Miasto szuka “złotej rączki” dla seniorów. Ma pomagać w drobnych domowych naprawach

Magistrat chce wprowadzić usługę drobnych, domowych napraw dla osób powyżej 60 roku życia. Właśnie dobiega końca nabór ofert do zadania. Usługa może zostać uruchomiona już w lipcu.

 
W ramach przedsięwzięcia ma zostać przeprowadzone do 500 napraw w okresie od lipca do grudnia tego roku.

Ich zakres jest szeroki, choć ograniczony do drobnych usterek, jak np. regulacja drzwi i okien, wymiana uszczelek w przeciekających kranach, montaż spłuczki, odpowietrzenie kaloryfera, uszczelnienie przecieków przy wannie, wymianę żarówek, montaż gniazdek, naprawę szafek itp.


Usługa nie będzie jednak dostępna dla osób szukających natychmiastowej pomocy. Na każdą wizytę trzeba będzie się umówić. Ponadto senior ma pokrywać koszt zakupu materiałów powyżej 30 złotych. Limitowany będzie także czas wykonania usługi – odrzucane będą zadania, których czas wykonania przekracza 2 godziny.

– Wprowadzenie usługi „Złotej rączki” było postulowane przez seniorów do Rady Seniorów Miasta Gliwice

– informuje Wydział Zdrowia Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Podobna inicjatywa pojawiła się także w trakcie kampanii wyborczej w programie Kajetana Gorniga. “Złota rączka” to zresztą nie jedyny projekt, o którym dużo mówiło się w czasie wyborów, a który został podjęty przez miasto. Niedawno magistrat poinformował również o wprowadzeniu Karty Mieszkańca. (przeczytaj –> Miasto wprowadza Kartę Mieszkańca. Zniżki obejmą osoby zameldowane w Gliwicach).
(msz)

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Cliper

Nie rób Pań dziadostwa chwyć to na tyrtytke!
Tak będzie w przypadku mieszkań które nigdy nie miały remontu i są w gorszym stanie technicznym jak KMP
Powodzenia

kop

Bardzo dobry pomysł. Nie wszyscy seniorzy mogą liczyć na rodzinę czy sąsiada.

666

Miłościwy, łaskawy prezydencie, czy 500 plusom też stawiane są warunki za darmową kasę i inne darmowe przywileje z cudzego dorobku życiowego. A może to właśnie tych ciężko domyślnych należałoby zmobilizować do pomocy najbardziej potrzebujących, którzy chcą nie chcą dopłacają do cudzych dzieci i ich śmierdzących śmieci.

Obserwując

Pińćetplusy, seniorzy są uprzywilejowaną grupą społeczną.Reszta płaci za ich przywileje.

Dawid

A gdzie masz problem? Nie podoba się w Polsce to won na emigrację Januszu!

sceptyk

Hehe, Miasto szuka “złotej rączki”, żeby ta wasza złota rączka nie okazała się zbyt złota i nie pokusiła się na zachomikowane oszczędności seniorów!

Tajemniczy Ktoś

No właśnie. Też takie mam skojarzenie po przeczytaniu tego tytułu. Będzie informacja o takiej osobie i nagle nastanie wysyp nie złotych a lepkich rączek.

Ad

przeczytałem wczoraj ten artykuł…
pomyślałem “fajny pomysł”
dziś zaglądam na forum a tu same komentarze “sfrustrowanych miernot”…

Dawid

Jak można pozostawić swoich rodziców na starość i nie interesować się nimi, przez złe dzieci miasto musi organizować dla nich cudzą pomoc,tylko mamona dla was ważna (ale do grobu nie zabierzecie)

AndrzejD

zgadza się – ja tej złotej rączce, osobiście współczuje. Następny nabór ofert będzie do zadania: “Psychoterapia dla panów/pań złota rączka”

K.

Oj tam, oj tam. To na pewno będzie “certyfikowana” złota rączka. Nic jej się przy okazji do tej rączki nie przyklei. Trochę więcej zaufania do władzy by się przydało. Przecież wiedzą co robią. A co do dbania o seniorów: może to główny elektorat, czy cuś?

666

Dobry pomysł, przyda się wielu chętnym starszym paniom odpowietrzenie w celach zdrowotnych raz na tydzień, wykonane certyfikowaną “złotą rączką”.

Beton

Złota rączka dla seniorów, Rada Seniorów, bezpłatne zajęcia dla seniorów, joga dla seniorów, wycieczki dla seniorów, basen dla seniorów, darmowe bilety na autobus dla seniorów, a młodzież ucząca się niech płaci itd. itp. Prezydent miasta, który sam jest seniorem, lansuje się na zdjęciu ze 115 letnią seniorką. Z całym szacunkiem dla “siwych włosów”, ale rzygać się chce tymi seniorami. Dla dzieci, młodzieży i ludzi pracujących wszystko co jest, a dzieje się niewiele – jest płatne, a seniorom wszystko się należy i wszystko wolno. Nie ma się co dziwić, że miasto się starzeje, młodzi z niego uciekają i wygląda tak, jak… Czytaj więcej »

Biedrona

Najlepiej seniorów zamknąć w domu, niech nie wychodzą, prawda? Człowieku, nie zdajesz sobie sprawy jakie życie mają starsze osoby! Są rodziny które dbają o swoich bliskich, część zagląda raz w roku. Oczywiście, bywają seniorzy którzy świetnie sobie radzą, są pełni werwy i chęci. Ale są też tacy o których trzeba zadbać, żeby nie zdziczeli. Z czego mają sobie opłacić pewnie dodatkowe atrakcje? Emerytury nie są zbyt wysokie, młodzież może sobie jeszcze dorobić, ale osoba po 80tce? Poobserwuj otoczenie, sąsiadów, porozmawiaj ze starszymi osobami, przekonasz się, że ich życie nie jest tak różowe jak się wydaje.

Beton

@ Biedrona, To wyślij 16 letniego ucznia do roboty, żeby sobie dorobił do biletu na autobus. Nie mam nic przeciwko seniorom, ale Ci trochę rozjaśnię o co mi chodzi: w naszym cudownym grodzie to seniorzy są największym elektoratem obecnie panującego Pana Prezydenta, również w wieku senioralnym. On podtrzymuje wierność elektoratu włażąc mu bez wazeliny tam, gdzie słońce nie zagląda bo nie ma nic do zaoferowania ludziom w młodym i średnim wieku.

AndrzejD

@ Beton
…nie tylko w naszym grodzie – w całej PL mamy politykę “Dziadersy – dziadersom”
A cała reszta ma siedzieć cicho i zap…….ać na finansowanie tego.
A dziadersy się dziwią dlaczego młodzi nie chcą mieć dzieci.

Ad

Jeszcze “parę lat” mam do tego, by stać się, jak to mówisz, “dziadersem”, ale nawet przez myśl by mi nie przeszło żeby starszych ludzi tak nazywać.
Coraz częściej Twoje komentarze sięgają dna.

Biedrona

Mam styczność z dużą ilością seniorów. Za panującą władzą są osoby, których jedyną rozrywką jest telewizja. Reszta wychodząca i spotykająca ludzi, tacy którzy mają styczność z otoczeniem, rozmawiają z innymi, są przeciwni. Czyli jednak te wyjście w świat i nie zamykanie seniorów w domu daje efekty. O to głównie chodzi, żeby starsze osoby miały stały kontakt z różnymi ludźmi, żeby słyszeli różne opinie.

("_")

@Beton. Ach Ci “młodzi”, “wykształceni” z “wielkich miast”. Co będzie następne? Eutanazja rok po przejściu na emeryturę czy dół z wapnem zamiast renty.

666

Tusk obiecał emerytom, że będą leżeć pod palmami, zatem zgodnie z jego “dobrymi intencjami” wielu już pod drzewami leży i spokojnie, z satysfakcją odpoczywa, że nasycili jego konto bankowe.

AndrzejD

@ (“_”)
Nie histeryzuj.

("_")

@AndrzejD
Nie trywializuj.

Gliwiczanin

Szybko sobie przypomnisz swoje słowa jak Ci starość zapuka do drzwi. Pozdrawiam, 30 latek

Rozalia

Żałosny komentarz.
Wrzucanie wszystkich do jednego worka. Nie każdy senior jest prezydentem, byłym górnikiem, wojskowym czy milicjantem.
Życzę wszystkim Betonom aby na starość byli sami, chorzy, nie mieli żadnej rodziny na Śląsku i za wszystkie koszty utrzymania, usługi domowe i osobiste, lekarzy, badania, itp.. płacili z żałosnej emerytury.
Taki luksusik czeka większość Betonów już niedługo bo czas szybko leci.

Obserwując

Seniorzy to uprzywilejowana grupa społeczna.Poza pińćetplusami,górnikami,rolnikami.Seniorzy zrobili się roszczeniowi.Szczepienia też mieli w pierwszej kolejności.To nie jest kraj dla ludzi młodych.To nie jest kraj do życia.
Reszcie społeczeństwa, państwo wyciąga z kieszeni kasę każąc płacić za wszystko.