Miejsca postojowe zamiast pasa ruchu na jednokierunkowej ulicy. Zmiany wejdą tu na stałe

Mieszkańców Wójtowej Wsi czekają zmiany na ulicy Dolnej Wsi. W ramach porządkowania organizacji ruchu, niebawem wkroczą tam drogowcy, żeby jeden z pasów ruchu zamienić w parking.

 
Uwaga kierowcy – w najbliższych dniach nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicy Dolnej Wsi. Polegać ona będzie na wyznaczeniu miejsc postojowych w miejscu lewego pasa ruchu – poinformował we wtorek, 23 maja, Zarząd Dróg Miejskich.

Czy zmiana ta nastąpi na wniosek mieszkańców lub stosownej Rady Dzielnicy? Właśnie nie, bo drogowcy sami uznali, że warto na nowo zorganizować ruch w tym rejonie Gliwic. Spoglądając z resztą na mapy Google (lub ma zdjęcia w MSIP) można zauważyć, że parkowanie w obrębie lewego pasa praktykowane było przez kierowców wcześniej.

Ulica Dolnej Wsi ma długość około 1,3 km. Teraz na jej większym odcinku będzie można legalnie pozostawić auto.

Parkowanie będzie możliwe na odcinku blisko 1 km, począwszy od przystanku autobusowego zlokalizowanego tuż za skrzyżowaniem z ul. Wójtowską w kierunku skrzyżowania ul. Dolnej Wsi i ul. Różewicza. Na odcinku, gdzie wyznaczone zostaną miejsca postojowe, ruch odbywać się będzie tylko i wyłącznie prawą stroną ulicy – czytamy dalej w komunikacie ZDM. Zmiany zostaną wprowadzone na stałe na przestrzeni kilku nadchodzących dni. Pojawi się odpowiednie oznakowanie.

W najbliższych dniach wykonawca wyznaczy miejsca do postoju pojazdów znakami pionowymi i elementami Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Tempo wprowadzenia zmian uzależnione jest od zajętości miejsc przez parkujące wzdłuż ulicy pojazdy – wyjaśnia Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Podobne zmiany zapowiadano na ulicy Dworcowej ok. rok temu. Miasto informowało wówczas, że chce zmniejszyć ilość pasów ruchu z trzech do dwóch (chodziło o odcinek od Strzody w kierunku katedry).

Miały pojawić się: droga dla rowerów oraz miejsca parkingowe. Te drugie głównie z myślą o przyjezdnych, chcących udać się do lokali na Rynku. Podczas ubiegłorocznego spotkania z dziennikarzami prezydent Gliwic podzielił się opinią, że trzeci, skrajny pas, służy kierowcom głównie do ścigania się. Gdy pytano go o horyzont czasowy dla realizacji tego pomysłu, odpowiedział wówczas krótko, że dojdzie do niej gdy finanse na to pozwolą (więcej na ten temat pisaliśmy tu).

(żms)

29 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze