Mieszkaniówka zamiast biurowca. Dawna siedziba Energoprojektu zmieni się całkowicie (wizualizacje)

Przy ulicy Zygmunta Starego 11 trwa przebudowa biurowca (wraz z częściową rozbiórką), w wyniku której charakter tego obiektu ulegnie całkowitej zmianie. Powstanie blisko setka mieszkań w ramach V etapu przedsięwzięcia pn. „Ogrody Królowej Bony”.

 
Inwestorem jest gliwicka Spółka RADAN DEWELOPER 2. W minionych latach firma wybudowała i zaadaptowała w tym rejonie kilka budynków, a do dyspozycji mieszkańców wykonano mini tężnię solankową. Teraz przystąpiono do kolejnego etapu reorganizacji tej części Gliwic.

Zgodnie z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę, realizowana jest tu zmiana sposobu użytkowania budynku biurowego wraz z przebudową, rozbudową i częściową rozbiórką oraz budową budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażem podziemnym, infrastrukturą techniczną i infrastrukturą drogową.

Wcześniej w istniejącym tam biurowcu mieściła się m.in. siedziba firmy ENERGOPROJEKT Gliwice, ta jednak w kwietniu br. wykreślona została z rejestru przedsiębiorców. Wcześniej, w 2018 roku, podobnie stało się z innym najemcą powierzchni biurowych – firmą Abeinsa Business Development.

Ogrody Królowej Bony – etap V

Na stronie inwestora zamieszczono już wizualizację nowego budynku. W miejscu biurowca przy ulicy Zygmunta Starego zaplanowano piąty (i zarazem ostatni) etap przedsięwzięcia Radan-u pod nazwą „Ogrody Królowej Bony”.

Inwestycja będzie składała się z 3 budynków (4, 5 i 6 piętrowych) w których łącznie będzie około 90 mieszkań oraz 2 lokale usługowe z wejściem od strony Zygmunta Starego. Dostępne metraże są od 25m2 do 108m

– poinformowała Weronika Wesołowska z firmy Radan w odpowiedzi na nasze pytania.

Spółka na swojej stronie oferuje inne powierzchnie biurowe w tej okolicy – w dwóch nie tak dawno temu odrestaurowanych willach, które – jak dowiadujemy się ze strony inwestora – powstały pod koniec XIX wieku.

(żms)
fot. 24gliwice.pl/ŻMS