Mimo zagrożenia, ludzie nadal to robią. Piesi i rowerzyści ryzykują wchodząc na “średnicówkę”

Piesi spacerujący w tunelu, rowerzyści wjeżdżający na Drogową Trasę Średnicową – przypadki łamania przepisów jednoznacznie mówiących, że DTŚ to nie deptak czy droga rowerowa, zdarzają się nagminnie.

Zarząd Dróg Miejskich przypomina, że średnicówka to droga przewidziana dla ruchu kołowego z wyjątkiem rowerów, pojazdów wolnobieżnych i zaprzęgowych.

– Przed każdym wjazdem na DTŚ ustawione są znaki wyraźnie zabraniające poruszania się pieszo lub rowerem po tej drodze podkreśla Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach, w Miejskim Serwisie Informacyjnym.

Betonowe bariery drogowe rozdzielające jezdnie to elementy wyraźnie wskazujące na brak możliwości przejścia i przejazdu na drugą stronę

– dodaje Stiborska.

Poruszanie się pieszo, rowerem lub np. traktorem po Drogowej Trasie Średnicowej jest przede wszystkim bardzo niebezpieczne, ale także niezgodne z przepisami Prawa o ruchu drogowym i może skutkować sankcjami prawnymi przewidzianymi w tejże ustawie bądź kodeksie wykroczeń.

– W Gliwicach jest za mało kładek, którymi można by przejść nad tą drogą. Kiedyś próbowałam dojść do NFZ na ulicy Wincentego Pola idąc od strony ulicy Zabrskiej – denerwuje się gliwiczanka mieszkająca na Zatorzu.

Przez DTŚ trzeba grubo nadrabiać drogi, dlatego nie dziwi mnie, że znajdują się ludzie, którzy chodzą na skróty. Chociaż to niebezpieczne

– podkreśla gliwiczanka.

Drogowa Trasa Średnicowa, pomimo swojej niewątpliwej użyteczności, podzieliła Gliwice na 2 części. Przedostać się nad nią można mostami w ciągu ulicy Częstochowskiej oraz łącznikiem wybudowanym między ulicami Robotniczą i Franciszkańską. W centralnej części miasta problem jest mniejszy, ze względu na to, że droga przebiega w tunelu, jednak na peryferiach mieszkańcy muszą często nadrabiać długi odcinek, aby przedostać się przez trasę.

fot. monitoring Centrum Sterowania Ruchem w Zarządzie Dróg Miejskich w Gliwicach
(żms)/UM biuro prasowe

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Szczepan Marek

Potem tylko kierowcy mają problemy i ludzi na sumieniu.

Agnieszka Kulig

Albo giną lądując na barierkach przy próbie wyminięcia takiego geniusza… :/

Madzia Adrian Skwiercz

Czemu kierowca ma miec ich na sumieniu przeciez sami sie pchaja pod kola nikt im nie kazal. A kierowca nie jest winien w takich przypadkach.

Damian Białas

Patologia z trojkata

GGliwiczanin
GGliwiczanin

Mam pytanie dlaczego wrzuca Pan wszystkich ludzi z tgz “trojkata” do jednego worka? Sa inni?

Ldjdjzi
Ldjdjzi

Twój stary to patologia…

Marlena Worożyńska-Czabanka

To debilizm i lekkomyslnosc nie glupota

Dawid Mazur

Szkoda tylko kierowców:( a gdy głupota umiała latać to ci co tam wchodzą to nawet by nie ladowali

Dts
Dts

Co na to policja ? Kiedy zacznie patrole na DTS ? Nikt inny nie rozwiąże problemu.Ci ludzie gotowi są pokonać największe zapory, a spacerującym po średnicówce tylko najsurowsze mandaty.

Łukasz Magda

przeciez na franciszkanskiej jest most ktorym smialo sie przedostaniemy na drugą strone tylko co niektorym ciezko dupsko ruszyc kilka set metrow

Ldjdjzi
Ldjdjzi

Wał się geniuszu

UrszulaUliczka Widera Paruzel

Tak tylko moga idioci robic ale nie normalni ludzie

Bartek Leśniak

Samobójcy…ktoś zginie będzie problem

Analityk
Analityk

NIE POCHWALAM ALE ROZUMIEM.Popatrzmy na sprawę z innej strony.Aby w widocznym miejscy przejść zgodnie z przepisami na druga stronę ekranów należy nadrobić około 520 m.W tym kraju bardziej się dba o trakty dla zwierząt nad autostradami niż o ludzi.

Madzia Adrian Skwiercz

Jakich ich auto jebnie to beda miec glupote z wlasnej winy. Kolejnych idiotow bedzie mniej.

Agata My

Przez taką patole życie tracą niewinni ludzie.. Tylko co robią władze z tym faktem ?? Fajnie ze nagrywają, pokazują idiotów, inni się na to wk**wiają i co dalej ..?!?

Jaś
Jaś

To nie patole tylko nasza władza jak budowało się DTŚ trzeba było myśleć też o pieszych a nie podzielić Gliwice na połowę a mosty dla ruchu pieszego oddalone od siebie na Jagiellońskiej zawsze było przejście do parku na ulicę Wincentego Polla a tera trzeba z buta dawać ze dwa km to nie ma się co dziwić że ludzie będą skracać sobie drogę ale naszego Frankiewicza to nie interesuje on autem jeździ

lokatorka
lokatorka

czy ty znasz jakieś inne nazwiska
, czy tylko Frankiewicz?

GGliwiczanin
GGliwiczanin

Popieram Pania

Ldjdjzi
Ldjdjzi

Tak znam lokatorka…

rrolch
rrolch

faktycznie, powinni przeprowadzić specjalną kładkę przy każdym “wodopoju”

andzia
andzia

niech se skracaja debile jelopy to tak jakbys wlazl na autostrade tez zwalisz na wladze pomysl potem komentuj

Janusz Borowicz

Bezmózgi

Jaś
Jaś

Jak byś chodził na pieszo to byś skracał drogę ja się ludzką nie dziwie a bez mózgiem sam jesteś i ci co zaprojektowali tą drogę

gliwicjus
gliwicjus

Jasiu, mam nadzieję, że szkołę masz po właściwej stronie średnicówki.

Jerzy Jozwicki

Jest to przymiarka do samobojstwa

Leszek W. Polska

Durne to jak nasz rząd!

MIchal
MIchal

sorry, ale glupota sie zaczela gdy ktos podjal budowe DTS w takiej formie jak jest obecnie. Ona powinna byc tunelem zaraz za kopalnia sosnica.

Akopl
Akopl

TO PO JAKI CH…..J ODGRODZILIŚCIE LUDZI CHODZĄCYCH PIECHOTĄ LIB JEŻDŻĄCYCH NA ROWERZE Z DZIECMI DO PARKU CHROBREGO.
***** BIUROKRACJI MACIE W ***** ZWYKŁYCH OBYWATELI?!!!!!!!

Marzenka Jarzyna

dziwicie się ?? mieszkam na zabrskiej i wcześniej śmiało można było przejść do NFZ a odkąd co zrobili DTŚ to ciężko przejść, A Ci którzy nie wiedzą jak się dostać to potem….. są takie sytuację

Ramona Maria Linart

Nie wyglądają na idących do NFZtu

Marzenka Jarzyna

nie mówię akurat o nich ale zawsze tam przejście było teraz go nie ma wiec w cale mnie to nie dziwi że tak ludzie robią. zrobili dobrze dla samochodów nie patrząc na to że dla ludzi pogorszyli,żeby przejść na drogą stronę trzeba dość spory kawał okrężny przejść

Aleksander Waszczewski

Dziwie się. Nic nie tłumaczy takiego zachowania.

Zbigniew Cichecki

Piesi, pieszymi nie opublikowali ostatniego wydarzenia jak babka jechała pod prąd w kierunku portowej :D Pozdrawiam

CHÓR WÓJÓW
CHÓR WÓJÓW

Nic dziwnego, że przebiegają jak trzeba nadrabiać kilometry, żeby się przedostać. Kiedyś w miejscu średnicówy były tereny zielone. Co prawda zaniedbane ale z psem sr…ć było gdzie iść. Teraz nie można przejść
Taki szczegół

ja234
ja234

Bezsensowna jest liczba świateł i pierdylion przejść dla pieszych.
Oczywiście na każdych światłach trzeba stać jak ten c000l i tracić czas aż auteczka przejadą.
W ogóle poprowadzenie drogi przez centrum miasta to jeden wielki bezsens. No, ale taka to wioseczka na wstecznym.

ja
ja

Głupotą jest poprowadzenie trasy szybkiego ruchu przez centrum miasta. Trasy tranzytowej, którą jedzie wiele TIR-ów na strefę ekonomiczną – wybierają DTŚ zamiast jechać autostradą A4. To nie mogło się inaczej skończyć.

MM
MM

Poprowadź sobie w Katowicach przez dzielnice a nie centrum to w życiu nie dojedziesz. Potrzeba tylko dobrych rozwiązań. Przydałoby się tam po prostu przejście nad DTS i tyle.