.

Laszlo_egesz

Wygrywał wybory dużą przewagą bo grupy niezadowolonych nawet sensownego kontrkandydata nie potrafili wystawić.

M.

Zbiornik powstanie czy wam się to podoba czy nie, a chore lipy z Mickiewicza zostaną wyrżniete w pień.

betonowy adam

M. chory to ty jesteś albo to ty robisz te wycinki za milion, dlatego ci się śpieszy do wycięcia tych lip

zcklin

Zalewać, zalewać……

Obserwujący

Z punktu widzenia urzędasów decyzja już zapadła,wybudują ten zakichany zbiornik,świadczą o tym słowa rzecznika prasowego.

wiesław

Jeśli mieszkańcy nie potrafią uszanować, że urząd pyta ich o zdanie w ważnej sprawie, to proponuję następnym razem po prostu nie pytać i robić swoje. To mieszkańcy powinni nawzajem się pilnować, żeby nie było wandalizmu. Jeśli tego nie potrafią to nie ma sensu z nimi dyskutować tylko robić swoje.

betonowy adam

wiesław, o to chodziło przecież, zrób ankietę, niezabezpieczoną i łatwą do zhakowania w 20 sekund, jakiś dowcipniś się skusi, ojej konsultacje nie działajo, trzeba działać autorytarnie i nie pytać mieszkańców o nic już nigdy, bo zepsuli ankietę. Pewnie czujesz się lepszy od zwykłego mieszkańca ale niestety nie jesteś, jesteś nawet gorszy hehe, skoro myślisz, że konsultacje w takich sprawach są niepotrzebne.